Antarctic Express: Fly the Drake (World Explorer)

Loď:    World Explorer

Délka:   8 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 608 000 Kč
- 5% 640 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě World Explorer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Expedice
Odpovězte na volání Antarktidy a přeleťte proslulou Drakeovu soutěsku charterovým letadlem, abyste mohli přistát na ostrově King George a poté lodí prozkoumat Antarktický poloostrov. Během pouhých 8 dní plných dobrodružství zažijete obohacující návštěvy pobřeží a plavby se zvedákem, budete obdivovat intimní setkání s divokou přírodou, prozkoumáte historická místa a maximálně využijete svou přelomovou návštěvu 7. kontinentu. Vyberte si z řady možností dobrodružství a aktivit na palubě, které odpovídají vašim osobním zájmům a učiní vaši expedici jedinečnou.
Nejdůležitější informace

Přeleťte Drakeův průliv a vyzkoušejte si nejrychlejší a nejpřímější cestu do Antarktidy.
Spatříte ikonické antarktické živočichy, jako jsou tučňáci, tuleni a velryby.
Obdivujte mnoho zajímavostí Antarktického poloostrova
Vychutnejte si prezentace o divoké přírodě, historii, glaciologii a geologii od našich polárních odborníků na palubě.
Plavba v lodi Zodiac, která vám umožní výhled na ledovce, divokou přírodu a další místa na hladině.


Den 1: Příjezd do Punta Arenas v Chile
Vaše dobrodružství začíná v Punta Arenas v Chile, nejlidnatějším městě jižní Patagonie. Pokud přijedete brzy, najdete zde mnoho muzeí, restaurací a obchodů, které vás zabaví na několik dní. Brzy odpoledne se s vámi zástupce společnosti Quark Expeditions setká v oficiálním výchozím hotelu, kde si vychutnáte uvítací večeři a budete informováni o přípravě na den nalodění.

Den 2: Přelet na ostrov King George a nalodění
Váš charterový let z Punta Arenas do Antarktidy vám umožní překonat legendární Drakeův průliv za pouhé dvě hodiny, zatímco daleko pod vámi se loď přiblíží k ostrovu King George, kam dorazíte. Váš první pohled na dramatickou antarktickou krajinu se vám naskytne z jedinečné perspektivy, až bude vaše letadlo klesat k Jižním Shetlandským ostrovům. Po přistání se vydejte na pobřeží a poté se pomocí zodiaku přesuňte na loď, abyste mohli vyplout na Antarktický poloostrov!

Dny 3 až 6: Antarktický poloostrov a Jižní Shetlandy
Jen málo míst na světě je tak sugestivních jako Antarktida. Antarktický kontinent je nepopsatelný a plně ho můžete ocenit pouze na vlastní oči. váš kapitán a expediční tým budou pátrat po velrybách a mořských ptácích a vy budete upozorněni na všechna nová pozorování. Náš tým odborných průvodců prohloubí vaše zážitky výkladem o glaciologii, historii a divoké přírodě regionu a prezentacemi o fotografování, které vám pomohou pořídit nezapomenutelné snímky.Ještě zajímavější jsou vaše každodenní výlety. Na své první přistání se zvěrokruhem nikdy nezapomenete! Procházka po pobřeží obývaném tisíci tučňáků je nejintimnějším způsobem, jak poznat jedinečnou divokou přírodu Antarktidy. každé přistání je jiné a závisí na počasí, ale každý den nabízí nová pozorování a příležitosti k fotografování a nebude trvat dlouho, než rozeznáte tučňáky adélie, gentoo a chinstrap. jeden den můžete absolvovat plavbu zodiacem za velrybami a ledovými horami, další den následuje výlet do hnízdiště tučňáků. Od burácejícího zvuku tajícího se ledovce až po vzrušující pozorování vrcholových predátorů, jako jsou tuleni leopardí a kosatky, v akci. během tohoto bezkonkurenčního zážitku v divočině budete vstávat brzy a každý den přivítáte s pocitem dobrodružství a touhou objevovat. váš expediční tým vás bude doprovázet po celou dobu cesty a poskytne vám informace o místech, která navštívíte.

Den 7: Vylodění a odlet do Punta Arenas
Po týdnu objevování se rozloučíte se svým expedičním týmem a vylodíte se na ostrově King George. Dvouhodinovým letem přes Drakeův průliv do Punta Arenas v Chile vaše dobrodružství skončí. Po skupinovém přesunu do hotelu máte volno k prozkoumání a večer si můžete sami ve městě nebo v hotelu zavzpomínat na památky a zvuky Antarktidy.

Den 8: Odjezd z Punta Arenas
Po snídani můžete pokračovat v cestě na vlastní pěst nebo se vydat na letiště Punta Arenas.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

World Explorer - výrazný a pohodlný, rafinovaný a prostorný - tyto a další vlastnosti charakterizují World Explorer. Nejenže patří mezi naše nejrychlejší lodě, ale je také jednou z našich nejlepších lodí s šesti úrovněmi luxusního ubytování. Osobní prostor je výjimečný. Každé apartmá má buď soukromý průchozí, nebo francouzský balkon s přímým výhledem na oceán. World Explorer nabízí také spoustu veřejných prostor, kde si můžete odpočinout po dni stráveném venku, včetně proskleného vyhlídkového salonku pro klidné rozjímání a výhled na celé panorama, salonku Explorer pro posezení u skleničky a povídání a knihovny pro intimnější odpočinek a čtení. Prezentace a diskuse se konají ve vyhrazeném přednáškovém sále. Zdravotní a wellness zázemí zahrnuje venkovní dráhu, malou posilovnu a saunu a také lázně s převlékárnami, sprchami a skříňkami. Pro aktivní dobrodruhy jsou připraveny doplňky jako jízda na kajaku, kempování a stand-up paddleboarding. Plavidlo je 126 m dlouhé, s kapacitou 172 pasažerů a 130 členy posádky. Dva hybridní disel-elektrické motory o výkonu 9000kW mohou pohánět loď rychlostí až 16 uzlů na otevřeném moři.

Více informací o lodi World Explorer