South Georgia and Antarctic Peninsula: Penguin Safari (World Explorer)

Loď:    World Explorer

Délka:   16 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 501 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD
 • ubytování na palubě lodě World Explorer ve vybrané kabině

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Naše expedice Jižní Georgie a Antarktida: Vydejte se na cestu k ostrovu Jižní Georgie, který je zřídka navštěvován, a zároveň se vydejte na sedmý kontinent. Až vyplujeme, vyfotografujte mohutné albatrosy a nádherné buřňáky pintado, jak se prohánějí a vznášejí kolem lodi a vedou nás směrem k Jižní Georgii. Pláže plné tučňáků královských a tuleňů sloních nás přivítají na tomto legendárním ostrově, kde se pokloníme památce slavného objevitele sira Ernesta Shackletona. Čeká nás Antarktida se svými strmými vrcholy a ohromující rozlohou. Vydejte se na lodi Zodiac hlouběji do antarktického moře, poznejte drsný poloostrov z mořského kajaku, podnikněte vzrušující výšlap na třpytivý ledovec nebo prožijte roztomile komické chvíle se zvídavými tučňáky gentoo, chinstrap a Adélie. V těchto a nesčetných dalších ohledech vás Antarktida ohromí, překvapí a potěší. Od roku 2021 vám tato trasa umožní poznat naši novou průkopnickou loď Ultramarine. Toto speciálně postavené plavidlo je navrženo tak, aby rozšířilo hranice polárního průzkumu a nabídlo bezkonkurenční zážitky z Antarktidy, včetně vyhlídkových letů, na které nikdy nezapomenete, a řady dobrodružných možností, které jsou rozsáhlejší než na jakékoli jiné lodi této třídy.

Atrakce programu:
Pokud cestujete na palubě Ultramarine v roce 2021, dorazte do Buenos Aires v Argentině a nechte nás, abychom se postarali o zbytek vaší cesty.
Poznejte neuvěřitelnou divokou přírodu Jižní Georgie, včetně 30 hnízdících druhů ptáků a čtyř druhů tučňáků
Vydejte se po stopách nebezpečné plavby sira Ernesta Shackletona na Jižní Georgii a zastavte se na chvíli u jeho hrobu.
Prozkoumejte Antarktický poloostrov na lodi, se zodiakem i pěšky
Poznejte jedinečnou geologii, historii a divokou přírodu Antarktidy s našimi palubními lektory.
Ponořte se do ledové říše Antarktidy díky volitelnému výletu na pádlech.
Pokud cestujete na palubě Ultramarine v roce 2021, užijte si let vrtulníkem a zažijte jedinečnou perspektivu Antarktického poloostrova.

Den 1: Ushuaia, Argentina
Svou cestu zahájíte v Ushuaie, malém, ale rušném přístavu na cípu Jižní Ameriky. Je to ideální vstupní brána, abyste mohli prozkoumat jižní část Patagonie a zároveň se připravit na své nadcházející dobrodružství. Vyrazte aktivně do hor nebo si vychutnejte ručně vyráběnou čokoládu v kavárně ve městě.

Den 2: Vylodění
Nalodění proběhne v pozdních odpoledních hodinách, poté vaše loď vypluje historickým Beagleovým průlivem, který protíná souostroví Ohňová země na extrémním jihu Jižní Ameriky. Při vyplouvání očekávejte atmosféru očekávání!

Dny 3 až 6: Na moři
Během pobytu na moři vás čeká mnoho aktivit. Naučte se rozpoznávat mořské ptáky, kteří proplouvají podél lodi, nebo se zúčastněte dynamických prezentací vašeho expedičního týmu. Budete připraveni na bezpečnostní postupy při plavbě se zvěrokruhem a při přistání na břehu a také dostanete pokyny, jak co nejlépe využít volitelnou plavbu na mořském kajaku (za příplatek), což je skutečně intimní způsob, jak poznat Antarktidu. Pokud jsou vhodné podmínky, první známkou toho, že se blížíte k Jižní Georgii, je pohled na ptáky kolem skupiny skalních věží zvaných Shag Rocks. Připravte si dalekohledy a fotoaparáty, abyste tyto skalní věže vystupující z ledových vod oceánu zachytili. Často zde odpočívají pěnkavy a hranostajové a díky vyvěračkám bohatým na živiny v okolí skal to může být dobré místo pro pozorování velryb.

