Falklands, South Georgia, and Antarctica: Explorers and Kings (Ocean Adventurer)

Loď:    Ocean Adventurer

Délka:   20 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 411 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocean Adventurer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Itinerář Falklandy (Malvíny), Jižní Georgie a Antarktida je nejrychlejší způsob, jak se dostat na zřídka navštěvované Falklandské ostrovy a Jižní Georgii, než vstoupíte na 7. kontinent. Projděte se malebnou anglickou vesničkou Stanley na Falklandách, projděte se po písečných dunách ostrovů a pozorujte ptáky na drsných útesech. V Jižní Georgii objevte pláže, kde se rozmnožují tučňáci královští - jedna z největších hustot živočichů na Zemi - a poznejte bohatý historický odkaz navštívených míst. Oba ostrovy jsou známé jako mekky divoké zvěře, kde se shromažďují tisíce zvířat. Poté prozkoumejte úchvatný Antarktický poloostrov a vstupte do světa ledu, sněhu a přírodních divů. Věnujte se svým osobním vášním díky výběru obohacujících aktivit a našemu rozsáhlému vzdělávacímu programu.

Atrakce programu:
Putování malebným britským městečkem Stanley na Falklandských ostrovech (Islas Malvinas).
Poznejte neuvěřitelnou divokou přírodu Jižní Georgie, včetně 30 hnízdících druhů ptáků a čtyř druhů tučňáků
Vydejte se po stopách nebezpečné plavby sira Ernesta Shackletona na Jižní Georgii a zastavte se na chvíli u jeho hrobu.
Prozkoumejte Antarktický poloostrov na lodi, se zodiakem i pěšky
Poznejte jedinečnou geologii, historii a divokou přírodu Antarktidy s našimi palubními lektory.
Ponořte se do ledové říše Antarktidy díky volitelnému výletu na kajaku.

Den 1: Příjezd do argentinské Ushuaie
Vstupní branou této expedice je Ushuaia v Argentině. Ushuaia se nachází v souostroví Ohňová země a působí dojmem maloměsta, přesto se může pochlubit mnoha obchody, muzei, kavárnami a restauracemi, které si můžete vychutnat před plavbou. Pokud se cítíte dobrodružně, nedaleký národní park Tierra del Fuego a ledovec Martial nabízejí spoustu outdoorových aktivit, například pěší turistiku.

Den 2: Nalodění
S naloděním roste očekávání. Vyměňte nohy na souši za nohy na moři, seznamte se se svými spolucestujícími a seznamte se se svou lodí. Protože každé antarktické dobrodružství přináší nové příležitosti a zážitky, je den nalodění stejně vzrušující pro váš expediční tým jako pro vás. Na palubě se váš tým postará jak o vaše pohodlí a bezpečnost, tak vám pomůže splnit vaše sny o divoké přírodě.

Den 3: Na moři
Dny na moři jsou naplněny prezentacemi vedenými vaším expedičním týmem o fotografování, divoké přírodě, glaciologii a historii. Mezi prezentacemi můžete strávit čas na palubě hledáním divoké zvěře nebo povídáním si se spolucestujícími u skleničky v baru.

Dny 4 a 5: Falklandy (Malvínské ostrovy)
Po příjezdu na Falklandy (Malvíny) dostane váš fotoaparát poprvé pořádně zabrat, aby zachytil bohatou divokou přírodu a drsnou atmosféru této subantarktické oblasti. Souostroví obsahuje dva hlavní ostrovy, Východní Falklandy a Západní Falklandy, které prozkoumáte během každodenních výletů. Stanley, známé také jako Port Stanley, je často oblíbeným místem přistání, protože město nabízí jedinečnou atmosféru britské základny s eklektickým šarmem. Budete mít volnou ruku k prohlídce, zajděte si na pivo do místní hospody nebo navštivte katedrálu a muzeum. Co se týče divoké přírody, souostroví je domovem tučňáků magellanských, gentoo a jižních tučňáků skalních. Pokud budete mít štěstí, můžete zde zahlédnout i tučňáky královské! Očekávat můžete také výskyt albatrosa černohlavého a dvou endemických druhů ptáků - nelétavé falklandské kachny parní a možná i nepolapitelného vranky Cobbovy. Váš odborný vzdělávací tým se postará o to, abyste lépe poznali místní flóru a faunu a využili svůj pobyt na Falklandách co nejlépe.

Dny 6 a 7: Na moři
Plavbou na jihovýchod k Jižní Georgii oficiálně vstoupíte do antarktických vod, jakmile překročíte antarktickou konvergenci, neviditelnou biologickou hranici obklopující kontinent. Toto setkání oceánů, kde se studené antarktické vody mísí a prolínají s teplejšími vodami Indického, Tichého a Atlantského oceánu, pomáhá vyživovat hojnost krilu, který do této části světa láká velryby, tuleně a ptáky. Váš expediční tým vás upozorní, když překročíte tuto neviditelnou, ale důležitou hranici, a bude také dávat pozor na mořské ptáky a mořské živočichy, kteří tuto oblast bohatou na živiny navštěvují.

