Antarctic Explorer: Discovering the 7th Continent (Ultramarine)

Loď:    Ultramarine

Délka:   11 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 354 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ultramarine ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Pokud je to vaše první návštěva, naše klasická plavba Antarctic Explorer vám během 11 dní nabídne to nejlepší z úchvatného Antarktického poloostrova. Zdoláte proslulý Drakeův průjezd na čtyřech stabilizovaných lodích polární třídy, prozkoumáte majestátní přírodní prostředí pomocí zodiaků a pěšky, zblízka se seznámíte s tučňáky, velrybami a dalšími volně žijícími živočichy a užijete si přednášky o historii, biologii a glaciologii od polárních odborníků na palubě. Své dobrodružství si můžete přizpůsobit možnostem, které odpovídají vašim zájmům, a projít sedmý kontinent mimo seznam - podle svého. Od roku 2021 vám tato trasa umožní poznat naši novou průkopnickou loď Ultramarine. Toto speciálně postavené plavidlo je navrženo tak, aby rozšířilo hranice polárního průzkumu a nabídlo bezkonkurenční zážitky z Antarktidy, včetně vyhlídkových letů, na které nikdy nezapomenete, a řady dobrodružných možností, které jsou rozsáhlejší než na jakékoli jiné lodi této třídy.

Den 1: Příjezd do Buenos Aires, Argentina
Po příjezdu do tohoto nádherného města, známého svou architekturou a bohatým evropským dědictvím, se samostatně přesunete do svého skupinového hotelu (předexpediční noc v hotelu je zahrnuta v balíčku povinného transferu).

Den 2: Přelet do Ushuaie a nalodění
Po časné snídani v hotelu se skupina přesune na letiště a nastoupí na soukromý charterový let do argentinské Ushuaie. Po příletu budete z letiště převezeni do centra města, kde budete mít čas na vlastní prohlídku tohoto malebného přístavního města, než se vydáte na molo. Po pozdním odpoledni, kdy se nalodíte, poplujete podél historického průlivu Beagle, který protíná souostroví Ohňová země na úplném jihu Jižní Ameriky. Při odjezdu očekávejte atmosféru očekávání - další zemí, kterou uvidíte, bude Antarktida!

Dny 3 a 4: Přeplutí Drakeova průlivu
Nepředvídatelný a vzrušující Drakeův průjezd je dobrodružstvím samo o sobě. Zatímco se o vás bude dobře starat náš odborný palubní personál a vedoucí, budete mít spoustu času na pozorování oceánu, fotografování mořských ptáků poletujících kolem lodi a seznámení se s expedičním týmem a spolucestujícími.

Dny 5 až 8: Jižní Shetlandské ostrovy a Antarktický poloostrov
Jakmile za sebou necháme Drakeův průliv a objeví se Jižní Shetlandské ostrovy, vaše antarktické dobrodružství skutečně začíná. Začnete chápat, proč tato oblast již dlouho přitahuje pozornost badatelů i cestovatelů. Při každé návštěvě Antarktidy jsme svědky něčeho nového nebo nečekaného, což znamená, že vaše expedice bude jiná než všechny ostatní - jedinečný, osobní zážitek. Každý den budete z lodi podnikat výlety se zodiakem, abyste prozkoumali místní zátoky, kanály a místa přistání. S ohledem na divokou přírodu, která je vždy v popředí našeho zájmu, navštívíte hnízdiště tučňáků, budete pátrat po keporkacích a plejtvácích malých a hledat řadu druhů tuleňů jižních, včetně mazaného tuleně leopardího. Majestátnost hor Antarktického poloostrova vás okouzlí při putování po zasněžených stezkách k vyhlídkovým bodům s panoramatickým výhledem do okolí. Zjistíte, že Antarktida je zemí extrémů. V jednu chvíli vás přemůže pocit naprosté izolace a ticha a v další chvíli vás nadchne příroda, když se tající ledovec zřítí do zářivě modrého moře nebo se kolem vás propluje tučňák, aby si prohlédl vaši obuv. Uprostřed poklidného ticha Antarktidy se hlučné okamžiky - jako například tučňáci, kteří se přetahují o cenné oblázky - stanou nesmazatelnými vzpomínkami. Každý den bude jiný, pečlivě připravený vaším expedičním týmem, aby vás inspiroval a poučil o této nádherné části světa.

Dny 9 a 10: Překonání Drakeova průlivu
Cesta zpět přes Drakeův průsmyk je poslední příležitostí vychutnat si osvěžující vzduch Jižního oceánu. Strávíte čas na palubě pozorováním mořských ptáků a pátráním po velrybách, užijete si prezentace vašeho expedičního týmu a oslavíte zážitky, které jste prožili při objevování pozoruhodného světa Antarktidy.

Den 11: Vylodění v Ushuaie a přelet do Buenos Aires
Ráno dorazíte do Ushuaie a po snídani se vylodíte. Povinný transferový balíček zahrnuje ochutnávku Patagonie s prohlídkou Národního parku Ohňová země a poté se přesunete na letiště ke zpátečnímu skupinovému charterovému letu do Buenos Aires.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Nejnovější loď naší flotily, Ultramarine, je navržena tak, aby překonávala hranice známého polárního průzkumu, aby objevovala nová místa a aby vás vtáhla do toho nejlepšího, co tato oblast nabízí. Plavidlo je dlouhé 128m s kapacitou 199 psažerů a posádkou 140 členů a n otevřeném moři se může pohybovat rychlostí 16 uzlů. Ultramarine je vybavena dvěma dvoumotorovými vrtulníky a nabízí nejrozsáhlejší portfolio dobrodružných aktivit v oboru, nejprostornější apartmá ve své kategorii, úchvatné veřejné prostory a více venkovních prostor pro pozorování divoké přírody než ostatní expediční lodě její velikosti. Nabízí také inovativní kombinaci prvků udržitelnosti, které překračují všechny průmyslové standardy. Díky tomu všemu a dalším vlastnostem je Ultramarine připravena poskytnout dokonalý zážitek z polární expedice.

Více informací o lodi Ultramarine