Dny 7 a 8: Jižní Georgie
Poté, co si Jižní Georgii užijeme z dálky, se vydáme směrem k jejím četným plážím, abychom našli zátoku pro první výlet. Místa vylodění jsou různá a do značné míry závisí na povětrnostních podmínkách vaší plavby. Ať už navštívíme jakákoli místa, nabídnou vám setkání s divokou přírodou, která nemají nikde jinde na světě obdoby. Jižní Georgie je jedním z nejúrodnějších míst na světě pro rozmnožování subantarktické fauny, s plážemi pokrytými tučňáky a tuleni. Nebude trvat dlouho a zjistíte, že se nacházíte v ptačím ráji, protože zde můžete v hojném počtu pozorovat hrabáče, albatrosy a buřňáky. Zjistíte, že Jižní Georgie, kdysi oblíbená základna velrybářů a lovců tuleňů, je také poseta opuštěnými pozůstatky a důkazy lidské činnosti z minulých staletí. Váš expediční tým vám pomůže oživit tehdejší dobu, zatímco budete navštěvovat staré velrybářské stanice a užívat si prezentace o Jižní Georgii tehdy a dnes. Jedním z nejvýznamnějších míst, které na ostrově navštívíte, je Grytviken. Tato osada je první velrybářskou stanicí založenou v subantarktických vodách. Pro mnoho cestovatelů má toto místo zvláštní přitažlivost, protože se zde nachází hrob sira Ernesta Shackletona, jednoho z nejslavnějších antarktických badatelů.

Dny 9 a 10: Na moři
Rozlučte se s tučňáky královskými, protože vaším dalším cílem je Antarktida! Dny na moři jsou naplněny prezentacemi a workshopy vedenými expedičním týmem, který vás připraví na divokou přírodu a krajinu, která vás bude po příjezdu obklopovat.

Dny 11 až 13: Antarktický poloostrov
Nejčastější reakcí po příjezdu na Bílý kontinent je pocit úcty a obdivu. Tento zážitek se těžko vyjadřuje slovy, protože jen málo míst je tak nedotčených a trvalých jako Antarktida. Zjistíte, že Antarktida je zemí extrémů. V jednu chvíli vás přemůže pocit naprosté izolace a ticha a v další chvíli vás nadchne příroda, když se tající ledovec zřítí do zářivě modrého moře nebo se kolem vás propluje tučňák, aby si prohlédl vaši obuv. Váš expediční tým se o vás postará při každém výletu, ať už se vydáte na plavbu se zodiakem, navštívíte historické místo nebo se budete stýkat s kolonií tučňáků. Vyskytují se zde tučňáci kranasové, adélie a gentoo, tuleni Weddellovi, kožešinoví, krakatice a leopardí. Během plavby se zvědavci si dejte pozor na antarktické velryby, například na norky. Každý den a každý výlet vám představí novou sbírku živočichů, kteří vás potěší a zaměstnají váš fotoaparát. Stejně jako jsou vzrušující výlety a přistání se Zodiakem, možná si dopřejete mimořádný zážitek z Antarktidy tím, že se zúčastníte fakultativního výletu na pádlech (za příplatek) nebo odhodíte rozum stranou a skočíte do antarktických vod na Polar Plunge!

Dny 14 a 15: Přeplutí Drakeova průlivu
Po více než dvanácti dnech jedinečných setkání s divokou přírodou a pozoruhodnou krajinou začíná vaše cesta domů. Překročení Drakeova průlivu je vaším neoficiálním obřadem přechodu. Strávíte čas na palubě pozorováním mořských ptáků a velryb, užijete si prezentace vašeho expedičního týmu nebo si prostě jen odpočinete a zavzpomínáte na své zážitky.

Den 16: Vylodění v Ushuaie
Do Ushuaie dorazíte ráno, což vám umožní pokračovat v dobrodružství dál nebo stihnout let domů.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: různé

World Explorer - výrazný a pohodlný, rafinovaný a prostorný - tyto a další vlastnosti charakterizují World Explorer. Nejenže patří mezi naše nejrychlejší lodě, ale je také jednou z našich nejlepších lodí s šesti úrovněmi luxusního ubytování. Osobní prostor je výjimečný. Každé apartmá má buď soukromý průchozí, nebo francouzský balkon s přímým výhledem na oceán. World Explorer nabízí také spoustu veřejných prostor, kde si můžete odpočinout po dni stráveném venku, včetně proskleného vyhlídkového salonku pro klidné rozjímání a výhled na celé panorama, salonku Explorer pro posezení u skleničky a povídání a knihovny pro intimnější odpočinek a čtení. Prezentace a diskuse se konají ve vyhrazeném přednáškovém sále. Zdravotní a wellness zázemí zahrnuje venkovní dráhu, malou posilovnu a saunu a také lázně s převlékárnami, sprchami a skříňkami. Pro aktivní dobrodruhy jsou připraveny doplňky jako jízda na kajaku, kempování a stand-up paddleboarding. Plavidlo je 126 m dlouhé, s kapacitou 172 pasažerů a 130 členy posádky. Dva hybridní disel-elektrické motory o výkonu 9000kW mohou pohánět loď rychlostí až 16 uzlů na otevřeném moři.

Více informací o lodi World Explorer