Epic Antarctica: Crossing the Circle via Falklands and South Georgia (Ultramarine)

Loď:    Ultramarine

Délka:   23 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 828 000 Kč
- 24% 1 096 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ultramarine ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Expedice
Naše výprava Epic Antarctica se tak jmenuje z nějakého důvodu - zahrnuje všechny hlavní antarktické zajímavosti, které si dokážete představit. Na této 23denní plavbě plné dobrodružství zažijete nespočet nezapomenutelných okamžiků - od Falklandských ostrovů (Islas Malvinas) přes Jižní Georgii až po Antarktický poloostrov. Začněte na Falklandách, které připomínají písečný mys Cod i anglická vřesoviště, domov albatrosů, delfínů a pěti druhů tučňáků. Odtud se vydejte na Jižní Georgii, kde vstoupíte do domova 300 000 hnízdících tučňáků královských, 50 milionů dalších mořských ptáků a 5 milionů tuleňů. Poté prozkoumáte úchvatný Antarktický poloostrov a nakonec překročíte antarktický kruh - významný milník pro každého světoběžníka.Od roku 2021 vám tato trasa umožní poznat naši novou průkopnickou loď Ultramarine. Toto speciálně postavené plavidlo je navrženo tak, aby rozšířilo hranice polárního průzkumu a nabídlo bezkonkurenční zážitky z Antarktidy, včetně vyhlídkových letů, na které nikdy nezapomenete, a řady dobrodružných možností, které jsou rozsáhlejší než na jakékoli jiné lodi v této třídě.

Vychutnejte si prezentace o divoké přírodě, historii, glaciologii a geologii od našich polárních odborníků na palubě.
Prozkoumejte malebné britské městečko Stanley na Falklandských ostrovech (Islas Malvinas).
Poznejte neuvěřitelnou divokou přírodu - více než 30 druhů hnízdících ptáků včetně sedmi druhů tučňáků.
Vydejte se po stopách nebezpečné plavby sira Ernesta Shackletona na Jižní Georgii a navštivte místo jeho hrobu.
Překročte antarktický kruh a oslavte to přípitkem.
Ponořte se do ledové říše Antarktidy s volitelným výletem na pádlech.


Den 1: Přílet do Buenos Aires
Po příletu do tohoto kosmopolitního města, známého svou architekturou a bohatým evropským dědictvím, se samostatně přesunete do skupinového hotelu (předexpediční noc v hotelu je zahrnuta v balíčku povinného transferu).

Den 2: Přelet do Ushuaie a nalodění
Po časné snídani v hotelu se skupina přesune na letiště a nastoupí na palubu našeho soukromého charterového letu do argentinské Ushuaie. po příletu budete z letiště převezeni do centra města, kde budete mít čas na vlastní prohlídku tohoto malebného přístavního města, než se vydáte na molo. po pozdním odpoledni se nalodíte a poplujete podél historického kanálu Beagle, který protíná souostroví Tierra del Fuego na úplném jihu Jižní Ameriky. Při odjezdu očekávejte atmosféru očekávání - až příště uvidíte pevninu, budete v odlehlé antarktické divočině!

Den 3: Na moři
Dny na moři jsou naplněny prezentacemi vedenými vaším expedičním týmem o fotografování, divoké přírodě, glaciologii a historii. Mezi prezentacemi můžete trávit čas na palubě a hledat divokou zvěř nebo si povídat se spolucestujícími u skleničky v baru.

Dny 4 a 5: Falklandy (Malvínské ostrovy)
Po příjezdu na Falklandy (Malvíny) dostane váš fotoaparát poprvé pořádně zabrat, aby zachytil bohatou divokou přírodu a drsnou atmosféru této subantarktické oblasti. Souostroví obsahuje dva hlavní ostrovy, Východní Falklandy a Západní Falklandy, které budete prozkoumávat během každodenních výletů a vylodění na saních Zodiac.Stanley, známé také jako Port Stanley, je oblíbeným místem vylodění, protože město nabízí jedinečnou atmosféru britské základny s eklektickým šarmem. Budete mít volnou ruku k prohlídce, zajděte si na pivo do místní hospůdky nebo navštivte četné kostely a muzea. souostroví je bohaté na divokou přírodu, zejména ptáky, a je domovem tučňáků magellanských, gentoo a jižních tučňáků skalních. Pokud budete mít štěstí, můžete zde spatřit i tučňáky královské! Je pravděpodobné, že uvidíte albatrosa černohlavého a dva endemické druhy ptáků - nelétavou falklandskou kachnu parní a možná i nepolapitelného vraníka Cobbova.Váš tým polárních odborníků obohatí vaše znalosti o místní flóře a fauně a pomůže vám co nejlépe využít čas strávený na Falklandách.

Dny 6 a 7: Na moři
Plavbou na jihovýchod k Jižní Georgii vstoupíte oficiálně do antarktických vod, jakmile překročíte antarktickou konvergenci, neviditelnou biologickou hranici obklopující kontinent. Toto setkání oceánů, kde se studené antarktické vody mísí s teplejšími vodami Indického, Tichého a Atlantského oceánu, pomáhá vyživovat hojnost krilu, který do této části světa láká velryby, tuleně a ptáky. Váš expediční tým vás upozorní, když překročíte tuto neviditelnou, ale důležitou hranici, a pomůže vám také dávat pozor na mořské ptáky a mořské živočichy, kteří tuto oblast bohatou na živiny navštěvují.

