Four Arctic Islands: Spitsbergen, Jan Mayen, Greenland and Iceland (Ocean Adventurer)

Loď:    Ocean Adventurer

Délka:   18 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 319 000 Kč
- 29% 448 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocean Adventurer ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Tato cesta je ideální pro ty, kteří se do Arktidy vydají poprvé, a nabízí čtyři velkolepé destinace v blízkosti vrcholu světa a nezapomenutelnou ochutnávku tohoto regionu s obřími ledovci, vysokými horami, žulovými útesy, ikonickou divokou přírodou, tradiční kulturou Inuitů a dalšími zajímavostmi. Vaše dobrodružství začíná na odlehlém norském ostrově Špicberky, který je proslulý svými úchvatnými scenériemi a bohatou a rozmanitou faunou, jako jsou lední medvědi a mroži. Odtud se vydejte na jih k tajemnému sopečnému ostrovu Jan Mayen, přírodní rezervaci tak odlehlé, že jen málokdo měl to štěstí tento arktický poklad prozkoumat. Další zastávkou je okouzlující východní pobřeží Grónska, kde se vydáte na plavbu hluboko do Scoresbysundu, abyste obdivovali ohromující krásu největšího systému fjordů na světě, s úctou hleděli na nepředstavitelně obrovské ledovce a obdivovali rozmanitost flóry a fauny, která fascinuje objevitele a návštěvníky již po staletí - a využili příležitosti prozkoumat pozůstatky starobylých osad Thule. Vaše velkolepé dobrodružství vyvrcholí cestou pod půlnočním sluncem do Reykjavíku, kde můžete nasát islandskou kulturu ve městě, které nikdy nespí.

Atrakce programu:
Pátrejte po ikonických arktických zvířatech, jako jsou lední medvědi, mroži a sobi.
Prozkoumejte ráj divoké přírody na Špicberkách, sopečný Jan Mayen a úchvatný systém grónských fjordů v rámci jedné cesty
Navštivte odlehlou inuitskou komunitu
Plavba na lodi Zodiac za poznáním ledovců, ledovců a dalších zajímavostí
Ponořte se do ledové říše Arktidy díky volitelným dobrodružstvím na kajaku.

Den 1: Přílet do Helsinek
Vaše arktické dobrodružství začíná v Helsinkách, které jsou proslulé svou výjimečnou architekturou a zajímavou směsicí východních a západních vlivů. Pokud dorazíte dříve, prohlédněte si množství muzeí, galerií a restaurací, odpočiňte si ve finské sauně nebo se projděte po pulzující designové čtvrti a poté se ubytujte v hotelu, který je součástí programu.

Den 2: Přelet do Longyearbyenu na Špicberkách a nalodění
Dnes ráno se skupina přesune na letiště a nastoupí na náš soukromý charterový let do Longyearbyenu, největší osady na Špicberkách, který je součástí balíčku transferu. Při odpoledním nástupu na palubu si budete moci vychutnat skvělé výhledy na hornatou krajinu, která slouží jako kulisa tohoto přímořského města.

Dny 3 až 6: Poznávání Špicberk
Průzkum Špicberk, největšího ostrova norského souostroví Špicberky, vás odmění přísnou krásou a příležitostmi ke spatření bohaté fauny a flóry. Navštívíte zde velkolepé ledovcové fronty a tundru v plném květu, mezi možnými pozorovateli divoké zvěře jsou i mroži, lední medvědi a sobi ze Špicberk. Milovníci ptáků budou nadšeni, když uvidí rybáky polární, chocholačky, brhlíky, kočkodany a racky sloní. Pokud to podmínky dovolí, můžete se přiblížit na 10 stupňů od severního pólu!

Dny 7 a 8: Plavba
Během plavby na jih historickým Grónským mořem směrem k ostrovu Jan Mayen vás bude váš expediční tým informovat prostřednictvím prezentací o historii a politice Arktidy, o její fascinující fauně a flóře, geologii, ekologii a klimatu a o neuvěřitelných památkách, které brzy prozkoumáte. Na palubě se naučíte rozpoznávat mořské ptáky "na křídle". Tým bude také dávat pozor na velryby, které se ve zdejších vodách často vyskytují.