Dny 8 až 11: Jižní Georgie
Tento odlehlý, hornatý ostrov byl oblíbenou zastávkou mnoha historických antarktických výprav a kdysi byl útočištěm lovců velryb a tuleňů. Dnes se populace divoké zvěře na ostrově obnovuje, ale stále zde uvidíte zbytky starých velrybářských stanic a dalších opuštěných základen. Jedním z významných a historických míst je hrob velkého objevitele sira Ernesta Shackletona. Jeho hrob můžete navštívit v osadě Grytviken, kde se nachází také stará velrybářská stanice, muzeum, obchod se suvenýry, kostel a malá výzkumná stanice. Přestože je historie Jižní Georgie důležitým lákadlem ostrova, díky neuvěřitelné hustotě divoké zvěře je ostrov skutečně nezapomenutelný. Každé přistání na Jižní Georgii, která je často označována jako Galapágy pólů, vám otevře oči pro podivuhodný život nových, úchvatných tvorů. Jeden den můžete spatřit kolonie se stovkami tisíc párů tučňáků královských, kteří se prohánějí po pobřeží, a druhý den můžete navštívit jinou pláž pokrytou stovkami tuleňů kožešinových nebo sloních. Trávy, hory a pláže Jižní Georgie hrají důležitou roli při rozmnožování a přežívání různých druhů na ostrově. Tento křehký a vzájemně provázaný vztah vám během pobytu na ostrově vštípí váš expediční tým.

Dny 12 a 13: Na moři
Rozlučte se s tučňáky královskými, protože vaším dalším cílem je Antarktida! Dny na moři jsou naplněny prezentacemi, workshopy a společenskými aktivitami pod vedením vašeho expedičního týmu. Pokud to podmínky dovolí, můžeme se pokusit přistát na Jižních Orknejských ostrovech, naší první oficiální zastávce v Antarktidě.

Dny 14 až 17: Jižní Shetlandské ostrovy a Antarktický poloostrov
Nejčastější reakcí po příjezdu na Bílý kontinent je pocit úcty a obdivu. Zážitek se nedá popsat slovy, protože jen málo míst je tak nedotčených a trvalých jako Antarktida. Zjistíte, že Antarktida je zemí extrémů. V jednu chvíli vás přemůže pocit naprosté izolace a ticha a v další chvíli vás nadchne příroda, když se tající ledovec zřítí do zářivě modrého moře nebo se kolem vás propluje tučňák, aby si prohlédl vaši obuv. Váš expediční tým se o vás postará při každém výletu, ať už se vydáte na plavbu se zodiakem, navštívíte historické místo nebo se budete stýkat s kolonií tučňáků. Vyskytují se zde tučňáci kranasové, adélie a gentoo, dále tuleni Weddellovi, kožešinoví, krabožraví a leopardí. Při plavbách se zvědavci dávejte pozor na antarktické velryby, například na norky, protože se vám může naskytnout příležitost k intimnímu setkání s těmito majestátními zvířaty. Každý den a každá exkurze vám představí novou sbírku tvorů, která vás pobaví a zaměstná váš fotoaparát. Stejně jako jsou vzrušující výlety a přistání se zodiakem, možná si dopřejete mimořádný zážitek z Antarktidy tím, že se zúčastníte fakultativního výletu na pádlech (za příplatek) nebo odhodíte rozum stranou a skočíte do antarktických vod na Polar Plunge!

Dny 18 a 19: Přeplutí Drakeova průlivu
Po více než dvou týdnech nekonečných setkání s divokou přírodou začíná vaše cesta domů. Překročení Drakeova průlivu je vaším neoficiálním přechodovým rituálem, který završí vaše antarktické dobrodružství. Užijte si poslední chvíle oslav se svými spolucestujícími. Rušný, zalidněný svět čeká na váš návrat, a tak si vychutnávejte ticho moře tak dlouho, jak jen to půjde.

Den 20: Vylodění v Ushuaie
Po snídani na palubě lodi je čas se rozloučit a dát sbohem vašemu expedičnímu týmu. Pro ty, kteří odlétají prvními lety domů, bude zajištěn transfer na letiště. Ostatní hosté budou přepraveni do města.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Ocean Adventurer je již dlouho oblíbenou lodí mezi hosty a posádkou, kteří oceňují kouzlo a intimitu této lodi pro 128 cestujících, její rozsáhlou venkovní palubu, četná útulná místa pro setkávání na palubě - a venkovní vířivku. Před několika lety prošel Ocean Adventurer mnohamilionovou renovací, na níž se podílel talentovaný tým námořních architektů, inženýrů, návrhářů interiérů a specialistů na polární expedice. Společnost Quark Expeditions je hrdá na vylepšení této oblíbené polární lodi, která následně získala cenu Magellan Award časopisu Travel Weekly v kategorii Overall Small Cruise Ship (do 500 cestujících). Renovace, které si nyní hosté užívají, nabízí: osvěžený, moderní a nový vzhled a atmosféru na celé lodi, přidání šesti nových dvoulůžkových kajut a tří nových apartmánů, všechny stávající kajuty jsou vybaveny novým měkkým nábytkem a zcela novými koupelnami, přestavba společných prostor, jako je salonek a jídelna, významná technická vylepšení, jako jsou dva nové motory Rolls Royce, které zvyšují palivovou účinnost a minimalizují uhlíkovou stopu.

Více informací o lodi Ocean Adventurer