Proti ledu vyztužená loď Plancius je ideálním plavidlem pro polární expediční plavby v Arktidě a Antarktidě.

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 108 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS.

Plancius: plavidlo s komfortem a charakterem

Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času.

Plavidlo bylo postaveno do ledových oblastí se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

.

Eleven guests and an Expedition Guide witness a massive iceberg as they stop at a safe distance to capture photographs. Always follow the advice of your Expedition Guides to ensure your safety and a flowless experience while zodiac cruising.

Ideální pro každou expedici

Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici je10 nafukovacích člunů s motory 40HP k vyloění na pobřeží.

Plancius "basecamp" plavby nabízejí dodatečné outdoorové aktivity jako jsou: seakayaking, hiking, field camping ski trekking, polar diving.

Photo by David Merron. Walruses in the water, Svalbard.

Vybavení

Polární plavby

Měna a platba

Občerstvení z baru a suvenýry budou účtovány do vaší kajuty. Den před odjezdem můžete u manažera hotelu uhradit účet a zaplatit kreditní kartou (Visa nebo MasterCard) nebo hotovostí (euro nebo dolar). Nepřijímáme šeky jakéhokoli druhu. Ceny a standardní měna na palubě našich plavidel je euro. Podle uvážení manažera hotelu mohou být akceptovány i jiné měny za převládající kurzy.

slide-polarni-plavby-11

Věk a národnost

Cestující na typické cestě se pohybují od 30 do 80 let – s většinou od 45 do 65 let. Naše expedice přitahují nezávisle smýšlející cestovatele z celého světa. Vyznačují se velkým zájmem o poznávání vzdálených regionů. Přátelství a duch, který se vyvine na palubě, je důležitou součástí expedice. Mnoho odjezdů má na palubě několik národností.

pp-38

Kodex oblékání

V souladu s atmosférou našich expedic je oblečení na palubě neformální. Na všechny aktivity si vezměte ležérní a pohodlné oblečení. Mějte na paměti, že velkou část velkolepé scenérie můžete ocenit z paluby, která může být kluzká. Vezměte si pevnou obuv s protiskluzovou podrážkou a ujistěte se, že parka není nikdy daleko pro případ zvolání "Velryby!" přichází z reproduktoru a vy musíte vyběhnout ven. Noste vrstvy, protože na palubě lodi je příjemně teplo – a na palubě často zima.

Kajuty

Čtyřlůžkový s okénkem

Obsazenost
1 - 4
Počet lůžek
jednolůžek: 4
Velikost
15m2

Třílůžkový s okénkem

Obsazenost
1 - 3
Počet lůžek
jednolůžek: 3
Velikost
15m2

Twin s okénkem

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2
Velikost
15m2

Twin s oknem

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2
Velikost
15m2

Twin Deluxe

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2
Velikost
15m2

Superior

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
dvojlůžek: 1
Velikost
21m2

Technické údaje plavidla

 • Třída: 1D (Plancius má označení třídy Lloyds 100A1 osobní loď, ledová třída 1D při ponoru 5 metrů)
 • Kapacita: 116 osob
 • Kabiny: 52
 • Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádka, 7-8 osob expediční posádky, 1 doktor
 • Délka: 89 metrů
 • Šířka: 14.5 metrů
 • Ponor: 5 metrů
 • Tonáž: 3211 GRT
 • Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor
 • Max rychlost: 12 uzlů, průměrná rychlost 10,5 uzlů
 • Registrace: Nizozemí
 • Renovace: 2009-2018-2019
Dokumenty Kabiny Plancius Popis Plancius

Plavby s lodí m/v Plancius

Všechny plavby