West Greenland Ice Odyssey: Glaciers and Icebergs (Ultramarine)

Loď:    Ultramarine

Délka:   10 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 207 000 Kč
- 34% 312 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ultramarine ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.

Expedice

Ponořte se podél dramatického pobřeží západního Grónska, prozkoumejte hluboké fjordy a úžasné ostrovy. Tato cesta představuje nejlepší místa a ledové říše západního Grónska za pouhých 10 dní. Budete mít příležitost navštívit města jako Sisimiut, Ilulissat a případně Ittileq, která jsou bohatá na místní kulturu. Ocitnete se na pobřeží kolem mohutných ledovců a vytesaných ledovců a zároveň si budete užívat veškerého pohodlí, které Ultramarine nabízí. Na vrcholu letních měsíců si užijete dlouhé slunečné dny, jasné výhledy a příležitosti k pozorování tuleňů kroužkovaných, tuleňů grónských a případně tuleňů kapucínských, stejně jako různých arktických ptáků, včetně perutýna černého, rybáka polárního, fulmara severního a sněhuláka. V této oblasti je také možné setkat se s velrybami, například s keporkakem, plejtvákem obrovským a plejtvákem obrovským.

Nejzajímavější místa

 • Vezmeme vás hlouběji do zátoky Disko a fjordů Eternity než kterýkoli jiný provozovatel

 • Poznejte krásu těchto krajin ze vzduchu díky dvoumotorovým vrtulníkům H145 společnosti Ultramarine

 • Poznejte grónskou kulturu díky poznávání s místními partnery

 • Navštivte tři z nejmalebnějších a nejznámějších grónských oblastí během jediné plavby

 • Zapojte se do jedinečných a poutavých volitelných aktivit, jako je například jízda na horském kole.

Itinerář

Den 1: Přílet do Toronta v Kanadě

Přistaňte na Pearsonově mezinárodním letišti a vydejte se do hotelu, který je součástí programu. Zbytek dne je na vás, abyste si prohlédli Toronto, jedno z nejkosmopolitnějších a nejmultikulturnějších měst Kanady.

Den 2: Přelet do Kangerlussuaq a nalodění na loď

Dnes ráno odletíte charterovým letem do Kangerlussuaqu, kde se nalodíte na loď a zahájíte svou expedici. Připravte se na velké dobrodružství, které vás čeká! Očekávejte přivítání a bezpečnostní instruktáž od svého vedoucího expedice. Základní víra společnosti Quark Expeditions v úzkou spolupráci s našimi místními partnery umocní každý zážitek, protože budeme zkoumat po boku místních odborníků. Budeme čerpat z kolektivních znalostí a zkušeností našeho týmu, abychom vám zprostředkovali neuvěřitelné zážitky.

Dny 3 až 5: Disko Bay

Zátoka Disko je široký jihovýchodní záliv Baffinova zálivu a je největší otevřenou zátokou v západním Grónsku. Zkuste vystoupit na palubu, až budeme plout do této ikonické zátoky, kde jsou často pozorovány velryby. Zátoka Disko je plná zajímavých cílů, které můžeme prozkoumat. Téměř jistě navštívíme obec Illulissat, která se nachází v čele výstupního fjordu pro ledovec Sermeq Kujalleq (Jakobshavn), známý tím, že ročně vypustí 35 miliard tun ledu. Fjord, který byl v roce 2004 prohlášen za světové dědictví UNESCO, je nesmírně krásný a my vám doporučíme, abyste ho prozkoumali po jedné z mnoha značených turistických tras. další oblastí, kterou pro tento itinerář zvážíme, je divoká krása fjordů Equip Sermia nebo Torsukatak, které se nacházejí v severovýchodním cípu zálivu Disko. Obě tyto odlehlé oblasti nabízejí fantastické výhledy na rozsáhlé aktivní ledovcové stěny a poskytují spoustu příležitostí k pěší turistice, pádlování a plavbám na lodích Zodiac. Jedná se také o oblast, kde, pokud to podmínky dovolí, zvážíme využití našich dvoumotorových vrtulníků, které vás dostanou do vzduchu, abyste mohli ocenit nesmírnost této oblasti.

Dny 6 až 8: Qeqqata

Obec Qeqqata (což znamená střed) je druhým nejmenším správním regionem Grónska. Qeqqata se nachází uprostřed západního pobřeží země a je domovem téměř 20 % obyvatel Grónska, z nichž většina žije v Sisimiutu a Maniitsoqu.Během těchto dvou dnů bude váš expediční tým spolupracovat s našimi místními partnery, aby zajistil vyváženost aktivit zaměřených na komunitu a divočinu. Pravděpodobně navštívíme město Sisimiut, kde se můžete podivovat nad skanzenem, zúčastnit se místních ochutnávek nebo se připojit k turistické skupině a vydat se za hranice města po jedné z mnoha neuvěřitelných turistických tras na prahu Sisimiutu. Právě zde vám také nabídneme (placenou) aktivitu na horských kolech. dále na jih se vás náš tým bude snažit vzít za hranice všednosti a zavést vás do těchto fjordů za kouzelnými zážitky, které jsou jedinečné, a jedním z nich je fjord Eternity, který je domovem nejvyšších hor v celém západním Grónsku. Další fascinující komunitou v této oblasti je Itilleq. Itilleq, obklopený mořem a horami, se nachází asi míli (2 km) nad polárním kruhem. tým Quark Expeditions má dlouholeté vztahy s obyvateli Itillequ, kteří se často scházejí a zvou naše zaměstnance a hosty na fotbalový zápas.

Den 9: Vylodění v Kangerlussuaqu

Dnes se vylodíme v Kangerlussuaqu, dříve známém jako Søndre Strømfjord, a převezeme vás na charterový let do Toronta, kde strávíte noc v hotelu, který je zahrnut v ceně.

Den 10: Toronto, Kanada

Můžete se vydat na letiště a přestoupit na svůj další let, nebo zůstat déle, pokud jste si rezervovali další ubytování.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Nejnovější loď naší flotily, Ultramarine, je navržena tak, aby překonávala hranice známého polárního průzkumu, aby objevovala nová místa a aby vás vtáhla do toho nejlepšího, co tato oblast nabízí. Plavidlo je dlouhé 128m s kapacitou 199 psažerů a posádkou 140 členů a n otevřeném moři se může pohybovat rychlostí 16 uzlů. Ultramarine je vybavena dvěma dvoumotorovými vrtulníky a nabízí nejrozsáhlejší portfolio dobrodružných aktivit v oboru, nejprostornější apartmá ve své kategorii, úchvatné veřejné prostory a více venkovních prostor pro pozorování divoké přírody než ostatní expediční lodě její velikosti. Nabízí také inovativní kombinaci prvků udržitelnosti, které překračují všechny průmyslové standardy. Díky tomu všemu a dalším vlastnostem je Ultramarine připravena poskytnout dokonalý zážitek z polární expedice.

Více informací o lodi Ultramarine