Dny 9 a 10: Průzkum ostrova Jan Mayen
Severně za polárním kruhem, asi 280 mil (450 km) východně od Grónska a 340 mil (550 km) severně od Islandu, se z hlubin severního Atlantiku vynořuje tajemný Jan Mayen. Malý hornatý ostrov, často zahalený do husté mlhy, byl v roce 2010 vyhlášen přírodní rezervací a navštěvuje ho jen málokdo, kromě 18 rotujících pracovníků norské armády a Norského meteorologického ústavu, kteří jsou jedinými obyvateli. Přistání zde bude záviset na počasí a stavu moře. Pokud to podmínky dovolí, budeme při přibližování sledovat na palubě, jak se vynořuje nejvyšší vrchol ostrova ve tvaru lžíce. Úchvatná sopka Beerenberg, vysoká 7 470 stop (2 277 m), se vyznačuje symetrickým kuželovitým tvarem a působivými ledovci, které se rozlévají do moře. Pokud budeme mít štěstí, možná se nám při plavbě Zodiakem podél pobřeží ostrova a hledání divoké zvěře naskytne pohled na sopku a vrstevnaté útesy na velkolepém severním pobřeží zblízka. Jan Mayen, který byl organizací BirdLife International vyhlášen významnou ptačí oblastí pro velký počet hnízdících mořských ptáků, obývají kolonie fulmara severního, alky malé, racka chechtavého, ledňáčka říčního a morčáka černého a morčáka Brünnichova.

Dny 11 až 15: Průzkum Scoresby Sund, Grónsko
Prohlídka Scoresby Sund - největšího, nejhlubšího a podle některých i nejkrásnějšího víceramenného fjordu na světě - vám nabídne spoustu příležitostí k průzkumu na břehu nebo plavbě se zodiacem. V jednu chvíli se vrátíte v čase a budete prozkoumávat pozůstatky starobylých osad Thule s výhledem na ledovce a vysoké hory vystupující přímo z moře, v další chvíli se ponoříte do současné kultury, setkáte se s místními obyvateli a poznáte jejich způsob života v Ittoqqortoormiitu, nejsevernější obci východního Grónska. Tato odlehlá osada v ústí řeky se pyšní směsicí tradičního a moderního životního stylu a geograficky je blíže Islandu než svým nejbližším grónským sousedům na jihozápadě. Zde budete mít možnost podpořit místní inuitské řemeslníky nákupem jedinečných rukodělných výrobků. Co se týče divoké zvěře, je zde možné spatřit pasoucí se pižmoně, neboť v této oblasti žije 40 % světové populace pižmoňů. Vzdálená možnost pozorování ledního medvěda je také velmi pravděpodobná, stejně jako setkání s nepolapitelnějšími arktickými zvířaty, jako je například zajíc polární. Mezi mořské ptáky, kteří hnízdí na strmých útesech v zálivu, patří bukáček malý, potápka roháč a potápka malá.

Dny 16 a 17: Plavba
Plavba na jih vede Dánským průlivem směrem k Islandu. Prohlédněte si prezentaci, podělte se o své fotografie, popíjejte ledový koktejl v baru nebo se podívejte na film - během pobytu na moři můžete dělat mnoho věcí. Váš expediční tým vám bude také k dispozici, aby zodpověděl všechny otázky a upozornil na divokou přírodu.

Den 18: Odjezd z Reykjavíku na Islandu
Na konci cesty se vylodíte v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Pokud jste si rezervovali ubytování po skončení expedice, zajistíme vám transfer do centra města.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Ocean Adventurer je již dlouho oblíbenou lodí mezi hosty a posádkou, kteří oceňují kouzlo a intimitu této lodi pro 128 cestujících, její rozsáhlou venkovní palubu, četná útulná místa pro setkávání na palubě - a venkovní vířivku. Před několika lety prošel Ocean Adventurer mnohamilionovou renovací, na níž se podílel talentovaný tým námořních architektů, inženýrů, návrhářů interiérů a specialistů na polární expedice. Společnost Quark Expeditions je hrdá na vylepšení této oblíbené polární lodi, která následně získala cenu Magellan Award časopisu Travel Weekly v kategorii Overall Small Cruise Ship (do 500 cestujících). Renovace, které si nyní hosté užívají, nabízí: osvěžený, moderní a nový vzhled a atmosféru na celé lodi, přidání šesti nových dvoulůžkových kajut a tří nových apartmánů, všechny stávající kajuty jsou vybaveny novým měkkým nábytkem a zcela novými koupelnami, přestavba společných prostor, jako je salonek a jídelna, významná technická vylepšení, jako jsou dva nové motory Rolls Royce, které zvyšují palivovou účinnost a minimalizují uhlíkovou stopu.

Více informací o lodi Ocean Adventurer