Antarctica - Basecamp (m/v Plancius)

Oceanwide Expeditions

Loď:    m/v Plancius

Délka:   13 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 197 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Plancius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • transfery mezi letištěm, hotely a lodí pouze pro cestující na skupinových letech do Longyearbyenu a zpět
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa
 • skupinový transfer přístav - letiště na konci plavby

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1 - Ushuaia
Vaše cesta začíná tam, kde se svět zastavil. Argentinská Ushuaia, údajně nejjižnější město planety, se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi, kterému se přezdívá "konec světa", vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 3 - Drakeův průliv
Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu si užijete některé ze stejných zážitků, s jakými se setkávali velcí polárníci, kteří tyto oblasti mapovali jako první: chladný slaný vánek, vlnící se moře a možná i plejtváka obrovského, který chrlí mořskou vodu. Po průjezdu antarktickou konvergencí - přirozenou hranicí Antarktidy, která vzniká střetem severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně vzdouvání. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život. Mezi ptáky, které můžete spatřit, patří albatrosi potulní, albatrosi šedohlaví, albatrosi černohlaví, albatrosi světloplaví, holubi hřivnáči, buřňáci jižní, buřňáci Wilsonovi, buřňáci modří a buřňáci antarktičtí.

Den 4 - 10 - Antarktida

Šedé kamenné vrcholky načrtnuté sněhem, věže z rozlámaného modrobílého ledu a dramaticky odlišná divoká příroda pod nimi i nad nimi. Nejprve minete zasněžené Melchiorovy ostrovy a Schollaertův průliv a proplujete mezi Brabantskými a Anverskými ostrovy.

Místa, která můžete navštívit, zahrnují:

Neumayerův průliv - loď se zde může umístit a zahájit své četné aktivity v základním táboře z chráněných vod kolem ostrova Wiencke. Nádheru tohoto vysokohorského prostředí si můžete vychutnat na moři při výletech na kajaku a na zodiaku, nebo pokud máte chuť na procházku, jsou možné túry na sněžnicích a měkké horolezecké výstupy dále do vnitrozemí. O možných aktivitách samozřejmě rozhodují příznivé povětrnostní podmínky.

Port Lockroy - Po plavbě Neumayerovým průlivem můžete mít příležitost navštívit bývalou britskou výzkumnou stanici - dnes muzeum a poštu - Port Lockroy na ostrově Goudier. Můžete se také zúčastnit aktivit v okolí Jougla Point a setkat se s tučňáky gentoo a modroočkami. Na nedalekých místech, jako je Damoy Point, může být příležitost k výletu na sněžnicích ke staré lyžařské dráze, to je také jedno z našich oblíbených tábořišť.

Pléneau a Petermannovy ostrovy - pokud to led dovolí, můžete se plavit Lemaireovým průlivem a hledat tučňáky Adélie a modrooké. Je zde také velká šance, že se setkáte s keporkaky a plejtváky obrovskými a také s tuleni leopardími. Potenciálními aktivitami této lokality jsou jízda na kajaku, procházky po ledovci a náročnější horolezecké výlety.

Přístav Neko - Epická krajina mamutích ledovců a nekonečného sněhu, který vyryl vítr, nabízí v přístavu Neko možnost plavby a vylodění na lodi Zodiac, která poskytuje nejbližší výhledy na okolní alpské vrcholy.

Paradise Bay - Máte možnost se zde utábořit jako pravý polárník a užít si vrcholné antarktické dobrodružství přes noc.

Errera Channel - Mezi možná místa v této oblasti patří ostrov Danco a ostrov Cuverville, ale také méně známý (i když stejně malebný) ostrov Orne a Georges Point na ostrově Rongé.

Poslední den aktivit v blízkosti pobřeží proplujete kolem Melchiorových ostrovů směrem k otevřenému moři. V Dallmannově zátoce dávejte pozor na keporkaky. Můžete také vystřelit na ostrov Half Moon Island v Jižních Shetlandech, kde jsou další možnosti aktivit.

Podmínky v Drakeově průlivu určují přesný čas vyplutí.

Den 11 - 12 - Drakeův průliv
Vaše zpáteční cesta zdaleka nebude osamělá. Při přeplouvání Drakeova průlivu vás opět přivítá obrovské množství mořských ptáků, které si pamatujeme z průjezdu na jih. Nyní se vám však zdají být o něco známější a vy jim.

Den 13 - Ushuaia
Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Nyní je čas vystoupit v Ushuaie, ale se vzpomínkami, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 108 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS. Poslední modernizace byla v roce 2019. Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času. Plavidlo bylo postaveno do ledových oblastí se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Více informací o lodi m/v Plancius