Epic Antarctica: Crossing the Circle via Falklands and South Georgia (Ocean Diamond)

Loď:    Ocean Diamond

Délka:   23 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 686 412 Kč
-5% 722 538 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocean Diamond ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje(čaj, káva, voda, džusy, vybrané druhy piva a vína během večeří
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • oficiální bunda QUARK jako dárek
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní před plavbou
 • manipulace se zavazadly na palubě lodi
 • skupinový transfer hotel - přístav v den odjezdu
 • skupinový transfer přístav - letiště poslední den plavby
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál
 • pojištění účastníků na evakuaci do výše 500.000 USD

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple)
 • dobrovolné spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Naše výprava Epic Antarctica se tak jmenuje z nějakého důvodu - zahrnuje všechny hlavní antarktické zajímavosti, které si dokážete představit. Na této 23denní plavbě plné dobrodružství zažijete nespočet nezapomenutelných okamžiků - od Falklandských ostrovů (Islas Malvinas) přes Jižní Georgii až po Antarktický poloostrov. Začněte na Falklandách, které připomínají písečný mys Cod i anglická vřesoviště, domov albatrosů, delfínů a pěti druhů tučňáků. Odtud se vydejte na Jižní Georgii, kde vstoupíte do domova 300 000 hnízdících tučňáků královských, 50 milionů dalších mořských ptáků a 5 milionů tuleňů. Poté prozkoumáte úchvatný Antarktický poloostrov a nakonec překročíte antarktický kruh - významný milník pro každého světoběžníka. Od roku 2021 vám tato trasa umožní poznat naši novou průkopnickou loď Ultramarine. Toto speciálně postavené plavidlo je navrženo tak, aby rozšířilo hranice polárního průzkumu a nabídlo bezkonkurenční zážitky z Antarktidy, včetně vyhlídkových letů, na které nikdy nezapomenete, a řady dobrodružných možností, které jsou rozsáhlejší než na jakékoli jiné lodi této třídy.

Atrakce programu:
Prozkoumejte sedmý kontinent světa na Antarktickém poloostrově na lodi, se zodiakem i pěšky;
Poznejte jedinečnou geologii, historii a divokou přírodu Antarktidy s týmem odborných lektorů;
Poznejte neuvěřitelnou divokou přírodu Jižní Georgie, která je často označována jako "Galapágy jihu". Patří sem více než 30 druhů hnízdících ptáků, včetně čtyř druhů tučňáků;
Vydejte se po stopách nebezpečné plavby sira Ernesta Shackletona na Jižní Georgii a zastavte se na chvíli u jeho hrobu;
Prozkoumejte malebné britské městečko Port Stanley na Falklandských ostrovech;
Překročení antarktického kruhu a
Přednášky a vzdělávací prezentace polárních odborníků na palubě.

Den 1: Přílet do argentinské Ushuaie
Vstupní branou této expedice je Ushuaia v Argentině. Ushuaia se nachází v souostroví Ohňová země a působí dojmem maloměsta, přesto se může pochlubit mnoha obchody, muzei, kavárnami a restauracemi, které si můžete vychutnat před cestou. Pokud se cítíte dobrodružně, nedaleký národní park Tierra del Fuego a ledovec Martial nabízejí spoustu outdoorových aktivit, například pěší turistiku.

Den 2: Nalodění
S naloděním roste očekávání. Vyměňte nohy na souši za nohy na moři, seznamte se se svými spolucestujícími a seznamte se se svou lodí. Protože každé antarktické dobrodružství přináší nové příležitosti a zážitky, je den nalodění stejně vzrušující pro váš expediční tým jako pro vás. Na palubě se postará o vaše pohodlí a bezpečnost a váš tým vám také pomůže splnit vaše sny o divoké přírodě.

