Loď s/v Rembrant van Rijn byla původně postavena v roce 1947 jako vlečná loď pro přepravu sleďů. Poté byla v roce 1994 v Nizozemsku přestavěna na třístěžňový osobní škuner, který se plavil na Špicberkách (1994-1996) a Galapágách (1998-2001). Později loď prošla kompletní přestavbou a renovací až do roku 2011. Komunikační a navigační vybavení bylo kompletně obnoveno podle nejnovějších předpisů SOLAS.

Technické údaje plavidla:

Cestující: 33 v 16 kabinách
Personál a posádka: 12
Délka: 49,50 m
Šířka: 6,65 metru (22,9 stop)
Ponor: 2,8 metru (8 stop)
Třída ledu: Vhodné pro plavbu ve vodách Špicberk a Grónska.
Výtlak: 435 tun
Pohon: 2 motory Cummins o výkonu 550 KW.
Rychlost: 6,5 uzlu průměrná cestovní rychlost

Ideální pro expediční plavbu mezi malými ostrovy

Loď se skvěle hodí pro expediční plavbu mezi malými ostrovy a nabízí dobré výhledové prostory na otevřené palubě, a to i pod plachtami. Dvě nafukovací gumová plavidla (zodiaky) umožňují přistání a pozorování divoké přírody v jinak nepřístupných oblastech.

Komfort a charakter

Rembrandt van Rijn měří na délku 49,50 metru, na šířku 7 metrů a má ponor 2,8 metru. Průměrná cestovní rychlost na motory je 6,5 uzlu. Na palubě má zkušená posádka 12 osob včetně 2 průvodců. Loď pojme maximálně 33 cestujících v 16 kajutách. Má jednu třílůžkovou soukromou kajutu (se sprchou a WC a průzorem), šest dvoulůžkových soukromých vnitřních kajut (se sprchou a WC, bez průzoru) a devět dvoulůžkových soukromých kajut (se sprchou a WC a průzorem).

Stravování

Tři jednoduchá, ale dobrá jídla mezinárodní kuchyně denně se podávají formou bufetu v restauraci a připravuje je náš kuchař.

Posádka

Posádku lodi ´Rembrandt van Rijn´ tvoří 9 zkušených členů posádky a 2 průvodci expedice a kuchař. Námořníci mají na starosti plavbu a během ní i výstupy na pevninu.

Věk a státní příslušnost

Cestující na typické plavbě jsou ve věku od 30 do 80 let - většina z nich je obvykle ve věku 45-65 let, ale na lodi Rembrandt van Rijn jsou o něco mladší, mezi 30-55 lety. Naše expedice přitahují nezávisle smýšlející cestovatele z celého světa. Vyznačují se velkým zájmem o poznávání odlehlých oblastí. Důležitou součástí zážitku z expedice je kamarádství a duch, který se rozvíjí na palubě. Na mnoha výpravách je na palubě mnoho národností pasažérů.

Co si vzít na sebe

V souladu s duchem expedice je oblečení na palubě neformální. Vezměte si na všechny aktivity neformální a pohodlné oblečení a mějte na paměti, že většinu scenérií můžete obdivovat z paluby, která může být kluzká. Vezměte si pevnou obuv s neklouzavou podrážkou a ujistěte se, že parka není nikdy daleko pro případ, že by někdo z naší posádky z reproduktoru zakřičel "Velryby!" a vy byste museli v mžiku vyběhnout ven. Vezměte si na sebe vrstvy, protože na palubě lodi je příjemné teplo, i když na palubě je často chladno.

Výlety a přistání

Každý den se budou konat výlety na pevninu, pokud to počasí a led dovolí. Výstupy na pevninu budou trvat tři až šest hodin denně v nesledované oblasti. Podle okolností (počasí, situace na ledě nebo přání cestujících) může být program někdy upraven. Dostatek času bude věnován divoké přírodě, vegetaci, geografii a historii.

Elektrický proud
Elektrický proud na palubě lodi je 220 V, 60 Hz. Elektrické zásuvky jsou standardní evropské se dvěma silnými kulatými kolíky, takže někteří cestující mohou potřebovat měnič 220V/110V.

Spropitné
Obvyklé spropitné obsluhujícímu personálu lodi se vyplácí jako souhrnný příspěvek na konci plavby a rozděluje se mezi členy posádky. Spropitné je osobní záležitostí a výše částky, kterou chcete dát, je pouze na vašem uvážení. Jako obecně přijímané vodítko doporučujeme 8 - 10 eur na cestujícího a den. Pro posádku je lepší, když dáte hotovost.

Zásady pro nekuřáky
Uvnitř všech našich lodí platí nekuřácká politika, ačkoli v určitých vyhrazených prostorách kouřit můžete. Prosíme vás, abyste respektovali přání nekuřáků.

Váš fyzický stav
Musíte být celkově v dobrém zdravotním stavu a být schopni chodit několik hodin denně. Expedice probíhá na lodi a není fyzicky příliš náročná, ale co nejvíce času trávíme na břehu. Pokud si to však přejete, můžete zůstat na palubě lodi. Abyste se mohli zúčastnit většiny výletů, musíte být schopni vystoupat nahoru a dolů po strmé lávce - z lodi na vodní hladinu - a nastoupit do zodiaků. Personál vám pomůže při nastupování a vystupování z lodí a s nácvikem bude nastupování postupně snazší, ale podmínky na břehu mohou být kluzké a kamenité. Nezapomeňte, že se budete pohybovat v odlehlých oblastech bez přístupu k sofistikovaným zdravotnickým zařízením, takže se k této expedici nesmíte připojit, pokud máte život ohrožující onemocnění nebo potřebujete každodenní lékařské ošetření.

Kajuty

kajuta

Triple Private Porthole

Obsazenost
0 - 3
Počet lůžek
kajuta

Twin Private Inside

Obsazenost
0 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2
kajuta

Twin Private Porthole

Obsazenost
0 - 2
Počet lůžek
jednolůžek: 2

Plavby s lodí s/v Rembrandt van Rijn

Všechny plavby