North Spitsbergen, Arctic Summer (s/v Rembrandt van Rijn)

Oceanwide Expeditions

Loď:    s/v Rembrandt van Rijn

Délka:   11 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 120 625 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfery mezi letištěm, hotely a lodí pouze pro cestující na skupinových letech do Longyearbyenu a zpět
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • ubytování na palubě lodě Rembrant ve vybrané kabině

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1 - Longyearbyen

Přistanete v Longyearbyenu, správním středisku Špicberk, největšího ostrova souostroví Špicberky. Vychutnejte si procházku tímto bývalým hornickým městem, jehož farní kostel a Špicberské muzeum jsou fascinujícími atrakcemi. Přestože krajina působí stroze, bylo v ní zaznamenáno více než sto druhů rostlin. V podvečer loď vypluje z Isfjordenu, kde možná spatříte první plejtváka obrovského během své plavby. Večer vyplujete do Trygghamny, kde uvidíte pozůstatky anglické velrybářské stanice ze 17. století a lovecké stanice Pomor z 18. století, které můžete následující ráno navštívit.

Den 2 - Trygghamna

Z Trygghamny se vydáte k Alkhornetu, velkému útesu pro mořské ptáky, kde si ptáci vyhlížejí místa k hnízdění. Pod útesy lze běžně spatřit polární lišky, a pokud není příliš mnoho sněhu, můžete spatřit i soby pasoucí se na bujné vegetaci.

Den 3 - Plavba

Vplujete do Fuglefjordenu uprostřed výhledů na Svitjodbreen a Birgerbukta, což jsou hnízdiště chaluh velkých a také pravděpodobná místa, kde můžete spatřit ledního medvěda. Na ostrově Birgerbukta uvidíte baskické pece ze 17. století, které se kdysi používaly k vaření velrybího tuku. Dalším cílem je návštěva Ytre Norskøya, malého ostrova, který po mnoho let sloužil jako holandská velrybářská pozorovatelna. Zde se stále můžete vydat po stopách velrybářů na vrchol ostrova a cestou minout oblíbené ptačí útesy. Na břehu se nacházejí pozůstatky dalších pecí na zpracování velrybího tuku ze 17. století a mezi hroby asi dvou set holandských velrybářů hnízdí chaluhy polární a volavky popelavé.

Den 4 - Raudfjorden

Raudfjorden na severním pobřeží Špicberk je krásným místem pro pozorování ledovců. Je také oblíbeným místem výskytu tuleňů kroužkovaných a vousatých, kolonií mořských ptáků a občas i ledního medvěda a velryby běluhy. Ermaktangen na fjordovém pobřeží Špicberk je skvělým místem pro pozorování ledovců.

Den 5 - Reindyrsflya

Pokud to ledové podmínky dovolí, můžete přistát na severní straně Reindyrsflya, největší tundrové oblasti Špicberk. Tato rozlehlá a zvlněná pláň je oblíbenou pastvinou sobů a hnízdí zde také několik druhů bahňáků. Stejně tak je na jezerech velká šance spatřit potápky rudokrké a volavky královské.

Den 6 - Ledovec Monaco

V závislosti na počasí můžete vplout do Liefdefjordenu a proplout na dohled od 5 km dlouhé stěny srázného ledovce Monaco. Vody před tímto ledovcem jsou oblíbeným místem krmení tisíců kočkodanů a základna ledu je oblíbeným lovištěm ledních medvědů. Pokud ledové podmínky brání plavbě v tomto místě na začátku sezóny, lze využít náhradní trasu podél západního pobřeží Špicberk.

Den 7 - Plavba

Ráno přistanete u Fuglesangenu, kde můžete pozorovat temperamentní společenstva malých arů. Poté poplujete na jih do Magdalenafjorden, jedné z ledovcových atrakcí Špicberk. Při návštěvě pobřeží uvidíte pozůstatky anglického velrybářství ze 17. století a také další velké kolonie malých alků.
Den 8 - Kongsfjorden

Vydáte se na sever do Kongsfjordenu a Krossfjordenu. Krajina bude pravděpodobně vykazovat známky zimy, skály a svahy jsou stále pokryty sněhem. Naším cílem je navštívit historicky zajímavá místa: Ny London, kde si můžete prohlédnout pozůstatky těžby mramoru z počátku 20. století, a Ny Ålesund, nejsevernější obec na světě. Jsou zde také výzkumné stanice a slavný kotevní stožár vzducholodi Norge, která v roce 1926 uskutečnila první let přes severní pól do Nome na Aljašce. Krossfjorden nabízí výhledy na kolosální ledovce a vznešené horské štíty, ale trasu zde nakonec určuje rozsah fjordového ledu.

Den 9 - Fuglehuken

Na cestě na jih je cílem přistání ve Fuglehukenu. Zde uvidíte pozůstatky z velké éry lovu ledních medvědů. Nacházejí se zde také velké kolonie mořských ptáků a místo vytahování tuleňů obecných. Alternativně můžete přistát na pobřeží Forlandsundetu, v Engelskbukta nebo Sarstangen. Občas jsou zde k vidění mroži a tundra je vhodným místem k procházkám.

Den 10 - Bohemanflya

Další zastávkou je Bohemanflya, rozsáhlá tundra s vlastní avifaunou (podle toho, kdy přijde jaro) a velkolepými geologickými útvary podél pobřeží. V Gipsviku se můžete vydat na pobřeží u Templetu, hornaté lokality s erodovanými sedimentárními horninami z období svrchního karbonu - asi před 290 miliony let.

Den 11 - Longyearbyen

Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velkolepé, musí nakonec skončit. V Longyearbyenu se vylodíte a odvezete si vzpomínky, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Loď s/v Rembrant van Rijn byla původně postavena v roce 1947 jako vlečná loď pro přepravu sleďů. Poté byla v roce 1994 v Nizozemsku přestavěna na třístěžňový osobní škuner, který se plavil na Špicberkách (1994-1996) a Galapágách (1998-2001). Později loď prošla kompletní přestavbou a renovací v roce 2011. Komunikační a navigační vybavení bylo kompletně obnoveno podle nejnovějších předpisů SOLAS.

Více informací o lodi s/v Rembrandt van Rijn