Falklandy, nebo-li Malvíny, se nacházejí v Atlantském oceánu asi 500 km od Argentiny. Ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie. Hlavním městem je Port Stanley. Tvoří jej 2 hlavní ostrovy a asi stovka menších ostrůvků. Rozloha ostrovů je 12 173 kilometrů čtverečních a žije zde necelých 3 000 britských obyvatel.

Původně neosídlené ostrovy objevil v roce 1592 britský mořeplavec John Davis. První zde ale byla založena francouzský kolonie v roce 1764. Poté se ostrovy ocitly ve španělském držení a v roce 1820 připadly Argentině. Od roku 1833 byly ostrovy okupovány britskými jednotkami a v roce 1914 zde došlo k námořní bitvě. V roce 1982 Argentina ostrovy vojensky obsadila, prohlásila je svým územím a pojmenovala jej Malvíny. Kvůli tomuto později vypukla argentinsko-britská válka o Falklandy. I přes výhru Britů se Argenina nikdy svých nároků na Falklandy nevzdala.

V současnosti je zde nejdůležitějších zdrojem příjmů rybolov a cestovní ruch. Pro maso a vlnu jsou chovány ovce.

Falklandy jsou místem, kde můžete vidět volně žijící tučňáky či pasoucí se ovce. Dále jsou zde k vidění například kosatky, tuleni, lachtani, mroži, delfíni či albatrosi. Na ostrově je několik druhů keřů, kapradin a tráv.

Nejnavštěvovanější místa

Bleaker Island - ostrov, který se nachází přibližně 30 minut letadlem od hlavního města Stanley. Jde o velmi vyhledávané místo s moderním ubytováním, které přesto dává pocit soukromí a sepnutí s přírodou. Velkým lákadlem je kolonie Rockhopperových tučňáků. Jsou zde dlouhé písčité pláže, kde je možnost pozorování místní fauny i flóry (např. endemické rostliny Lady´s Slipper).

Darwin a Goose Green - Darwin je druhé největší sídlo na ostrovech, bylo založeno v roce 1859 a dostalo jméno podle Charlese Darwina, který ostrovy navštívil při jedné ze svých cest. Asi 2 kilometry je vzdálené město Goose Green. Poblíž se nachází i nejvyšší vrchol ostrovů Mount Usborne (705 m. n. m.).

Sea Lion Island -nejjižnější obydlený ostrov je místem, kde můžete najít nejvíce z místní fauny i flory. Velké zastoupení zde mají mroži a tuleni. Bílé písčité skály, útesy, svěží voda a zdravá země umožní místní fauně potřebný klid k životu a návštěvníkům dovoluje přiblížit se k nim na malou vzdálenost.

Saunders Island - byl prvním britským sídlem v oblasti. Ostrov je znám díky velké kolonii albatrosů.

Stanley - hlavní město na severovýchodě ostrova East Falkland. Má přibližně 2700 obyvatel (85 % obyvatelstva celého souostroví). Patří mezi nejmenší hlavní města na světě.Plavby Falklandské ostrovy