South Georgia and Antarctic Peninsula: Penguin Safari (Ocean Explorer)

Loď:    Ocean Explorer

Délka:   18 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 436 000 Kč
- 30% 623 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocena Explorer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Expedice
Naše expedice Jižní Georgie a Antarktida: Vydejte se na cestu k ostrovu Jižní Georgie, který je zřídka navštěvovaný, a zároveň se vydejte na sedmý kontinent. Až vyplujeme, vyfotografujte mohutné albatrosy a nádherné buřňáky pintado, jak se prohánějí a vznášejí kolem lodi a vedou nás směrem k Jižní Georgii. Pláže plné tučňáků královských a tuleňů sloních nás přivítají na tomto legendárním ostrově, kde se pokloníme památce slavného objevitele sira Ernesta Shackletona. Čeká nás Antarktida se svými strmými vrcholy a ohromující rozlohou. Vydejte se na lodi Zodiac hlouběji do antarktického moře, poznejte drsný poloostrov z mořského kajaku, podnikněte vzrušující výšlap na třpytivý ledovec nebo prožijte roztomile komické chvíle se zvídavými tučňáky gentoo, chinstrap a Adélie. V těchto a nesčetných dalších ohledech vás Antarktida ohromí, překvapí a potěší.Od roku 2021 vám tato trasa umožní poznat naši novou průkopnickou loď Ultramarine. Toto speciálně postavené plavidlo je navrženo tak, aby rozšířilo hranice polárního průzkumu a nabídlo bezkonkurenční zážitky z Antarktidy, včetně vyhlídkových letů, na které nikdy nezapomenete, a řady dobrodružných možností, které jsou rozsáhlejší než na jakékoli jiné lodi této třídy.

Nejdůležitější informace
Poznejte neuvěřitelnou divokou přírodu Jižní Georgie, včetně 30 hnízdících druhů ptáků a čtyř druhů tučňáků.
Vydejte se po stopách nebezpečné plavby sira Ernesta Shackletona na Jižní Georgii a zastavte se na chvíli u jeho hrobu.
Prozkoumejte Antarktický poloostrov na lodi, se zodiakem a pěšky
Vychutnejte si prezentace o divoké přírodě, historii, glaciologii a geologii od našich polárních odborníků na palubě.
Ponořte se do ledové říše Antarktidy s volitelným výletem na pádlech.

Itinerář

Den 1: Příjezd do argentinské Ushuaie
Svou cestu zahájíte v Ushuaie, malém, ale rušném přístavu na cípu Jižní Ameriky. Je to ideální vstupní brána, abyste mohli prozkoumat jižní část Patagonie a zároveň se připravit na nadcházející dobrodružství. Vyrazte aktivně do hor nebo si vychutnejte ručně vyráběnou čokoládu v kavárně ve městě.

Den 2: Vylodění
Nalodění proběhne v pozdních odpoledních hodinách, poté vaše loď vypluje historickým Beagleovým průlivem, který protíná souostroví Ohňová země na extrémním jihu Jižní Ameriky. Při vyplouvání očekávejte atmosféru očekávání!

Dny 3 až 6: Na moři
Během pobytu na moři se můžete věnovat mnoha aktivitám. Naučte se rozpoznávat mořské ptáky, kteří proplouvají podél lodi, nebo se zúčastněte dynamických prezentací vašeho expedičního týmu. Budete připraveni na bezpečnostní postupy při plavbě se zodiakem a při přistání na břehu a také dostanete instrukce, jak co nejlépe využít volitelné dobrodružství na mořském kajaku (za příplatek), což je skutečně intimní způsob, jak poznat Antarktidu.Pokud jsou vhodné podmínky, prvním znamením, že se blížíte k Jižní Georgii, je pozorování ptáků kolem skupiny skalních věží zvaných Shag Rocks. Připravte si dalekohledy a fotoaparáty, abyste tyto skalní věže vystupující z ledových vod oceánu zachytili. Často zde odpočívají pěnkavy a hranostajové a díky vyvěračkám bohatým na živiny v okolí skal to může být dobré místo pro pozorování velryb.

