Three Arctic Islands: Iceland, Greenland, Spitsbergen (Ocean Adventurer)

Loď:    Ocean Adventurer

Délka:   15 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 221 195 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocean Adventurer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Tato nezapomenutelná výprava, která byla jmenována jedním z 50 nejlepších výletů v životě časopisu National Geographic Traveler, začíná za polárním kruhem na Špicberkách, "hlavním městě divoké přírody Arktidy", pokračuje do velkolepé, odlehlé krajiny východního Grónska a končí na Islandu. Na Špicberkách navštívíte velkolepá čela ledovců, strmé stěny fjordů a větrem bičovanou tundru, kde můžete pozorovat mrože, lední medvědy, soby ze Špicberk a tisíce ptáků. Během cesty po odlehlém východním pobřeží Grónska prozkoumáte pozůstatky dávných osad Thule a budete dávat pozor na pasoucí se pižmoně - žije zde 40 % světové populace pižmoňů. Vysoké útesy, mohutné ledovce, drsné fjordy a rozsáhlé pásy nedotčené tundry v těchto úchvatných prostředích vám poskytnou pohledy, zvuky a výjevy, které jste dosud nezažili, a natrvalo změní váš vztah k planetě, kterou nazýváme domovem. Prozkoumejte úžasnou Arktidu, ponořte se do krásy a křehkosti podivuhodného regionu a vraťte se s jedinečnými vzpomínkami, které vám zůstanou na celý život.

Atrakce programu:
Zažijte jednu z 50 celoživotních cest časopisu National Geographic Traveler
Obdivujte ledovce a divokou přírodu Špicberk a východního Grónska
Vydejte se na túru tundrou a prozkoumejte odlehlé pobřeží východního Grónska poseté fjordy
Plavte se na lodi Zodiac a prozkoumejte rozmanité krajiny
Ponořte se do ledové říše Arktidy díky volitelným dobrodružstvím na kajaku

Den 1: Přílet do Helsinek ve Finsku
Vaše arktické dobrodružství začíná v Helsinkách, které jsou proslulé svou výjimečnou architekturou a zajímavou směsicí východních a západních vlivů. Pokud dorazíte dříve, prohlédněte si množství muzeí, galerií a restaurací, odpočiňte si ve finské sauně nebo se projděte po pulzující designové čtvrti a poté se ubytujte v hotelu, který je součástí programu.

Den 2: Den nalodění v Longyearbyenu na Špicberkách
Po snídani se skupina přesune na letiště a v rámci transferového balíčku nastoupí na náš soukromý charterový let do Longyearbyenu, největší osady Špicberků. Při odpoledním nástupu do letadla si užijete skvělé výhledy na hornatou krajinu, která slouží jako kulisa tohoto přímořského města.

Den 3 až 6: Poznávání Špicberk
Průzkum Špicberk, největšího ostrova norského souostroví Svalbard, vás odmění přísnou krásou a příležitostmi k pozorování bohaté fauny a flóry. Navštívíte zde velkolepá čela ledovců a fjordy se strmými stěnami a mezi možnými pozorovateli divoké zvěře budou i mroži, lední medvědi a sobi ze Špicberk. Milovníci ptáků budou nadšeni z pozorování rybáků polárních, chocholaček, kachen dlouhoocasých, kočkodanů a racků sloních. Pokud to podmínky dovolí, můžete se přiblížit na 10 stupňů od severního pólu!

Den 7 a 8: Na moři
Během plavby na jih Grónským mořem vás váš expediční tým seznámí s divokou přírodou a historií Grónska, vaší další zastávky. Na palubě se naučíte rozpoznávat mořské ptáky na křídlech. Vyslechněte si prezentaci, podělte se o své fotografie, popíjejte ledový koktejl v baru nebo se podívejte na film - během pobytu na moři vás čeká mnoho aktivit.

Dny 9 až 12: Průzkum východního Grónska
Během prohlídky odlehlého východního pobřeží Grónska si užijete plavby se zvěrokruhem a návštěvy několika míst na pobřeží. Prozkoumejte pozůstatky starobylých osad Thule a dávejte pozor na pasoucí se pižmoně - žije zde 40 % světové populace pižmoňů. Nakonec proplujete velkolepým Scoresbysundem, místem zrodu mnoha ledovců a podle některých nejkrásnějším systémem fjordů na světě. Pokud to podmínky dovolí, můžete také navštívit Ittoqqortoormiit, nejodlehlejší obec ve východním Grónsku.

Dny 13 a 14: Na moři
Při plavbě na jih vás čeká cesta Dánským průlivem směrem k Islandu. Váš expediční tým vás bude informovat a bavit prezentacemi o historii průzkumu Arktidy a o mořských ptácích, které uvidíte vznášet se nad vaší lodí.

Den 15: Odjezd z Reykjavíku na Islandu
Na konci cesty se vylodíte v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Pokud jste si rezervovali ubytování po skončení expedice, zajistíme vám transfer do centra města.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: různé

Ocean Adventurer je již dlouho oblíbenou lodí mezi hosty a posádkou, kteří oceňují kouzlo a intimitu této lodi pro 128 cestujících, její rozsáhlou venkovní palubu, četná útulná místa pro setkávání na palubě - a venkovní vířivku. Před několika lety prošel Ocean Adventurer mnohamilionovou renovací, na níž se podílel talentovaný tým námořních architektů, inženýrů, návrhářů interiérů a specialistů na polární expedice. Společnost Quark Expeditions je hrdá na vylepšení této oblíbené polární lodi, která následně získala cenu Magellan Award časopisu Travel Weekly v kategorii Overall Small Cruise Ship (do 500 cestujících). Renovace, které si nyní hosté užívají, nabízí: osvěžený, moderní a nový vzhled a atmosféru na celé lodi, přidání šesti nových dvoulůžkových kajut a tří nových apartmánů, všechny stávající kajuty jsou vybaveny novým měkkým nábytkem a zcela novými koupelnami, přestavba společných prostor, jako je salonek a jídelna, významná technická vylepšení, jako jsou dva nové motory Rolls Royce, které zvyšují palivovou účinnost a minimalizují uhlíkovou stopu.

Více informací o lodi Ocean Adventurer