Janssonius je nejnovější polární plavidlo třídy 6 společnosti Oceanwide Expeditions. Její dokončení je naplánováno na podzim 2021. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech.

Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Janssonius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů.

Plavidlo je pojmenováno po holandském kartografovi Johannesu Janssoniusovi (1588-1664) narozeném v Arnhemu v Holandsku.

Technické údaje plavidla:

Třída: Polar Class 6 (1A-Super)
Délka: 107,6 metrů
Šířka: 17,6 metrů
Ponor: 5,3 metrů
Tonáž: 5590 t
Kapacita: 170 pasažérů
Kabiny: 80 (6 Grand Suite s balkónem, 8 Junior Suite, 11 Twin Deluxe, 14 Twin s oknem, 27 Twin s okénkem, 2 Triple s okénkem, 4 Quadruple s okénkem)
Rychlost: 15 uzlů
Posádka: 72
Registrace: Nizozemí
Vyrobeno: 2021

Spokojení klienti, zdravější polární prostředí

Nejenže vám bohaté vybavení lodě a zábava na palubě pomohou učinit vaši cestu lodí Janssonius skutečně nezapomenutelnou, ale tato loď vám také poskytne vnitřní klid, který je spojen s výběrem jednoho z nejekologičtějších plavidel na polárních mořích. Janssonius používá LED osvětlení, parní vytápění, biologicky odbouratelné barvy a maziva a nejmodernější systémy řízení energie, které udržují spotřebu paliva a hladinu CO2 na minimální úrovni. To znamená, že když se plavíte na palubě lodi Janssonius, můžete si plně užívat vámi vybranou destinaci včetně její fauny a flóry s vědomím minimálního dopadu na životní prostředí.

Hotelový komfort expediční třídy

Upozorňujeme, že malý počet kajut může mít částečně zakrytý výhled kvůli velikosti oken a konstrukčním požadavkům lodi. Některá okna mohou být například ve spodní polovině částečně zakryta lávkou. Nejlepší výhled je vždy na vnější palubě nebo na můstku.

Janssonius nabízí kvalitní ubytování pro 170 cestujících v šesti Grand Suite s balkonem (22 m2), osmi Junior Suite (20 m2), osmi superior kajutách (20-21 m2), 11 twin deluxe kajutách, (19-22 m2), 14 dvoulůžkových kajut s oknem a také 27 dvoulůžkových kajut s okénkem, dvě třílůžkové kajuty s okénkem (12-14 m2) a čtyři čtyřlůžkové kajuty s okénkem, jejichž velikost se pohybuje od 15-16 m2. Jednu palubu tvoří velký pozorovací salonek a samostatná přednášková místnost, které jsou vyhrazeny pro nejrůznější interaktivní workshopy, výstavy a představení specifická pro Janssonius.

Ačkoli je tato loď elegantně navržena ve stylovém moderním dekoru z poloviny století, drží se charakteristické útulné a neformální atmosféry Oceanwide.

Superior cabin

Rychlost a bezpečnost plavby a vystupování na břeh

Naší filozofií je zkrátit dobu plavby, abychom se mohli soustředit na rychlý a efektivní přístup ke břehu a činnosti v jeho blízkosti. Abychom vám umožnili maximální kontakt s přírodou a divokými zvířaty, za kterými jste tak daleko cestovali, využíváme odolnou flotilu nafukovacích člunů Zodiac s pevným trupem, které cestujícím zaručují rychlé a bezpečné vylodění. Janssonius má tři oddělené lávky a krytý prostor pro nástup do člunů Zodiac, který lze využít i pro speciální venkovní aktivity, jako je například jízda na kajaku.

Aby naše trasy byly flexibilní a naše reakce rychlé, je Janssonius vybaven pokročilými stabilizátory a dvěma hlavními motory schopnými pohánět plavidlo rychlostí až 15 uzlů. Na palubě vám bude k dispozici 72 členů posádky a expedičního a hotelového personálu, kteří vám zajistí, že i to málo času, které na lodi strávíte, strávíte příjemnou zábavou.