Dny 7 až 9: Jižní Georgie
Poté, co si Jižní Georgii užijeme z dálky, se vydáme směrem k jejím četným plážím, abychom našli zátoku pro první výlet. Místa vylodění jsou různá a do značné míry závisí na povětrnostních podmínkách vaší plavby. Místa, která navštívíte, vám poskytnou setkání s divokou přírodou, která nemají nikde jinde na Zemi obdoby. jižní Georgie je jedním z nejúrodnějších hnízdišť subantarktické fauny na světě, pláže jsou plné tučňáků a tuleňů. Nebude trvat dlouho a zjistíte, že se nacházíte v ráji ptáků, protože zde můžete v hojném počtu pozorovat hrabáče, albatrosy a buřňáky. Zjistíte, že Jižní Georgie, kdysi oblíbená základna velrybářů a lovců tuleňů, je také poseta opuštěnými pozůstatky a důkazy lidské činnosti z minulých staletí. Váš expediční tým vám pomůže oživit tehdejší dobu, zatímco budete navštěvovat staré velrybářské stanice a užívat si prezentace o Jižní Georgii dříve a dnes. jedním z nejvýznamnějších míst, které na ostrově navštívíte, je Grytviken. Tato osada je jednou z prvních velrybářských stanic založených v subantarktických vodách. Grytviken má zvláštní přitažlivost především proto, že se zde nachází hrob sira Ernesta Shackletona, jednoho z nejslavnějších antarktických badatelů.

Dny 10 a 11: Na moři
Rozlučte se s tučňáky královskými a vydejte se do další destinace: Antarktida! Dny na moři jsou naplněny prezentacemi a workshopy vedenými expedičním týmem, který vás připraví na divokou přírodu a krajinu, která vás bude obklopovat po příjezdu na sedmý kontinent.

Dny 12 až 15: Antarktický poloostrov
Nejčastější reakcí po příjezdu na Antarktidu je pocit úcty a obdivu. Tento zážitek se dá jen těžko vyjádřit slovy, protože jen málo míst je tak nedotčených a trvalých jako Antarktida.Objevíte zemi extrémů. V jednu chvíli vás přemůže pocit naprosté izolace a ticha, v další chvíli vás nadchne příroda, když se tající ledovec zřítí do zářivě modrého moře nebo když se kolem vás proplétá zvědavý tučňák, aby vás pozoroval.Váš expediční tým se o vás postará na každém výletě, ať už se jedná o plavbu se zodiakem, návštěvu historického místa nebo pozorování kolonie tučňáků. Vyskytují se zde tučňáci kranasové, adélie a gentoo, ale také tuleni Weddellovi, kožešinoví, krakatice a leopardí. Během plavby se zvědavci si dejte pozor na antarktické velryby, například na norky. Každý den a každá exkurze vám představí novou řadu živočichů, kteří vás potěší a zaměstnají váš fotoaparát.Stejně vzrušující, jako jsou exkurze a přistání na Zodiacu, možná si dopřejete mimořádný antarktický zážitek a objednáte si volitelnou exkurzi na pádlech (za příplatek) nebo odhodíte rozum stranou a skočíte do antarktických vod na Polar Plunge!

Dny 16 a 17: Přeplutí Drakeova průlivu
Po více než dvanácti dnech jedinečných setkání s divokou přírodou a pozoruhodnou krajinou začíná vaše cesta domů. Překročení Drakeova průlivu je vaším neoficiálním obřadem přechodu. Strávíte čas na palubě pozorováním mořských ptáků a velryb, užijete si prezentace vašeho expedičního týmu nebo si prostě jen odpočinete a zavzpomínáte na své zážitky.

Den 18: Vylodění v Ushuaie
Ráno dorazíte do Ushuaie, kde můžete pokračovat ve svém dobrodružství nebo stihnout let domů.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Ocean Explorer, nejnovější přírůstek do naší flotily, je moderní, elegantní a speciálně konstruovaný pro polární průzkum. Loď pro 138 cestujících byla navržena s využitím nejmodernějších technologií expedičních lodí. Jedním z klíčových prvků lodi je ULSTEIN X-BOW®, námořní inženýrská inovace, která díky obrácené přídi zajišťuje pohodlnou a hladkou plavbu. Na přídi se nachází dvoupatrová, světlem naplněná knihovna, která do expediční lodi vnáší vítanou vzdušnost. Prostorné kajuty mají moderní skandinávský design na míru a téměř všechny mají verandy. Hosté mohou relaxovat a najít pohodlí v prostorné posilovně, sauně s velkými okny a dvou venkovních vířivkách. Ocean Explorer má rozsáhlé venkovní vyhlídkové prostory a vnější paluby s několika výškami, které jsou ideální pro fotografování z dálky a pozorování divoké zvěře. Loď je vybavena flotilou 15 člunů Zodiac, které umožňují hostům rychle a bezpečně se dostat z lodi a podniknout dobrodružství mimo loď. Kromě dobře vybavených a prostorných veřejných prostor má Ocean Explorer špičkovou kombinaci systémů udržitelnosti, včetně úsporných motorů Rolls Royce.

Více informací o lodi Ocean Explorer