Gems of West Greenland: Fjords, Icebergs, and Culture (Ultramarine)

Loď:    Ultramarine

Délka:   12 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 271 000 Kč
Plavba nemá žádné termíny

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ultramarine ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Ponořte se podél dramatického pobřeží západního Grónska, prozkoumejte hluboké fjordy a úžasné ostrovy. Tato cesta představuje nejlepší místa západního Grónska a přináší hluboké zážitky za pouhých 12 dní. Budete mít příležitost navštívit města jako Sisimiut a Uummannaq, která jsou bohatá na kulturu. Ocitnete se na pobřeží u mohutných ledovců a zároveň si budete užívat veškerého pohodlí, které Ultramarine nabízí. Na vrcholu letních měsíců si užijete dlouhé slunečné dny, jasné výhledy a delší příležitosti k pozorování divoké zvěře.

Nejzajímavější místa
Pátrejte po ikonických arktických zvířatech, jako jsou lední medvědi, pižmoni, mroži a velryby.
Prozkoumejte kanadské přírodní rezervace a ledový fjord Ilulissat, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
Navštivte tradiční osady a setkejte se s místními Inuity a Gróňany
Plavba na lodi Zodiac, při níž prozkoumáte ledovce, ledovce, fjordy a další místa
Ponořte se do ledové říše Arktidy díky volitelným dobrodružstvím na kajaku.

Den 1: Příjezd do Reykjavíku na Islandu
Přijeďte do hlavního města Islandu a vydejte se do hotelu, který je součástí programu. Zbytek dne budete mít na vlastní průzkum tohoto fascinujícího a neuvěřitelně pěšky dostupného města.

Den 2: Přelet do Kangerlussuaq a nalodění
Dnes ráno odletíte charterovým letem do Kangerlussuaq, kde se nalodíte na loď a zahájíte svou expedici. Připravte se na velké dobrodružství! Očekávejte přivítání a bezpečnostní instruktáž od svého vedoucího expedice.

Den 3: Na moři
Až poplujeme na sever podél západního pobřeží do naší první průzkumné oblasti, váš expediční tým vás připraví na dobrodružství, která vás čekají. Po skončení instruktáží o aktivitách a výletech náš vzdělávací tým naplánuje prezentace o divoké přírodě a fascinující historii Grónska, jeho geologii, ekologii a klimatu a o neuvěřitelných památkách, které brzy prozkoumáte.

Dny 4 až 6: Fjord Uummanaq
Fjord Uummannaq je druhým největším systémem fjordů v Grónsku, který předčí pouze Scoresbysund ve východním Grónsku. V těchto dnech itineráře budete mít příležitost stát se jedním z mála lidí, kteří kdy tuto oblast prozkoumali do hloubky a vydali se mimo předvídatelné turistické cíle. Fjord je plný kulturních a přírodních divů. Mezi možné výlety patří návštěva města Uummanaq, výlet do Qilakitsoq (místo, kde byly objeveny slavné grónské mumie) a exkurze zaměřené na ledovec Store a jeho obrovskou výpustní zónu. Přijmete expedičního ducha, když budeme průkopníky nových cílů v labyrintu údolí a kanálů v hlubinách fjordu. Základní víra Quark Expeditions v úzkou spolupráci s místními partnery umocní každý zážitek, protože budeme zkoumat po boku místních odborníků. Budeme čerpat z kolektivních znalostí a zkušeností našeho týmu, abychom vám zprostředkovali neuvěřitelné zážitky.