Janssonius

Věk a státní příslušnost
Cestující na typické plavbě jsou ve věku od 30 do 80 let, většinou mezi 45 a 65 lety. Naše expedice přitahují nezávislé cestovatele z celého světa, kteří se vyznačují velkým zájmem o poznávání odlehlých oblastí. Kamarádství, které vzniká na palubě, je důležitou součástí zážitků Oceanwide a mnoho skupin cestujících zahrnuje několik národností.

Co si vzít na sebe
V souladu s duchem expedice je oblečení na palubě neformální. Vezměte si na všechny aktivity neformální a pohodlné oblečení a mějte na paměti, že většinu scenérií můžete obdivovat z paluby, která může být kluzká. Vezměte si pevnou obuv s neklouzavou podrážkou a ujistěte se, že parka není nikdy daleko pro případ, že by někdo z naší posádky z reproduktoru zakřičel "Velryby!" a vy byste museli v mžiku vyběhnout ven. Vezměte si na sebe vrstvy, protože na palubě lodi je příjemné teplo, i když na palubě je často chladno.

Jak zaplatit
Občerstvení a suvenýry se účtují na vaši kajutu. Den před odjezdem můžete účet vyrovnat s manažerem hotelu a zaplatit kreditní kartou (Visa nebo MasterCard) nebo v hotovosti (v eurech, v některých případech v dolarech). Nemůžeme však přijímat šeky. Ačkoli ceny a standardní měna na palubě jsou v eurech, jiné měny mohou být přijímány dle uvážení manažera hotelu za platný kurz.

Elektrický proud
Elektrický proud na palubě lodi je 220 V, 60 Hz. Elektrické zásuvky jsou standardní evropské se dvěma silnými kulatými kolíky, takže někteří cestující mohou potřebovat měnič 220V/110V.

Spropitné
Obvyklé spropitné obsluhujícímu personálu lodi se vyplácí jako souhrnný příspěvek na konci plavby a rozděluje se mezi členy posádky. Spropitné je osobní záležitostí a výše částky, kterou chcete dát, je pouze na vašem uvážení. Jako obecně přijímané vodítko doporučujeme 8 - 10 eur na cestujícího a den. Pro posádku je lepší, když dáte hotovost.

Zásady pro nekuřáky
Uvnitř všech našich lodí platí nekuřácká politika, ačkoli v určitých vyhrazených prostorách kouřit můžete. Prosíme vás, abyste respektovali přání nekuřáků.

Váš fyzický stav
Musíte být celkově v dobrém zdravotním stavu a být schopni chodit několik hodin denně. Expedice probíhá na lodi a není fyzicky příliš náročná, ale co nejvíce času trávíme na břehu. Pokud si to však přejete, můžete zůstat na palubě lodi. Abyste se mohli zúčastnit většiny výletů, musíte být schopni vystoupat nahoru a dolů po strmé lávce - z lodi na vodní hladinu - a nastoupit do zodiaků. Personál vám pomůže při nastupování a vystupování z lodí a s nácvikem bude nastupování postupně snazší, ale podmínky na břehu mohou být kluzké a kamenité. Nezapomeňte, že se budete pohybovat v odlehlých oblastech bez přístupu k sofistikovaným zdravotnickým zařízením, takže se k této expedici nesmíte připojit, pokud máte život ohrožující onemocnění nebo potřebujete každodenní lékařské ošetření.

Třída: Polar Class 6 (1A-Super)
Kapacita: 170 pasažérů
Kajuty: 80
Délka: 107,6 metrů
Šířka: 17,6 metrů

Kajuty

Quadruple Porthole

Obsazenost
1 - 4
Počet lůžek
jednolůžek: 4

Triple Porthole

Obsazenost
1 - 3
Počet lůžek
jednolůžek: 3

Twin Porthole

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2

Twin Window

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2

Twin Deluxe

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2

Superior

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
dvojlůžek: 1

Junior Suite

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
dvojlůžek: 1

Grand Suite with private balcony

Obsazenost
1 - 2
Počet lůžek
dvojlůžek: 1

Poslední přírůstek do flotily Oceanwide Expeditions. Supermoderní plavidlo nabízející komfort na expedičních plavbách. První plavba je naplánovaná na leden 2023.

Dokumenty Kabiny Janssonius