Gems of West Greenland: Fjords, Icebergs, and Culture (Ultramarine)

Loď:    Ultramarine

Délka:   12 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 303 000 Kč
- 22% 387 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ultramarine ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Expedice
Ponořte se podél dramatického pobřeží západního Grónska, prozkoumejte hluboké fjordy a úžasné ostrovy. Tato cesta představuje nejlepší místa západního Grónska a přináší hluboké zážitky za pouhých 12 dní. Budete mít příležitost navštívit města jako Sisimiut a Uummannaq, která jsou bohatá na kulturu. Ocitnete se na pobřeží u mohutných ledovců a zároveň si budete užívat veškerého pohodlí, které Ultramarine nabízí. Na vrcholu letních měsíců si užijete dlouhé slunečné dny, jasné výhledy a delší příležitosti k pozorování divoké zvěře.
Nejdůležitější informace
 • Vezmeme vás hlouběji do fjordů Uummaanaaq a Eternity než jakýkoli jiný provozovatel.
 • Poznejte krásu těchto krajin ze vzduchu díky dvoumotorovým vrtulníkům H145 společnosti Ultramarine.
 • Poznejte grónskou kulturu díky poznávání s místními partnery.
 • Navštivte tři z nejmalebnějších a nejikoničtějších grónských oblastí během jediné plavby.
 • Připojte se k jedinečným a poutavým volitelným aktivitám, jako je například naše exkluzivní přistání na vrtulníku a dobrodružství na horských kolech.

Den 1: Přílet do Toronta v Kanadě
Přistaňte na Pearsonově mezinárodním letišti v Torontu a vydejte se do hotelu v Torontu, který je součástí programu. Zbytek dne je na vás, abyste si prohlédli multikulturní město Toronto.

Den 2: Přelet do Kangerlussuaq a nalodění na loď
Dnes ráno odletíte charterovým letem do Kangerlussuaqu, kde se nalodíte na loď a zahájíte svou expedici. Připravte se na velké dobrodružství, které vás čeká! Očekávejte přivítání a bezpečnostní instruktáž od svého vedoucího expedice.

Den 3: Na moři
Až poplujeme na sever podél západního pobřeží do naší první průzkumné oblasti, váš expediční tým vás připraví na dobrodružství, která vás čekají. Po skončení instruktáží o aktivitách a výletech náš vzdělávací tým naplánuje prezentace o divoké přírodě a fascinující historii Grónska, o jeho geologii, ekologii a klimatu a o neuvěřitelných památkách, které brzy prozkoumáte.

Dny 4 až 6: Fjord Uummanaq
Fjord Uummannaq je druhým největším systémem fjordů v Grónsku, který předčí pouze Scoresbysund ve východním Grónsku. V těchto dnech itineráře budete mít příležitost stát se jedním z mála lidí, kteří kdy tuto oblast prozkoumali do hloubky a vydali se mimo předvídatelné turistické cíle. Fjord je plný kulturních a přírodních divů. Mezi možné výlety patří návštěva města Uummanaq, výlet do Qilakitsoq (místo, kde byly objeveny slavné grónské mumie) a exkurze zaměřené na ledovec Store a jeho obrovskou výpustní zónu. Přijmete expedičního ducha, když budeme průkopníky nových cílů v labyrintu údolí a kanálů v hlubinách fjordu.Základní víra společnosti Quark Expeditions v úzkou spolupráci s místními partnery umocní každý zážitek, když budeme zkoumat po boku místních odborníků. Budeme čerpat z kolektivních znalostí a zkušeností našeho týmu, abychom vám zprostředkovali neuvěřitelné zážitky.

