Arctic Ocean Expedition, Fair Isle - Jan Mayen - Ice Edge - Spitsbergen - Birding (m/v Hondius)

Oceanwide Expeditions

Loď:    m/v Hondius

Délka:   10 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 57 646 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa
 • skupinový transfer přístav - letiště

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.

Poznávání ptáků

V našem týmu bude alespoň jeden průvodce, který se s vámi podělí o své odborné znalosti o ptačích druzích a který vám bude k dispozici, aby vám pomohl identifikovat, fotografovat na palubě a dozvědět se více o ptácích, které uvidíme. Kromě venkovních sezení se náš průvodce zaměří na druhy a související informace o ptácích Arktidy v rekapitulacích a přednáškách na palubě.
Workshop

V tomto poutavém zvukovém workshopu vám poskytneme teoretické zázemí různých akustických nástrojů, které vám pomůžeme použít k vyhledávání a interpretaci zpěvu velryb a tuleňů. Tento zábavný a poučný workshop zahrnuje teorii i praxi analýzy zvuků mořských savců a nevyžaduje, abyste si s sebou přinesli žádné další vybavení.

Den 1 - Aberdeen

Přijedete do Aberdeenu, žulového města, častého vítěze soutěže Británie v rozkvětu. To je skutečný začátek vaší cesty. V těchto mořích žije několik kytovců, včetně kosatek (kosatek dravých). Na jihu uvidíte maják na Girdle Ness, který navrhl dědeček Roberta Louise Stevensona, slavného skotského spisovatele, který nám dal taková klasická díla jako Ostrov pokladů a Dr. Jekyll a pan Hyde. Další cestující se k vám připojí v Aberdeenu.
Den 2 - Fair Isle

Na ostrově Fair Isle na Shetlandách vás zhruba sedmdesát obyvatel (proslulých svými pletenými výrobky) přivítá na procházce k místní ptačí observatoři. Tato lokalita je rájem mořských ptáků, můžete zde však spatřit i tuleně šedé.

Den 3 - 4 - Na moři

Poplujete na sever k norskému ostrovu Jan Mayen, 300 námořních mil severovýchodně od Islandu. Vaše dva dny na moři však neproběhnou naprázdno. Dávejte pozor na případné výtrysky vody z okolních moří, které ohlašují příchod plejtváka myšoka, plejtváka obrovského, kosatky nebo modré velryby.

Den 5 - Jan Mayen

Jan Mayen je strohý sopečný ostrov korunovaný zasněženým vrcholem hory Beerenberg. Ze svahů této impozantní 2300 metrů vysoké sopky se do mrazivého moře vypínají rozlámané ledovce. S povolením norských úřadů můžete nyní navštívit meteorologickou stanici. Uprostřed hustých mechových porostů této drsné sopečné krajiny se můžete projít také k pozůstatkům holandské velrybářské stanice ze 17. století.
Den 6 - 8 - Na moři

Vyhřívajíce se v půlnočním slunci se plavíte na sever podél okraje mořského ledu a hledáte velryby grónské, tuleně grónské, lední medvědy a různé mořské ptáky. Poté změníte směr a přibližně po 79° severní šířky se vydáte na západ ke skalnatým okrajům kontinentálního šelfu západních Špicberků. Zde máte velkou šanci spatřit plejtváky obrovské a - v blízkosti ledovcových ústí zejícího špicberského fjordu - vynořující se plejtváky malé.

Den 9 - Forlandsundet

Forlandsundet, ležící mezi hlavním ostrovem Špicberky a úzkým fjordem Prins Karls Forland, je místem s velkou krásou a fascinující divokou přírodou. Někdy se zde prohánějí mroži. Alternativně můžete vplout do fjordu svatého Jana nebo se vydat na jih k ústí Isfjordenu a přistát v Alkhornetu. Na těchto útesech hnízdí mořští ptáci, lišky polární pod nimi hledají spadlá vejce a mláďata a sobi spásají řídkou vegetaci.

Den 10 - Longyearbyen

Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velké, musí nakonec skončit. V Longyearbyenu, správním středisku Špicberk, se vylodíte a odvezete si vzpomínky, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství. Pokud však stále toužíte po dalších příležitostech spatřit nejznámějšího arktického vrcholového predátora, zůstaňte na palubě naší sedmidenní plavby na sever Špicberk "za ledními medvědy a ledovým příkrovem".Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech. Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů. Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.

Více informací o lodi m/v Hondius