Spitsbergen In Depth: Big Islands, Big Adventure (Ocean Adventurer)

Loď:    Ocean Adventurer

Délka:   14 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 348 000 Kč
- 24% 455 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocean Adventurer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Tato 14denní cesta nabízí nejrozsáhlejší průzkum Špicberků v norském souostroví Špicberky, včetně možnosti pozorovat ikonické arktické živočichy, jako jsou mroži, sobi a lední medvědi, nahlédnout do námořní kultury 16. století na odlehlých místech přistání a vzácné příležitosti ocenit úchvatné výhledy na utopie pro pozorování ptáků 14. července Glacier a Alkefjellet. Pokud to podmínky dovolí, pokusíme se během této nezapomenutelné plavby také o úplné obeplutí souostroví, včetně návštěvy odlehlé neobydlené arktické pouště Nordaustlandet. Z této cesty si odnesete spoustu vzpomínek a fotografií z pozorování divoké přírody: mrože s dlouhými kly a charakteristickými vousy, arktické ptáky v celé jejich rozmanité majestátnosti, malá stáda sobů prohánějících se tundrou a nejikoničtějšího arktického tvora, ledního medvěda, který se pohybuje po okrajích ledového příkrovu. Výlety na břehu pomocí zodiaku vám umožní vstoupit na místa, kam se dostal jen málokdo. Tato plavba je skutečně velkým dobrodružstvím, na které jste čekali.

Atrakce programu:
Setkání s ikonickými arktickými zvířaty, jako jsou lední medvědi, mroži a sobi.
Prohlédněte si četné druhy arktických ptáků, jako jsou puštíci, rybáci arktičtí a písečníci fialoví.
Využijte nepřetržitého denního světla
Prozkoumejte ledovce, fjordy, ledovce a další místa díky plavbě se zvěrokruhem, která je součástí programu
Ponořte se do ledové říše Arktidy díky volitelným dobrodružstvím na kajaku.
Putujte tundrou a polární pouští

Den 1: Přílet do Helsinek ve Finsku
Vaše arktické dobrodružství začíná v Helsinkách, které jsou proslulé svou výjimečnou architekturou a zajímavou směsicí východních a západních vlivů. Pokud dorazíte dříve, prohlédněte si množství muzeí, galerií a restaurací, odpočiňte si ve finské sauně nebo se projděte po pulzující designové čtvrti a poté se ubytujte v hotelu, který je součástí programu.

Den 2: Přelet do Longyearbyenu na Špicberkách a nalodění na loď
Dnes ráno se skupina přesune na letiště a nastoupí na náš soukromý charterový let do Longyearbyenu, největší osady Špicberků. Až loď vypluje, vychutnejte si první pohled na drsné hory na ostrově, které se majestátně tyčí z ledových vod.

Dny 3 až 13: Poznávání Špicberk
Každý den očekávejte nové dobrodružství, protože naši cestu začneme cestou na sever a kolem ostrova Špicberky, kde prozkoumáme menší odlehlé ostrovy. Plánujeme obeplout Špicberky, ale pokud budou příznivé podmínky, pokusíme se také o větší obeplutí souostroví, včetně mnoha vnějších ostrovů souostroví Špicberky. Každá výprava bude jiná, záleží na počasí a ledu, ale mezi místa, která můžeme navštívit, patří ledovec 14. července, Ny-London, Phippsøya, Alkefjellet a zřídka navštěvovaná Kvitøya. Možná se vám tyto názvy budou zdát zvláštní, ale každé místo má svou jedinečnou přitažlivost. Na Špicberkách, kde barevné tundrové louky doplňují obrovské ledovce, není o přírodní krásy nouze. Pro milovníky ptáků je zátoka 14. července domovem puštíků, pískovců fialových, kočkodanů černokrkých, hus růžohlavých a husic bělokrkých, zatímco na útesech Alkefjellet se to hemží hnízdícími morčáky Brünnichovými (murény tlustozobé). Při návštěvě lokalit jako Ny-London, Sundneset a Alkhornet si vždy připravte fotoaparát, abyste zachytili soby. Hledání ikonického ledního medvěda je pro váš expediční tým stálou činností. Na ostrovech Phippsøya a Isbukta se často vyskytuje mořský led, který je oblíbeným prostředím medvědů pro lov, což pro vás znamená velký potenciál pro jejich pozorování a zachycení v akci. Velkou část ocenění Špicberků tvoří pochopení historie - nejen toho, jak lidé žijí dnes, ale také toho, jak byla tato země poprvé prozkoumána. Lov velryb byl klíčovým průmyslovým odvětvím a vy uvidíte pozůstatky stanovišť ze 16. století a další důkazy o lovu velryb v místech vylodění, jako je Smeerenburg.

Den 14: Vylodění v Longyearbyenu a přelet do Helsinek
Vaše dobrodružství skončí v pohraniční osadě Longyearbyen. Odtud vás přepravíme na letiště, odkud se vrátíte skupinovým charterovým letem do Helsinek, který je součástí balíčku transferu.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: různé

Ocean Adventurer je již dlouho oblíbenou lodí mezi hosty a posádkou, kteří oceňují kouzlo a intimitu této lodi pro 128 cestujících, její rozsáhlou venkovní palubu, četná útulná místa pro setkávání na palubě - a venkovní vířivku. Před několika lety prošel Ocean Adventurer mnohamilionovou renovací, na níž se podílel talentovaný tým námořních architektů, inženýrů, návrhářů interiérů a specialistů na polární expedice. Společnost Quark Expeditions je hrdá na vylepšení této oblíbené polární lodi, která následně získala cenu Magellan Award časopisu Travel Weekly v kategorii Overall Small Cruise Ship (do 500 cestujících). Renovace, které si nyní hosté užívají, nabízí: osvěžený, moderní a nový vzhled a atmosféru na celé lodi, přidání šesti nových dvoulůžkových kajut a tří nových apartmánů, všechny stávající kajuty jsou vybaveny novým měkkým nábytkem a zcela novými koupelnami, přestavba společných prostor, jako je salonek a jídelna, významná technická vylepšení, jako jsou dva nové motory Rolls Royce, které zvyšují palivovou účinnost a minimalizují uhlíkovou stopu.

Více informací o lodi Ocean Adventurer