Dny 7 a 8: Zátoka Disko
Zátoka Disko je široký jihovýchodní záliv Baffinova zálivu a je největší otevřenou zátokou v západním Grónsku. Zkuste vystoupit na palubu, až budeme plout do této ikonické zátoky, kde jsou často pozorovány velryby. Zátoka Disko je plná zajímavých cílů, které můžeme prozkoumat. Téměř jistě navštívíme obec Illulissat, která se nachází v čele výstupního fjordu pro ledovec Sermeq Kujalleq (Jakobshavn) , známý tím, že ročně vypustí 35 miliard tun ledu. Fjord, který byl v roce 2004 prohlášen za světové dědictví UNESCO, je nesmírně krásný a my vám doporučíme, abyste ho prozkoumali po jedné z mnoha značených turistických tras. další oblastí, kterou budeme v rámci tohoto itineráře zvažovat, je divoká krása fjordů Equip Sermia nebo Torsukatak, které se nacházejí v severovýchodním cípu zálivu Disko. Obě tyto odlehlé oblasti nabízejí fantastické výhledy na rozsáhlé aktivní ledovcové stěny a poskytují spoustu příležitostí k pěší turistice, pádlování a plavbám na lodích Zodiac. Jedná se také o oblast, kde, pokud to podmínky dovolí, zvážíme využití našich dvoumotorových vrtulníků, které vás dostanou do vzduchu, abyste mohli ocenit nesmírnost této oblasti.

Dny 9 a 10: Qeqqata
Obec Qeqqata (což znamená centrum) je druhým nejmenším správním regionem Grónska. Nachází se uprostřed západního pobřeží země a je domovem téměř 20 % obyvatel Grónska, z nichž většina žije ve městech Sisimiut a Maniitsoq.Během těchto dvou dnů bude váš expediční tým spolupracovat s našimi místními partnery na vyváženosti aktivit zaměřených na komunitu a divočinu. Pravděpodobně navštívíme město Sisimiut, kde se můžete podivovat nad skanzenem, zúčastnit se místních ochutnávek nebo se připojit k turistické skupině a vydat se za hranice města po jedné z mnoha neuvěřitelných turistických tras na prahu Sisimiutu. Právě zde vám také nabídneme (placenou) jízdu na horských kolech. dále na jih jsou oblasti v okolí Maniitsoqu stejně úžasné. Jedním z Call your našich oblíbených cílů v oblasti je malebné alpské jezero Innussuit Tasersuat, ke kterému se můžeme vydat na pěší túru a uspořádat společný piknik s přáteli z Maniitsoqu. Systémy fjordů za Maniitsoqem jsou hluboké a zřídka navštěvované. Náš tým se vás bude snažit vzít za hranice všednosti a do těchto fjordů vás zavede za kouzelnými jedinečnými zážitky, z nichž jedním je fjord Eternity, kde se nachází nejvyšší hory v celém západním Grónsku.

Den 11: Kangerlussuaq
Dnes se vylodíme v Kangerlussuaqu a převezeme vás na charterový let do Toronta, kde strávíte noc v hotelu, který je zahrnut v ceně.

Den 12: Toronto, Kanada
Dnes se vydejte na Pearsonovo mezinárodní letiště v Torontu, abyste stihli odlet domů, nebo strávili více času prohlídkou fascinujícího města Toronto, které je známé mnoha multikulturními čtvrtěmi a atrakcemi.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Nejnovější loď naší flotily, Ultramarine, je navržena tak, aby překonávala hranice známého polárního průzkumu, aby objevovala nová místa a aby vás vtáhla do toho nejlepšího, co tato oblast nabízí. Plavidlo je dlouhé 128m s kapacitou 199 psažerů a posádkou 140 členů a n otevřeném moři se může pohybovat rychlostí 16 uzlů. Ultramarine je vybavena dvěma dvoumotorovými vrtulníky a nabízí nejrozsáhlejší portfolio dobrodružných aktivit v oboru, nejprostornější apartmá ve své kategorii, úchvatné veřejné prostory a více venkovních prostor pro pozorování divoké přírody než ostatní expediční lodě její velikosti. Nabízí také inovativní kombinaci prvků udržitelnosti, které překračují všechny průmyslové standardy. Díky tomu všemu a dalším vlastnostem je Ultramarine připravena poskytnout dokonalý zážitek z polární expedice.

Více informací o lodi Ultramarine