Ultimate Arctic Voyage: From Svalbard to Jan Mayen to Iceland (Ultramarine)

Loď:    Ultramarine

Délka:   13 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 283 000 Kč
- 24% 370 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ultramarine ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Expedice

Expedice Ultimate Arctic Voyage je ideální pro ty, kteří se do Arktidy vydávají poprvé a hledají spoustu dobrodružství: V rámci této cesty se můžete vydat na tři velkolepé destinace v blízkosti vrcholu světa. Tato cesta nabízí odvážným hostům ochutnávku neuvěřitelné rozmanitosti Arktidy, která zahrnuje divokou přírodu, obří ledovce, vysoké hory, historické památky, rozsáhlé oblasti tundry a mnoho dalšího. vaše dobrodružství začíná na odlehlém norském ostrově Špicberky, který je proslulý svými úžasnými scenériemi a bohatou a rozmanitou divokou přírodou, jako jsou lední medvědi a mroži. Odtud se vydejte na jih přes Grónské moře k tajemnému sopečnému ostrovu Jan Mayen, přírodní rezervaci tak odlehlé, že jen málokomu se poštěstilo tento arktický poklad prozkoumat. Vaše velkolepé dobrodružství vyvrcholí cestou pod půlnočním sluncem do Reykjavíku, kde můžete nasát islandskou kulturu ve městě, které nikdy nespí.

Hlavní body programu
Pátrejte po ikonických arktických zvířatech, jako jsou lední medvědi, mroži a sobi.
Prozkoumejte nádherné fjordy a ledovce Špicberk.
Poznejte odlehlý sopečný ostrov Jan Mayen
Plavba na lodi Zodiac za poznáním ledovců, ledovců a dalších zajímavostí
Ponořte se do ledové říše Arktidy díky volitelným dobrodružstvím na kajaku.

Itinerář

Den 1: Přílet do Helsinek ve Finsku
Vaše arktické dobrodružství začíná v Helsinkách, které jsou proslulé svou výjimečnou architekturou a zajímavou směsicí východních a západních vlivů. Pokud dorazíte dříve, prohlédněte si množství muzeí, galerií a restaurací, odpočiňte si ve finské sauně nebo se projděte po pulzující designové čtvrti a poté se ubytujte v hotelu, který je součástí programu.

Den 2: Přelet do Longyearbyenu na Špicberkách a nalodění na loď
Dnes ráno se skupina přesune na letiště a nastoupí na náš soukromý charterový let do Longyearbyenu, největší osady Špicberků, který je součástí balíčku transferu. Odpoledne při nástupu do letadla očekávejte nádherné výhledy na hornatou krajinu, která je kulisou tohoto přímořského města.

Dny 3 až 6: Poznávání Špicberk
Průzkum Špicberk, největšího ostrova norského souostroví Špicberky, vás odmění přísnou krásou a příležitostmi k pozorování bohaté fauny a flóry. Navštívíte zde velkolepé ledovcové fronty a tundru v plném květu, mezi možnými pozorovateli divoké zvěře jsou i mroži, lední medvědi a sobi ze Špicberk. Milovníci ptáků budou nadšeni, když uvidí rybáky polární, chocholačky, brhlíky, kočkodany a racky sloní. Pokud to podmínky dovolí, můžete se přiblížit na 10 stupňů od severního pólu!

Dny 7 a 8: Plavba
Během plavby na jih historickým Grónským mořem směrem k ostrovu Jan Mayen vás bude váš expediční tým informovat prostřednictvím prezentací o historii a politice Arktidy, o její fascinující fauně a flóře, geologii, ekologii a klimatu a o neuvěřitelných památkách, které brzy prozkoumáte. Na palubě se naučíte rozpoznávat mořské ptáky "na křídle". Tým bude také dávat pozor na velryby, které se ve zdejších vodách často vyskytují.

Den 9: Průzkum ostrova Jan Mayen
Severně za polárním kruhem, asi 280 mil (450 km) východně od Grónska a 340 mil (550 km) severně od Islandu, se z hlubin severního Atlantiku vynořuje tajemný Jan Mayen. Malý hornatý ostrov, často zahalený do husté mlhy, byl v roce 2010 vyhlášen přírodní rezervací a je navštěvován jen zřídka, s výjimkou 18 rotujících pracovníků norské armády a norského meteorologického ústavu, kteří jsou jedinými obyvateli. přistání zde bude diktováno počasím a mořem. Pokud to podmínky dovolí, budeme při přibližování sledovat na palubě, jak se vynořuje nejvyšší vrchol ostrova ve tvaru lžíce. Úchvatná sopka Beerenberg, vysoká 7 470 stop (2 277 m), se vyznačuje symetrickým kuželovitým tvarem a impozantními ledovci, které se rozlévají do moře. pokud budeme mít štěstí, můžeme si sopku a vrstevnaté útesy na velkolepém severním pobřeží prohlédnout zblízka, zatímco budeme pomocí zodiaku proplouvat podél pobřeží ostrova a hledat divokou zvěř. Na ostrově Jan Mayen, který byl organizací BirdLife International vyhlášen významnou ptačí oblastí pro velký počet hnízdících mořských ptáků, žijí kolonie fulmara severního, kulíka malého, racka ledního, čejky chocholaté a morčáka černého a Brünnichova.

Dny 10 a 11: Plavba
Když plujeme na jih, Dánský průliv je vaší cestou k Islandu. Prohlédněte si prezentaci, podělte se o své fotografie, popíjejte ledový koktejl v baru nebo se podívejte na film - během pobytu na moři můžete podniknout mnoho věcí. Váš expediční tým vám bude také k dispozici, aby zodpověděl všechny otázky a upozornil na divokou přírodu.

Den 12: Vylodění v Reykjavíku na Islandu
Na konci expedice se vylodíte v Reykjavíku, hlavním městě Islandu, a na noc se přesunete do hotelu, který je zahrnut v ceně.

Den 13: Odjezd z Reykjavíku
Dnes se vydejte na letiště Keflavik, abyste stihli svůj další let, nebo strávte více času prohlídkou fascinujícího města Reykjavík.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Nejnovější loď naší flotily, Ultramarine, je navržena tak, aby překonávala hranice známého polárního průzkumu, aby objevovala nová místa a aby vás vtáhla do toho nejlepšího, co tato oblast nabízí. Plavidlo je dlouhé 128m s kapacitou 199 psažerů a posádkou 140 členů a n otevřeném moři se může pohybovat rychlostí 16 uzlů. Ultramarine je vybavena dvěma dvoumotorovými vrtulníky a nabízí nejrozsáhlejší portfolio dobrodružných aktivit v oboru, nejprostornější apartmá ve své kategorii, úchvatné veřejné prostory a více venkovních prostor pro pozorování divoké přírody než ostatní expediční lodě její velikosti. Nabízí také inovativní kombinaci prvků udržitelnosti, které překračují všechny průmyslové standardy. Díky tomu všemu a dalším vlastnostem je Ultramarine připravena poskytnout dokonalý zážitek z polární expedice.

Více informací o lodi Ultramarine