Dny 7 a 8: Zátoka Disko
Zátoka Disko Je široký jihovýchodní záliv Baffinova zálivu a je největší otevřenou zátokou v západním Grónsku. Zkuste vystoupit na palubu, až budeme plout do této ikonické zátoky, kde jsou často pozorovány velryby. Zátoka Disko je plná zajímavých cílů, které můžeme prozkoumat. Téměř jistě navštívíme obec Illulissat, která se nachází v čele výstupního fjordu pro ledovec Sermeq Kujalleq (Jakobshavn) , známý tím, že každoročně vypustí 35 miliard tun ledu. Fjord, který byl v roce 2004 prohlášen za světové dědictví UNESCO, je nesmírně krásný a my vám doporučíme, abyste ho prozkoumali po jedné z mnoha značených turistických tras. Další oblastí, kterou pro tento itinerář zvážíme, je divoká krása fjordů Equip Sermia nebo Torsukatak, které se nacházejí v severovýchodním cípu zálivu Disko. Obě tyto odlehlé oblasti nabízejí fantastické výhledy na rozsáhlé aktivní ledovcové stěny a poskytují spoustu příležitostí k pěší turistice, pádlování a plavbám na lodích Zodiac. V této oblasti také, pokud to podmínky dovolí, zvážíme využití našich dvoumotorových helikoptér, které vás dostanou do vzduchu, abyste mohli ocenit nesmírnost této oblasti.

Dny 9 a 10: Qeqqata
Obec Qeqqata (což znamená střed) je druhou nejmenší správní oblastí Grónska. Qeqqata se nachází uprostřed západního pobřeží země a je domovem téměř 20 % obyvatel Grónska, z nichž většina žije v Sisimiutu a Manitsoqu. Během těchto dvou dnů bude váš expediční tým spolupracovat s našimi místními partnery na vytvoření rovnováhy mezi aktivitami zaměřenými na komunitu a divočinu. Pravděpodobně navštívíme město Sisimiut, kde se můžete podivovat nad skanzenem, zúčastnit se místních ochutnávek nebo se připojit k turistické skupině a vydat se za hranice města po jedné z mnoha neuvěřitelných turistických tras na prahu Sisimiutu. Právě zde vám také nabídneme (placenou) aktivitu na horských kolech. Dále na jih jsou oblasti v okolí Manitsoqu stejně úžasné. Jedním z našich oblíbených cílů v této oblasti je malebné vysokohorské jezero Innussuit Tasersuat, ke kterému se můžeme vydat na pěší túru a uspořádat společný piknik s přáteli z Manitsoqu. Systémy fjordů za Manitsoqem jsou hluboké a zřídka navštěvované. Náš tým se vás bude snažit vzít za hranice všednosti a do těchto fjordů vás zavede za kouzelnými jedinečnými zážitky, z nichž jedním je fjord Eternity, kde se nachází nejvyšší hory v celém západním Grónsku.

Den 11: Kangerlussuaq
Dnes se vylodíme v Kangerlussuaqu a převezeme vás na charterový let do Reykjavíku, kde strávíte noc v hotelu, který je součástí ceny.

Den 12: Reykjavík, Island
Dnes se vydejte na letiště, abyste stihli odlet domů, nebo věnujte více času prohlídce tohoto fascinujícího islandského města.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Nejnovější loď naší flotily, Ultramarine, je navržena tak, aby překonávala hranice známého polárního průzkumu, aby objevovala nová místa a aby vás vtáhla do toho nejlepšího, co tato oblast nabízí. Plavidlo je dlouhé 128m s kapacitou 199 psažerů a posádkou 140 členů a n otevřeném moři se může pohybovat rychlostí 16 uzlů. Ultramarine je vybavena dvěma dvoumotorovými vrtulníky a nabízí nejrozsáhlejší portfolio dobrodružných aktivit v oboru, nejprostornější apartmá ve své kategorii, úchvatné veřejné prostory a více venkovních prostor pro pozorování divoké přírody než ostatní expediční lodě její velikosti. Nabízí také inovativní kombinaci prvků udržitelnosti, které překračují všechny průmyslové standardy. Díky tomu všemu a dalším vlastnostem je Ultramarine připravena poskytnout dokonalý zážitek z polární expedice.

Více informací o lodi Ultramarine