Den 3: Na moři
Vaše dny na moři jsou naplněny prezentacemi vedenými vaším expedičním týmem o fotografování, divoké přírodě, glaciologii a historii. Mezi prezentacemi můžete strávit čas na palubě hledáním divoké zvěře nebo povídáním si se spolucestujícími u skleničky v baru.

Dny 4 a 5: Falklandy (Malvínské ostrovy)
Po příjezdu na Falklandy (Malvíny) dostane váš fotoaparát poprvé pořádně zabrat, aby zachytil bohatou divokou přírodu a drsnou atmosféru této subantarktické oblasti. Souostroví obsahuje dva hlavní ostrovy, Východní Falklandy a Západní Falklandy, které budete prozkoumávat během každodenních výletů a přistání na saních Zodiac. Stanley, známé také jako Port Stanley, je často oblíbeným místem vylodění, protože město nabízí jedinečnou atmosféru britské základny s eklektickým šarmem. Budete mít volnou ruku k prohlídce, zajděte si na pivo do místní hospody nebo navštivte katedrálu a muzeum. Souostroví je bohaté na divokou přírodu, zejména ptáky, a je domovem tučňáků magellanských, gentoo a jižních tučňáků skalních. Pokud budete mít štěstí, můžete zde spatřit i tučňáky královské! Očekávat můžete také výskyt albatrosa černohnědého a dvou endemických druhů ptáků - nelétavého falklandského parníčka a možná i nepolapitelného vranky Cobbovy. Váš odborný vzdělávací tým se postará o to, abyste obohatili své znalosti o místní flóře a fauně a využili svůj pobyt na Falklandách co nejlépe.

Dny 6 a 7: Na moři
Plavbou na jihovýchod k Jižní Georgii oficiálně vstoupíte do antarktických vod, jakmile překročíte antarktickou konvergenci, neviditelnou biologickou hranici obklopující kontinent. Toto setkání oceánů, kde se studené antarktické vody mísí a prolínají s teplejšími vodami Indického, Tichého a Atlantského oceánu, pomáhá vyživovat hojnost krilu, který do této části světa láká velryby, tuleně a ptáky. Váš expediční tým vás upozorní, když překročíte tuto neviditelnou, ale důležitou hranici, a bude také dávat pozor na mořské ptáky a mořské živočichy, kteří tuto oblast bohatou na živiny navštěvují.

Dny 8 až 11: Jižní Georgie
Tento odlehlý, hornatý ostrov byl oblíbenou zastávkou mnoha historických antarktických výprav a kdysi byl útočištěm lovců velryb a tuleňů. Dnes se populace divoké zvěře na ostrově obnovuje, ale stále zde uvidíte zbytky starých velrybářských stanic a dalších opuštěných základen. Jedním z významných a historických míst je hrob velkého objevitele sira Ernesta Shackletona. Jeho hrob můžete navštívit v osadě Grytviken, kde se nachází také stará velrybářská stanice, muzeum, obchod se suvenýry, kostel a malá výzkumná stanice. Přestože je historie Jižní Georgie důležitým lákadlem ostrova, je to právě obrovské množství divoké zvěře, které vás a vaše spolucestující jistě zaujme nejvíce. Každé přistání na Jižní Georgii, často označované jako Galapágy pólů, vám otevře oči pro podivuhodný život nových, fascinujících tvorů. Jeden den můžete spatřit hnízdiště se stovkami tisíc párů tučňáků královských, kteří se brodí po břehu, a druhý den můžete navštívit jinou pláž pokrytou stovkami tuleňů kožešinových nebo sloních. Trávy, hory a pláže Jižní Georgie hrají důležitou roli při rozmnožování a přežívání různých druhů na ostrově. Tento křehký a vzájemně provázaný vztah vám během pobytu na ostrově vštípí váš expediční tým.

Dny 12 a 13: Na moři
Rozlučte se s tučňáky královskými, protože vaším dalším cílem je Antarktida! Dny na moři jsou naplněny prezentacemi, workshopy a společenskými aktivitami pod vedením vašeho expedičního týmu.

