Oceanwide Expeditions

Oceanwide Expeditions

Oceanwide Expeditions – vášeň pro polární oblasti!

Holandský „Plancius Foundation“ (1981-1996) byl předchůdcem společnosti Oceanwide Expeditions, první organizátor plaveb již od roku 1983 s každoročními plavbami do oblasti kolem Špicberk s plavidlem Plancius. Toto nás velmi zaujalo, a tak v roce 1996 navázala společnost Oceanwide Expeditions na aktivity Plancius Foundation. Organizace si získala výtečnou pověst předního světového operátora malých expedičních plavidel neobvyklým způsobem, která nabízí dobrodružství a zážitky z přírody v polárních oblastech Arktidy a Antarktidy. Oceanwide se věnuje polárním expedičním plavbám a odlišuje se od ostatních operátorů nejen tím, že klade důraz na naučné přednášky zkušených průvodců během plavby, ale také zajištěním aktivního programu na pevnině. Expediční plavby jsou zaměřené pro ty cestovatele, kteří si přejí zkoumat destinace zevnitř – méně obvyklými cestami. Cestovatelé tak poznají přírodu a souvislosti, místní kultury daleko lépe, než jen jako turistické místo, ale zažijí skutečnou přírodní výpravu do nejodlehlejších a původních oblastí na světě.

Oceanwide Expeditions je plavební operátor, který pořádá plavby pro pasažéry tak, aby si vychutnali krajinu a přírodu nad i pod vodní hladinou ve světově jedinečných oblastech. Území, která během plaveb navštěvujeme, nejsou vybaveny infrastrukturou a většinou jsou dostupné jen z lodi.

• Oceanwide Expeditons provozuje soukromá a pronajatá expediční plavidla a je odpovědná za správu a provoz na palubě. Veškeré plavby byly pečlivě připraveny a vyvinuty (směr plavby, předpisy, zprovoznění služeb na palubě, posádka, výlety atd.) a jsou zaměřeny vzhledem k přírodním podmínkám příslušných oblastí a proto jsou svými itineráři tak jedinečné.

• Oceanwide Expeditions s ohledem na 26 let zkušeností v expedičních plavbách upevnila důkladné znalosti navštěvovaných oblastí. Naše výpravy jsou neustále upravovány, abychom mohli garantovat zamýšlenou kvalitu našich plaveb.

• Během plaveb nabízí společnost Oceanwide Expeditions denní výlety v malých skupinkách. Zkušení vedoucí plavby vás upozorní na nejzajímavější stránky navštívených oblastí, často ilustrovanými přednáškami na palubě lodi. Většina přednášejících pochází z přírodovědeckého prostředí.

• Itineráře plaveb jsou vždy přizpůsobeny místním ledovým podmínkám.

• Oceanwide je známý svými dobrými základními standardy služeb a pohodlím nabízeným všem pasažérům na palubě svých lodí.

Cestování s Oceanwide Expeditions

Oceanwide Expeditions nabízí jedinečné expediční plavby pro malé skupiny, které umožňují pasažérům vychutnat si přirozený život v přírodě a jednu ze světově nejpůsobivějších a původních pobřežních krajin. A to nad i pod hladinou oceánu.

OW aktivity

Jelikož je počet účastníků omezen na 100 – 170 pasažérů, nabízí naše expediční plavidla přátelskou a důvěrnou atmosféru. Ubytování a pobyt na palubě na lodi je útulný a pohodlný. K tomu také dopomáhá zkušená mezinárodní posádka.

Sezóna v severním Atlantiku a na Arktidě od května do září umožňuje objevování působivé krajiny s úchvatnou flórou a faunou včetně polárních medvědů, mrožů a nesčetně mořských ptáků. Itineráře zahrnují zřídka navštěvované Skotské ostrovy – Hebridy, Orkneje a Shetlandy, Faerské ostrovy, Island, Jan Mayen, Medvědí ostrov, Špicberky, Grónsko a Lofoty.

Během měsíců jižního léta od listopadu do března obeplouvají lodě Oceanwide Expeditions ostrovy v jižním Atlantiku a Antarktidu, kde se tyčí sněhem pokryté hory a obrovské množství tučňáků, velryb, lachtanů a mořských ptáků nabízí jedinečné možnosti k fotografování. Plavby zahrnují Antarktický poloostrov a Jižní Shetlandské ostrovy, Falklandy (Malvíny), Jižní Georgii a Jižní Orknejské ostrovy. Atlantická Odysea odjíždí z Ushuaia v polovině března a zahrnuje zřídka navštěvované skvosty jako je Tristan da Cunha, ostrov Svatá Helena, ostrov Ascension a Kapverdy.

Flotila Oceanwide Expeditions

Plavby Oceanwide Expeditions

Všechny plavby