Scoresby Sund - Aurora Borealis Fly & Sail (s/v Rembrandt van Rijn)

Oceanwide Expeditions

Loď:    s/v Rembrandt van Rijn

Délka:   11 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 108 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfery mezi letištěm, hotely a lodí pouze pro cestující na skupinových letech do Longyearbyenu a zpět
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • ubytování na palubě lodě Rembrant ve vybrané kabině

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1
Přiletíte pronajatým letadlem z Keflavíku a přistanete na letišti Constable Pynt na začátku zálivu Hurry Inlet. Tato oblast je známá svou pozoruhodně bohatou geologickou historií.

Den 2
Vychutnejte si památky při plavbě po zaledněném pobřeží Volquart Boons. Zde se můžete vydat na plavbu se zodiakem podél jedné z pobřežních ledovcových front, přičemž první aktivitu podniknete poblíž Månegletcheru nebo Vikingebugtu.

Den 3
Navštívíte ostrov Danmark, kde najdete pozůstatky inuitské osady opuštěné přibližně před 200 lety. Kruhové kamenné stanové kruhy označují letní domy, zatímco zimní domy jsou vidět blíže k malému mysu. Místa jsou dobře zachovalá, se snadno identifikovatelnými vchody, skrýšemi na maso chráněnými proti medvědům a hrobovými místy. Během odpoledne se plavíte podél východní strany Milne Landu mezi řadou roztroušených ledovců.

Den 4 - 6
Plavba malebnými fjordy plnými bergů na západě, cílem je přistát na ostrově Røde. Zde uvidíte pískovcové útvary s čedičovými vyvřelinami na pozadí oslnivě modrobílých bergů. Pokud to ledové podmínky dovolí, můžete se plavit i po fjordu Røde, který je proslulý svou krásou. Možná najdete místo k přistání, projdete se mezi podzimní vegetací a budete hledat pižmoně a další typické arktické výhledy.

Den 7
Dnes navštívíte jeden z nejpůsobivějších fjordů na světě: Ø Fjord je dlouhý téměř 40 námořních mil (74 km, 46 mil), na každé straně se tyčí hory vysoké až 2 000 metrů a ledové hory plují v hloubce přes 1 000 metrů (3 281 stop). Vaším cílem je najít úkryt v Jyttehavnu na Bjørneøeru (Medvědí ostrovy). Odpoledne můžete přistát.

Den 8
Ráno narazíte na kolosální ledovce, některé z nich jsou vysoké přes 100 metrů (328 stop) a dlouhé více než kilometr (62 mil). Většina z nich je na zemi, protože fjord je hluboký jen asi 400 metrů (1 312 stop). Poté přistanete poblíž Sydkapu, odkud je pěkný výhled na Hall Bredning a dobrá šance vidět arktické zajíce.

Den 9
Dnešní zastávkou je Ittoqqortoormiit, největší osada ve Scoresbysundu s asi pěti sty obyvateli. Na poště si můžete koupit známky na pohlednice nebo se jen tak projít a prohlédnout si sáňkařské psy a sušící se kůže tuleňů a pižmoňů.

Den 10
Ráno se zastavíte na jižním pobřeží země Jameson u laguny poblíž Kap Stewartu. Brodiví ptáci a husy se zde shromažďují na podzimní migraci a pižmovky a lumíci obojkoví přežívají na skromné vegetaci. Dále uvnitř zálivu Hurry Inlet se můžete projít v blízkosti čela fjordu i jedné z řek, které zde ústí. Zde se nabízí možnost výstupu na horu J. P. Koch Fjeld nedaleko Hareelvu. V této pozoruhodné oblasti našli vědci zkameněliny, které spojují ryby a obojživelníky z období spodní křídy. Noc strávíte na kotvišti u Constable Pynt.

Den 11
Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Na letišti na ostrově Constable Pynt přistaneš naposledy, pronajatým letadlem odletíš do Keflavíku a odvezeš si domů vzpomínky, které tě budou provázet všude, kde tě čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Loď s/v Rembrant van Rijn byla původně postavena v roce 1947 jako vlečná loď pro přepravu sleďů. Poté byla v roce 1994 v Nizozemsku přestavěna na třístěžňový osobní škuner, který se plavil na Špicberkách (1994-1996) a Galapágách (1998-2001). Později loď prošla kompletní přestavbou a renovací v roce 2011. Komunikační a navigační vybavení bylo kompletně obnoveno podle nejnovějších předpisů SOLAS.

Více informací o lodi s/v Rembrandt van Rijn