Dny 14 až 16: Jižní Shetlandy a Antarktický poloostrov
Zážitky se těžko vyjadřují slovy, ale nejčastější reakcí po dosažení Bílého kontinentu je pocit úcty a obdivu. Zjistíte, že Antarktida je zemí extrémů: v jednu chvíli vás přemůže pocit naprostého ticha a samoty, v další se budete smát komickému dovádění zvědavého tučňáka. Plavba se zvěrokruhem, návštěva historických památek a samozřejmě komunikace s tuleni a tučňáky vám jistě vykouzlí úsměv na tváři každý den. Možná zahlédnete neohroženého pojídače tučňáků, tuleně leopardího, nebo se při plavbě v zodiaku setkáte z očí do očí s keporkakem. Každý den a každý výlet vám představí novou sbírku tvorů, kteří vás potěší a zaměstnají váš fotoaparát. Pokud budete chtít víc, dopřejte si volitelný výlet na kajaku (rezervujte si ho předem při rezervaci výletu) nebo si zaplavte v antarktických vodách během akce Polar Plunge!

Dny 17 a 18: Antarktický kruh
Překročení antarktického kruhu je nezapomenutelným zážitkem i působivým úspěchem, protože jen málo cestovatelů se dostane tak daleko na jih. Pokud nám podmínky dovolí překročit tuto proslulou zeměpisnou šířku 66°33 ́ j. š., připijeme na zdraví prvních objevitelů, kteří se sem vydali, a vy můžete pozvednout sklenku a být hrdí na to, že jste se dostali do části světa, kterou navštívilo jen velmi málo lidí. Toto je syrová Antarktida, domov půlnočního slunce, tuleňů Weddellových a nejlepších šancí na setkání s mořským ledem - základem antarktického mořského ekosystému.

Dny 19 a 20: Na sever podél poloostrova
Pokud jste se dosud nenasytili antarktické přírody a ledovců, budete jistě spokojeni, až se vrátíte do Drakeova průlivu. Při cestě na sever podél západní části Antarktického poloostrova budete pokračovat v exkurzích na lodi Zodiac. Váš expediční tým bude neustále pátrat po druzích mořských ptáků, tuleňů a velryb, které vám mohly uniknout při cestě na jih.

Dny 21. a 22. den: Přeplutí Drakeova průlivu
Po více než třech týdnech jedinečných setkání s divokou přírodou a pozoruhodnou krajinou začíná vaše cesta domů. Přeplutí Drakeova průlivu je vaším neoficiálním přechodovým rituálem, který dá vašemu antarktickému dobrodružství poslední razítko.

Den 23: Vylodění v Ushuaie
Po snídani na palubě lodi je čas se rozloučit a rozloučit se s expedičním týmem. Pro ty, kteří odlétají prvními lety domů, bude zajištěn transfer na letiště. Ostatní hosté budou přepraveni do města.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (džusy,káva,čaj, voda). U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: různé

Ocean Diamond je moderní, stabilní superjachta a jedna z našich největších malých expedičních lodí. Tato výjimečná loď s maximální kapacitou 189 cestujících, dvěma stabilizátory a trupem zpevněným proti ledu je ideální pro polární expedice.Jako jedna z nejrychlejších lodí v Antarktidě je také jednou z nejpohodlnějších. K dispozici je 101 elegantně navržených kajut a apartmánů, všechny s výhledem ven, a rozsáhlé společné prostory, klubový salonek a prostorná restaurace. Loď nabízí řadu možností dobrodružství a na palubě také funkce, jako je interakce s instruktory fotografování. Po celodenním průzkumu si cestující mohou odpočinout, prolistovat knihy nebo DVD v dobře zásobené polární knihovně nebo si vychutnat úžasné polární scenérie ze sluncem osvětleného panoramatického pozorovacího salónku.

Více informací o lodi Ocean Diamond