Naše historie
lemaire channel ship cruise acaciajohnson
Lars Wikander a Mike McDowell, spoluzakladatelé společnosti Quark Expeditions, vzali v roce 1991 první skupinu komerčních cestovatelů na severní pól. Tato úvodní expedice, která změnila pravidla hry - vůbec první turistický průjezd Severovýchodním průsmykem - určila společnosti Quark Expeditions směr, který nás postavil do čela polárního průzkumu. Poslední tři desetiletí jsme strávili tím, že jsme brali cestovatele na polární expedice do odlehlých částí Arktidy a Antarktidy, kam ještě nikdo jiný nevkročil. Polární expedice se od roku 1991, kdy společnost Quark Expeditions podnikla cestu na palubě ledoborce Sovětskij Sojuz s jaderným pohonem, vyvíjely. I když tato první cesta upevnila roli Quark Expeditions jako lídra v oblasti polárních dobrodružství, neusnuli jsme na vavřínech. Pokračovali jsme v dosahování nových prvenství. Jsme neustále poháněni k tomu, abychom razili nové cesty polárního průzkumu.


Jsme hrdí na svá prvenství v polárních oblastech

1991: Společnost Quark Expeditions vypravila první skupinu cestovatelů na severní pól.quark north pole 1P5A0046 Credit Fokus Productions
1992: Quark Expeditions podnikla první nevědeckou návštěvu hnízdišť tučňáků císařských.
1997: Dokončili jsme první plavbu kolem Antarktidy pro komerční cestující.
1999: Dokončili jsme první plavbu kolem Severního ledového oceánu.
2004: Společnost Quark Expeditions jako první potvrdila nejseverněji položené hnízdiště tučňáků císařských poblíž Snow Hillu ve Weddellově moři v Antarktidě.
2008: Quark Expeditions hostil první plavbu jaderného ledoborce 50 Years of Victory k severnímu pólu.
2011: Náš výlet "Tři arktické ostrovy" byl zvolen jedním z 50 nejlepších výletů v životě podle časopisu National Geographic Traveler.
2013: Quark Expeditions hostila Jonathana Shackletona (bratrance slavného polárníka sira Ernesta Shackletona) a Falcona Scotta (vnuka polárníka Roberta Falcona Scotta) na expedici na 7. kontinent, kde společně tábořili.
2013: Quark Expeditions hostila vůbec první plovoucí polární filmový festival na palubě lodi Sea Spirit.
2017: Quark Expeditions zahájila činnost Quark Academy, čímž se stala jedinou expediční společností v polárních oblastech s vlastní polární vzdělávací institucí.
2019: Společnost Quark Expeditions zahájila stavbu naší první speciálně postavené polární lodi Ultramarine.20151221 1U2A9412 Samantha Crimmin
2019: Společnost Quark Expeditions posunula svůj rámec udržitelnosti a zahájila činnost v rámci projektu Polar Promise.
2019: Quark Expeditions nabízí expedice na odlehlá, zřídka navštěvovaná ruská souostroví Nová země, Země Františka Josefa a Severní země.

Lodě flotily Quark Expeditions pojmou od 128 do 199 cestujících. Nikdy nepřekračujeme počet 200 cestujících. Víme, že na menší lodi můžeme hostům poskytnout nejlepší polární zážitky.

Expediční lodě:
OCEAN ADVENTURER
OCEAN DIAMOND
ULTRAMARINE
WORLD EXPLORER

Ledoborce:
50 YEARS OF VICTORY
KAPITAN KHLEBNIKOV


Proč provozujeme menší lodě ?
  • Menší lodě vás mohou vzít do odlehlých oblastí, kam se velké lodě jednoduše nedostanou. Na některých větších lodích o ně jednoduše přijdete.
  • Ne všechny přistávací plochy v polárních oblastech nemohou pojmout velké skupiny cestovatelů; menší lodě znamenají menší skupiny, což se projeví v menší ekologické stopě.
  • Když se trasy musí měnit kvůli počasí, větru a ledovým podmínkám, mají menší lodě oproti velkým lodím navrch. Když musí expediční lodě změnit trasu, mají menší lodě výhodu, protože mají více možností přistání na břehu a výletů, které nejsou pro větší lodě možné. Jinými slovy, na větší lodi prostě chybí. Kdo by o to stál ?
  • Malé expediční lodě vás mohou dovézt do odlehlých, malých vesnic a osad, často přes úzké fjordy a kanály. Tato možnost dostat se mimo vyšlapané cesty a vyhnout se přeplněným pobřežním přistáním znamená, že máte mnohem autentičtější polární zážitek. Většina domorodých osad například jednoduše nemůže pojmout obrovské množství návštěvníků z těch větších expedičních lodí.
  • Menší skupiny cestujících - na rozdíl od obrovských kontingentů hostů na větších lodích - mají často na každém místě přistání mnohem více času.
  • Menší lodě znamenají, že vylodění trvá mnohem kratší dobu a odpadá nutnost delšího čekání hostů na vylodění a stejně tak na opětovné nalodění na loď po exkurzi nebo vylodění.
  • Menší lodě mohou uspokojit vaše vnitřní objevitele - tu část vašeho já, která chce proplouvat fjordy, chodit pěšky po tundře a projíždět na kajaku ledovými vodními cestami.
  • Intimní a přátelské prostředí: většina hostů, kteří cestují na menším plavidle, zjistí, že se rychle seznámí s posádkou expedice, palubním personálem a spolucestujícími jménem.
  • Na menším plavidle mají hosté více příležitostí k zapojení se do dění: Díky večeři s vedoucím expedice, průvodcem na kajaku nebo odborníkem na divokou přírodu může být plavba ještě nezapomenutelnější. Takové příležitosti k osobnímu kontaktu nejsou na větších plavidlech vždy možné.
  • Loď jako váš domov: Protože jsou naše expediční lodě menší, je poměrně snadné se s uspořádáním lodi rychle seznámit. Díky takovému seznámení je pro hosty snadné považovat loď za svou polární základnu - za svůj domov mimo domov - po celou dobu expedice. Kdo by se chtěl cestou na večeři ztratit?