Den 1 - Longyearbyen
Dobrodružství začíná v Longyearbyenu, správním středisku Špicberk. Vychutnejte si procházku po tomto bývalém hornickém městě, jehož farní kostel a Špicberské muzeum jsou fascinujícími atrakcemi. Ačkoli krajina působí stroze, bylo zde zaznamenáno více než sto druhů rostlin. V podvečer loď vypluje z Isfjordenu, kde možná spatříme první plejtváka obrovského během plavby.
Den 2-3 - Plavba do východního Grónska
V závislosti na podmínkách možná nakonec spatříme rozeklaný okraj východogrónského mořského ledu, který se mihne na dohled. Sledujte velryby a migrující mořské ptáky.
Den 4 - Plavba podél Grónska
Když se přiblížíme ke Grónsku, můžeme proplout mořským ledem do Fosterova zálivu a přistát v Myggebugtenu. Za starou loveckou chatou, kde norští trapeři kdysi lovili lední medvědy a polární lišky, se rozprostírá rozlehlá tundra obývaná pižmoni i husami plovoucími na malých jezerech. Odtud proplouváme fjordem Kaiser Franz Josef, obklopeným vysokými horami a světlými vnitřními ledovci. Alternativní trasou je Sofia Sound, užší vodní cesta.
Den 5 - Plavba podél Grónska
Připlujeme k Teufelschloss (Ďáblův hrad), hoře s vrstevnatou geologií. Na druhé straně fjordu se nachází Blomsterbugt a zamýšlené místo přistání. Odpoledne se vydáme do Antarktického zálivu, kde najdeme ostrovy Ruth, Maria a Ella. Maria je nejpravděpodobnějším místem pro přistání.
Den 6 - Plavba podél Grónska
První polovinu dne strávíme v Antarctic Havn, rozsáhlém údolí, kde lze spatřit skupiny pižmoňů. V tuto roční dobu je řídká vegetace oděna do ohnivých barev podzimu.
Den 7 - Plavba podél Grónska
Dnes dorazíme do Scoresby Sund a poplujeme podél zaledněného Volquart Boons Kyst. Můžete si také užít plavbu na zodiaku kolem jednoho z čel ledovce spolu s návštěvou čedičových sloupů a ledových útvarů Vikingebugt. Pokračujeme podél východního pobřeží Milne hlouběji do fjordu.
Den 8 - Plavba podél Grónska
Ráno narazíme na kolosální ledovce, z nichž některé jsou vysoké přes 100 metrů (328 stop) a dlouhé více než kilometr. Většina z nich je na zemi, protože fjord je hluboký jen asi 400 metrů (1 312 stop). Poté přistáváme poblíž Sydkapu, odkud je krásný výhled na Hall Bredning a dobrá šance vidět polární zajíce. Později přistaneme u Satakajiku a prohlédneme si zbytky obydlí Thule.
Den 9 - Plavba podél Grónska
Dnes přistáváme v tundře na Liverpoolské zemi, v zátoce Hurry Inlet. Odpolední zastávkou je Ittoqqortoormiit, největší osada ve Scoresby Sund s asi třemi sty obyvateli. Na poště si můžete koupit známky na pohlednice nebo se jen tak projít a prohlédnout si sáně psů a sušící se kůže tuleňů a pižmoňů. Odpoledne poplujeme na jih a proplujeme malebnou krajinou Blossevillského pobřeží.
Den 10 - Plavba podél Grónska
Naší další zastávkou je Stewartův ostrov, důležitá lovecká oblast pro obyvatele Scoresby Sund. Jsou zde k vidění krásné pozůstatky domů Thule. Fjord Rømer a Turner Sound nám mezitím dávají příležitost plout daleko do vnitrozemí, protože nemají v čele ledovec a nejsou zaneseny ledem. To nám také poskytuje dobré možnosti pro pěší turistiku.
Den 11-13 - Plavba podél Grónska
Při plavbě na jih podél východogrónského pobřeží vplujeme do několika fjordů, které spolu soupeří v kráse: d'Aunay, Nansen a možná i Ikersuaq nebo Kangertitsivaqmiit. Většina těchto fjordů má v čele ledovec, ale kterýkoli z nich nám může nabídnout možnost spatřit lední medvědy.
Den 14 - Plavba podél Grónska
Tasiilaq, kdysi známý jako Angmagssalik (asi 2 000 obyvatel), je naším dalším přístavem. Toto půvabné městečko je centrem východního Grónska a pyšní se muzeem, kde se můžete seznámit s barvitou místní historií této neuvěřitelně odlehlé oblasti.
Den 15 - Plavba podél Grónska
Dále poplujeme na jih, abychom přistáli v Umiviku, kde objevitel Fridtjof Nansen vystoupil na grónský ledový příkrov. Zde se možná budete moci dokonce vydat na krátkou vzdálenost v jeho stopách.
Den 16 - Plavba podél Grónska
Dnes obeplujeme Skjoldungen přes jeden z nejpozoruhodnějších fjordů jihovýchodního Grónska a poté se vylodíme v Qornoqu, kde si prohlédneme domy kultury Thule. Poté navštívíme Mariedal a krásné údolí, kde Gróňané na podzim sbírali lesní plody.
Den 17 - Plavba podél Grónska
Přesun do Timmiarmiutu, uvidíme opuštěnou grónskou osadu a případně vplujeme do fjordu. V minulosti zde byli občas spatřeni lední medvědi. Alternativně můžeme navštívit Igutsait na jihu.
Den 18 - Plavba podél Grónska
Naše cesta na západ přes Prins Christian Sund je obklopena horami vysokými přes 1 000 metrů a je jedním z vrcholů cesty. Můžeme přistát v Svaerdfiskens Havn nebo večer v Ikigaitu, kdysi známém jako Herjolfsnes, bývalé severské osadě.
Den 19 - Plavba podél Grónska
Dnes dorazíme do Lichtenau, krásné, i když téměř opuštěné grónské vesnice, kde měli v 18. století Herrnhutové misii a kde se dodnes zachovaly některé z jejich velkých budov v německém stylu. Poté se pokusíme dostat do Uunartoqu, kde se můžeme vykoupat ve velkém horkém prameni obklopeném ledovci. Naproti u Vagaru najdeme pozůstatky severské usedlosti.
Den 20 - Plavba podél Grónska
V Eriksfjordu přistáváme v Ittileq, v zátoce, odkud můžeme jít 4 km po silnici do Igaliku (Gardar). V této malé grónské vesnici si můžeme prohlédnout zbytky severského kostela ze 13. století a další ruiny. Odpoledne pak máme v plánu navštívit Bratthalid, základnu Erika Rudého. Jedná se o subarktickou oblast s břízami, zemědělstvím a dobytkem. Později večer dorazíme do Narssarsuaqu na poslední noc naší cesty.
Den 21 - Narssarsuaq
Z letiště v Narssarsuaqu z doby 2. světové války odlétáme zpět do Kodaně. Ačkoli naše dobrodružství skončilo, odvážíme si domů vzpomínky, které nás budou provázet všude, kde nás čeká další dobrodružství.