Dny 8 až 11: Jižní Georgie
Tento odlehlý, hornatý ostrov byl oblíbenou zastávkou mnoha historických antarktických expedic a kdysi centrem lovu velryb a tuleňů. Dnes se populace divoké zvěře na ostrově obnovuje, ale stále zde uvidíte pozůstatky starých velrybářských stanic a dalších opuštěných stanovišť. mezi nejvýznamnější a nejdojemnější místa na Jižní Georgii patří místo, kde je pohřben velký objevitel sir Ernest Shackleton. Jeho hrob můžete navštívit v osadě Grytviken, kde se nachází také stará velrybářská stanice, muzeum, obchod se suvenýry, kostel a malá výzkumná stanice. ačkoli je historie Jižní Georgie důležitým lákadlem ostrova, vás i vaše spolucestující jistě zaujme obrovské množství divoké zvěře. Každé přistání na Jižní Georgii, často označované jako Galapágy pólů, vám poskytne příležitost být svědky obrovských populací divoké zvěře. jeden den můžete vidět hnízdiště se stovkami tisíc párů tučňáků královských, kteří se prohánějí po břehu, a druhý den můžete navštívit jinou pláž, které dominují stovky lachtanů kožešinových nebo tuleňů sloních. Trávy, hory a pláže Jižní Georgie hrají důležitou roli při rozmnožování a přežívání různých druhů na ostrově. Vedoucí expedice vám pomohou pochopit a ocenit křehkou rovnováhu mezi těmito křehkými a vzájemně provázanými vztahy.

Dny 12 a 13: Na moři
Rozlučte se s tučňáky královskými, protože vaším dalším cílem je Antarktida! Dny na moři jsou naplněny prezentacemi, workshopy a společenskými aktivitami pod vedením vašeho expedičního týmu.

Dny 14 až 16: Jižní Shetlandy a Antarktický poloostrov
Zážitky se těžko vyjadřují slovy, ale nejčastější reakcí po dosažení antarktického kontinentu je pocit úcty a obdivu. Zjistíte, že Antarktida je zemí extrémů: v jednu chvíli se ponoříte do naprostého ticha a samoty, v další se budete smát komickým výstupům zvědavého tučňáka. vaše dny zpestří plavba se zvěrokruhem, návštěvy historických památek a samozřejmě i komunikace s tuleni a tučňáky. Možná zahlédnete neohroženého požírače tučňáků, tuleně leopardího, nebo se při plavbě v zodiaku setkáte z očí do očí s plejtvákem obrovským. Každý den a každý výlet vám představí novou sbírku tvorů, kteří vás zaujmou a zaměstnají váš fotoaparát.Pokud budete chtít víc, dopřejte si fakultativní výlet na kajaku (rezervujte si ho předem při rezervaci výletu) nebo odhoďte rozum stranou a zúčastněte se Polárního ponoru - je to něco, na co nikdy nezapomenete!

Dny 17 a 18: Antarktický kruh
Překročení antarktického kruhu je nezapomenutelným zážitkem i působivým úspěchem, protože tak daleko na jih cestuje jen málo cestovatelů. Pokud nám podmínky dovolí překročit tuto proslulou zeměpisnou šířku 66°33 ́ jižní šířky, připijeme na památku prvních objevitelů, kteří se sem vydali, a vy můžete pozvednout sklenku a být hrdí na to, že jste se dostali do části světa, kterou navštívilo jen velmi málo lidí. Toto je syrová Antarktida, domov půlnočního slunce, tuleňů Weddellových a nejlepších šancí na setkání s mořským ledem - základem antarktického mořského ekosystému.
Dny 19 a 20: Na sever podél poloostrova
Pokud jste se dosud nenasytili antarktické přírody a ledovců, budete jistě spokojeni, až se vrátíte do Drakeova průlivu. Při cestě na sever podél západní části Antarktického poloostrova budete pokračovat v exkurzích na lodi Zodiac. váš expediční tým bude neustále pátrat po druzích mořských ptáků, tuleňů a velryb, které vám mohly uniknout při cestě na jih.

21. a 22. den: Překročení Drakeova průlivu
Po více než třech týdnech vzácných setkání s divokou přírodou a pozoruhodnou krajinou začíná vaše cesta domů. Nepředvídatelný a vzrušující Drakeův průjezd je dobrodružstvím samo o sobě. Zatímco se o vás bude dobře starat náš odborný palubní personál, budete mít spoustu času na pozorování oceánu, fotografování mořských ptáků poletujících kolem lodi a přemýšlení o svém pozoruhodném antarktickém dobrodružství.

Den 23: Vylodění v Ushuaie a přelet do Buenos Aires
Ráno dorazíte do Ushuaie a po snídani se vylodíte. Povinný transferový balíček zahrnuje malou ochutnávku Patagonie s prohlídkou Národního parku Ohňová země a poté se přesunete na letiště ke zpátečnímu skupinovému charterovému letu do Buenos Aires.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Nejnovější loď naší flotily, Ultramarine, je navržena tak, aby překonávala hranice známého polárního průzkumu, aby objevovala nová místa a aby vás vtáhla do toho nejlepšího, co tato oblast nabízí. Plavidlo je dlouhé 128m s kapacitou 199 psažerů a posádkou 140 členů a n otevřeném moři se může pohybovat rychlostí 16 uzlů. Ultramarine je vybavena dvěma dvoumotorovými vrtulníky a nabízí nejrozsáhlejší portfolio dobrodružných aktivit v oboru, nejprostornější apartmá ve své kategorii, úchvatné veřejné prostory a více venkovních prostor pro pozorování divoké přírody než ostatní expediční lodě její velikosti. Nabízí také inovativní kombinaci prvků udržitelnosti, které překračují všechny průmyslové standardy. Díky tomu všemu a dalším vlastnostem je Ultramarine připravena poskytnout dokonalý zážitek z polární expedice.

Více informací o lodi Ultramarine