Quark Expeditions

Naše historie

Lars Wikander a Mike McDowell, spoluzakladatelé společnosti Quark Expeditions, vzali v roce 1991 první skupinu komerčních cestovatelů na severní pól. Tato úvodní expedice, která změnila pravidla hry - vůbec první turistický průjezd Severovýchodním průsmykem - určila společnosti Quark Expeditions směr, který nás postavil do čela polárního průzkumu. Poslední tři desetiletí jsme strávili tím, že jsme brali cestovatele na polární expedice do odlehlých částí Arktidy a Antarktidy, kam ještě nikdo jiný nevkročil. Polární expedice se od roku 1991, kdy společnost Quark Expeditions podnikla cestu na palubě ledoborce Sovětskij Sojuz s jaderným pohonem, vyvíjely. I když tato první cesta upevnila roli Quark Expeditions jako lídra v oblasti polárních dobrodružství, neusnuli jsme na vavřínech a pokračujeme v dosahování nových prvenství. .

lemaire channel ship cruise acaciajohnson

Jsme hrdí na svá prvenství v polárních oblastech

1991: Společnost Quark Expeditions vypravila první skupinu cestovatelů na severní pól.
1992: První nevědecká návštěva hnízdišť tučňáků císařských.
1997: První plavba kolem Antarktidy pro komerční cestující.
1999: První plavba Severním ledovým oceánem.
2004: Quark Expeditions jako první potvrdila nejseverněji položené hnízdiště tučňáků císařských poblíž Snow Hillu ve Weddellově moři v Antarktidě.
2008: QE hostila první plavbu jaderného ledoborce 50 Years of Victory k severnímu pólu.
2011: Náš výlet "Tři arktické ostrovy" byl zvolen jedním z 50 nejlepších výletů v životě podle časopisu National Geographic Traveler.
2013: Quark Expeditions hostila Jonathana Shackletona (bratrance slavného polárníka sira Ernesta Shackletona) a Falcona Scotta (vnuka polárníka Roberta Falcona Scotta) na expedici na 7. kontinent, kde společně tábořili.
2013: QE hostila vůbec první plovoucí polární filmový festival na palubě lodi Sea Spirit.
2017: Quark Expeditions zahájila činnost Quark Academy, čímž se stala jedinou expediční společností v polárních oblastech s vlastní polární vzdělávací institucí.
2019: Zahájení stavby naší první speciálně postavené polární lodi Ultramarine.
2019: QE posunula svůj rámec udržitelnosti a zahájila činnost v rámci projektu Polar Promise.
2019: Quark Expeditions nabízí expedice na odlehlá, zřídka navštěvovaná ruská souostroví Nová země, Země Františka Josefa a Severní země.

Penny Ashford  insta @pma2412 (1 of 1) 12DavidMerronuntitled 58

Lodě flotily Quark Expeditions pojmou od 128 do 199 cestujících. Nikdy nepřekračujeme počet 200 cestujících. Víme, že na menší lodi můžeme hostům poskytnout nejlepší polární zážitky.

Proč provozujeme menší lodě ?

Flotila Quark Expeditions

Plavby Quark Expeditions

Všechny plavby