Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent (World Explorer)

Loď:    World Explorer

Délka:   11 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 260 000 Kč
- 30% 371 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě World Explorer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.

Expedice

Pokud je to vaše první návštěva, naše klasická plavba Antarctic Explorer vám během 11 dní nabídne to nejlepší z úchvatného Antarktického poloostrova. Zdoláte proslulý Drakeův průjezd na čtyřech stabilizovaných lodích polární třídy, prozkoumáte majestátní přírodní prostředí pomocí zodiaků a pěšky, zblízka se seznámíte s tučňáky, velrybami a dalšími volně žijícími živočichy a užijete si přednášky o historii, biologii a glaciologii od polárních odborníků na palubě. Své dobrodružství si můžete přizpůsobit možnostem, které odpovídají vašim zájmům, a projít sedmý kontinent mimo seznam - po svém.V naší antarktické sezóně 2024/2025 jsme zavedli novou trasu s možností letu vrtulníkem na naší lodi Antarctic Explorer: Objevování 7. kontinentu. Tento itinerář se zaměří na to, abyste se co nejvíce vznášeli v našich helikoptérách a mohli se vznést nad Antarktidou v jednom z našich dvoumotorových vrtulníků a prohlédnout si všechny zázraky pod ní.

Hlavní body programu
Prozkoumejte nejzajímavější místa Antarktického poloostrova
Cestujte bezpečně a pohodlně na palubě kterékoli lodi Quark Expeditions vyztužené ledem
Vychutnejte si prezentace o divoké přírodě, historii, glaciologii a geologii od našich polárních odborníků na palubě.
Poznejte bohatou divokou přírodu, jako jsou tučňáci, tuleni a velryby.
Ponořte se do ledové říše Antarktidy díky volitelnému výletu na pádlech.

Itinerář

Den 1: Příjezd do argentinské Ushuaie
Svou cestu zahájíte v Ushuaie, malém, ale rušném přístavním městě na cípu Jižní Ameriky. Toto argentinské město je ideální vstupní branou k prozkoumání jižní části Patagonie a zároveň přípravou na nadcházející dobrodružství. Vychutnejte si hory nebo ochutnejte ručně vyráběnou čokoládu v kavárně ve městě.

Den 2: Vydejte se na cestu
Nalodění proběhne v pozdních odpoledních hodinách, poté vaše loď vypluje historickým Beagleovým průlivem, který protíná souostroví Ohňová země na úplném jihu Jižní Ameriky. Při vyplouvání očekávejte atmosféru očekávání - až příště uvidíte pevninu, budete na nejjižnějším kontinentu světa!

Dny 3 a 4: Přeplutí Drakeova průlivu
Dny na moři jsou naplněny prezentacemi vedenými vaším expedičním týmem o fotografování, divoké přírodě, glaciologii a historii. Mezi prezentacemi můžete trávit čas na palubě a hledat divokou zvěř nebo si povídat se spolucestujícími u skleničky v baru.

Dny 5 až 8: Jižní Shetlandy a Antarktický poloostrov
Nejčastější reakcí po příjezdu na sedmý kontinent je pocit úcty a obdivu. Zážitek se nedá popsat slovy, protože jen málo míst je tak nedotčených a trvalých jako Antarktida. Začnete chápat, proč tato oblast již dlouho poutá pozornost badatelů i cestovatelů. Při každé návštěvě Antarktidy jsme svědky něčeho nového nebo neočekávaného, což znamená, že vaše expedice se nebude podobat žádné jiné - vytvoří jedinečný, osobní zážitek. každý den budete z lodi podnikat výlety se zvěrokruhem, abyste prozkoumali zaledněné zátoky, kanály a místa přistání. Váš expediční tým se o vás postará na každém přistání, ať už se vydáte na túru antarktickou krajinou, navštívíte výzkumnou stanici nebo se budete stýkat s tučňáky krakaticemi, tučňáky Adélie a tučňáky gentoo, kteří se zde vyskytují. Při plavbě se zodiakem si dávejte pozor na tuleně Weddellovy, kožešinové, krakatice a leopardí, stejně jako na zvědavé velryby, jako jsou keporkaci, norci nebo třeba kosatky. Každý výlet vám představí novou řadu tvorů, kteří vás budou fascinovat a zaměstnají váš fotoaparát.Uprostřed klidného ticha Antarktidy se nesmazatelnými vzpomínkami stanou hlučná přerušení, jako jsou tučňáci, kteří se přetahují o cenné oblázky, nebo hukot a praskání tajícího ledovce.Každý den bude jiný, protože byl pečlivě připraven vaším expedičním týmem, aby vás inspiroval a poučil o této nádherné části světa.

Dny 9 a 10: Překonání Drakeova průlivu
Cesta zpět přes Drakeův průsmyk nabízí poslední příležitosti, jak si vychutnat svěží antarktický vzduch Strávit čas na palubě, pozorovat mořské ptáky a pátrat po velrybách, užít si prezentace vašeho expedičního týmu a oslavit společné zážitky z objevování Antarktidy.

Den 11: Vylodění v Ushuaie
Do Ushuaie dorazíte ráno, což vám umožní pokračovat v dobrodružství dál nebo stihnout let domů.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

World Explorer - výrazný a pohodlný, rafinovaný a prostorný - tyto a další vlastnosti charakterizují World Explorer. Nejenže patří mezi naše nejrychlejší lodě, ale je také jednou z našich nejlepších lodí s šesti úrovněmi luxusního ubytování. Osobní prostor je výjimečný. Každé apartmá má buď soukromý průchozí, nebo francouzský balkon s přímým výhledem na oceán. World Explorer nabízí také spoustu veřejných prostor, kde si můžete odpočinout po dni stráveném venku, včetně proskleného vyhlídkového salonku pro klidné rozjímání a výhled na celé panorama, salonku Explorer pro posezení u skleničky a povídání a knihovny pro intimnější odpočinek a čtení. Prezentace a diskuse se konají ve vyhrazeném přednáškovém sále. Zdravotní a wellness zázemí zahrnuje venkovní dráhu, malou posilovnu a saunu a také lázně s převlékárnami, sprchami a skříňkami. Pro aktivní dobrodruhy jsou připraveny doplňky jako jízda na kajaku, kempování a stand-up paddleboarding. Plavidlo je 126 m dlouhé, s kapacitou 172 pasažerů a 130 členy posádky. Dva hybridní disel-elektrické motory o výkonu 9000kW mohou pohánět loď rychlostí až 16 uzlů na otevřeném moři.

Více informací o lodi World Explorer