Antarktida

Kompletní přehled polárních plaveb v regionu Antarktidy. Široký výběr plaveb k Antarktickému poloostrovu a do dalších oblastí regionu. Programy plaveb mohou zahrnovat následující oblasti: Antarktický poloostrov, Weddellovo moře, Jižní polární kruh, Jižní Shetlandské ostrovy a Jižní Orkneje. Delší plavby mohou zahrnovat i oblasti jako jsou Jižní Georgia a Falklandské ostrovy. Ideálním obdobím plaveb v této oblasti je listopad - březen.

Název Antarktida pochází z řečtiny a znamená "naproti Arktidě", nebo-li "naproti severu". Je to pátý největší kontinent. Zároveň je tak pojmenována jižní polární oblast, který se rozprostírá kolem jižního pólu Země. Obecné informace Název Antarktida pochází z řečtiny a znamená "naproti Arktidě", nebo-li "naproti severu". Je to pátý největší kontinent. Zároveň je tak pojmenována jižní polární oblast, který se rozprostírá kolem...

Číst více...

Arktida

Kompletní přehled polárních plaveb v regionu Arktidy. Z důvodů extrémních klimatických podmínek se plavby konají pouze v letních měsících (červenec - srpen). K plavbám jsou využívána speciální plavidla - ledoborce. Programy mohou zahrnovat následující oblasti: Země Františka Josefa, Severní pól. S ohledem na vyjímečnost těchto plaveb je nabídka omezená a také cena těchto plaveb je vyšší než v ostatních regionech.

Číst více...

Atlantik

Kompletní přehled plaveb v regionu Atlantického oceánu. Programy plaveb mohou zahrnovat následující oblasti: Azorské ostrovy a Britské ostrovy. Plavby se konají v letním období.

Číst více...

Grónsko

Kompletní přehled polárních plaveb v regionu Grónska. S ohledem na klimatické podmínky a případný ledový pokryv se plavby konají pouze v období letních měsíců (červenec - září).

Číst více...

Jižní Georgia

Kompletní přehled polárních plaveb v oblasti ostrovů Jižní Georgie. Tyto ostrovy jsou obvykle zahrnuty do delších programů v kombinaci např. s Falklandskými ostrovy a Antarktickým poloostrovem. V nabídce však najdete i specializovanou plavbu pouze podél pobřeží tohoto ostrova. Ideálním obdobím plaveb v této oblasti je listopad - březen.

Toto britské zámořské území se rozkládá v Atlantském oceánu a je tvořeno odlehlými ostrovy hornatého původu. Obecné informace Toto britské zámořské území se rozkládá v Atlantském oceánu a je tvořeno odlehlými ostrovy hornatého původu. Hlavním ostrovem je Pepys, který je pokrytý horami a ledovci. Je zde 11 vrcholů, z nichž je nejvyšší Mount Paget, který měří 2394 metrů. Až 700 kilometrů jihovýchodně od Jižní Georgie se rozkládají...

Číst více...

Patagonie

Zde najdete přehled polárních plaveb v regionu chilské Patagonie. Západní pobřeží Patagonie (chilské fjordy) a Ohňová země jsou hlavními lákadly těchto plaveb. Obvykle se jedná o kratší plavby (4-5 dnů). Dále zde najdete plavbu, která kombinuje chilské fjordy a Antarktický poloostrov. Ideálním obdobím plaveb v této oblasti je listopad - březen.

Číst více...

Severní Evropa

Kompletní přehled polárních plaveb v regionu Severní Evropy. Mezi nejpopulárnější plavby tohoto regionu patří Norsko. V nabídce máme plavby podél norského pobřeží na trase Bergen - Trondheim - Kirkenes. Další zajímavou destinací je Island.

Číst více...

Špicberky

Kompletní přehled polárních plaveb v regionu Špicberských ostrovů. Vzhledem k severní poloze ostrovů se plavby konají pouze v období květen - srpen. Srpnové termíny plaveb nabízejí větší šanci na obeplutí ostrovů.

Číst více...

Falklandské ostrovy

Kompletní přehled polárních plaveb v oblasti Falklandských ostrovů. Tyto ostrovy jsou obvykle zahrnuty do delších plaveb v kombinaci např. s Jižní Georgií a Antarktickým poloostrovem. Ideálním obdobím plaveb v této oblasti je listopad - březen.

Falklandy, nebo-li Malvíny, se nacházejí v Atlantském oceánu asi 500 km od Argentiny. Ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie. Hlavním městem je Port Stanley. Tvoří jej 2 hlavní ostrovy a asi stovka menších ostrůvků. Rozloha ostrovů je 12 173 kilometrů čtverečních a žije zde necelých 3 000 britských obyvatel. Původně neosídlené ostrovy objevil v roce 1592 britský mořeplavec John Davis. První zde ale byla založena francouzský...

Číst více...