Antarctica Express Air-Cruise (Ocean Nova)

Loď:    Ocean Nova

Délka:   6 denní plavba

Přístav :    Vaše cesta začíná v argentinském...

Doprava:      letecky

Strava:      plná penze

Cena od 119 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Ocean Nova ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (snídaně, obědy, večeře, svačiny)
 • nealkoholické nápoje (čaj, káva, voda, džus) a občerstvení během dne
 • vybrané druhy piva a vína během oběda a večeře
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení voděodolné expediční obuvi na výstupy na pevninu
 • odborné přednášky a program na palubě
 • ubytování v hotelu se snídaní první a poslední noc plavby
 • skupinový transfer hotel - letiště/letiště - hotel v Punta Arenas, transfery na/z lodě na King George Island
 • letecká doprava Punta Arenas - Frei Station na King George Island - Punta Arenas
 • přístavní taxy a poplatky
 • podrobný předjezdový manuál

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa uačátku programu
 • transfery před/po plavbě pokud není uvedeno
 • nocleh před/po plavbě pokud není uvedeno
 • telefonní a internetové služby, praní prádla, alkoholické nápoje
 • pojištění léčebných výloh a storna
 • spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)
 • nápoje zakoupené v baru na lodi

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
6denní plavba k Antarktickému poloostrovu s kombinovanou dopravou - lodí z Ushuaia k Antarktidě a zpět letecky do Punta Arenas v Chile.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze (snídaně, oběd a večeře s výběrem ze 3 jídel). Nápoje během oběda a večeře - víno, pivo, džusy,nealkoholické nápoje. Během celého pobytu jsou k dispozici káva,čaj a voda. U večeří jsou v ceně vybrané druhy piva a vína. Ostatní nápoje alkoholické i nealkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: letecky

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Ocean Nova je robustní a svižné expediční plavidlo. Tato loď byla postavena v Dánsku v roce 1992 pro plavbu v ledových vodách Grónska. Má vyztužený trup, který je ideální pro pro expediční cesty v Antarktidě. Loď byla plně renovována v roce 2006 a od té doby probíhají každoroční modernizace a vylepšení. Vnější kajuty lodi nabízejí tři kategorie ubytování: vyhrazené jednolůžkové kajuty, Oddělené kajuty a Třílůžkové kajuty. Všechny kajuty jsou vybaveny oknem, psacím stolem se židlí, koupelnou s toaletními potřebami šatní skříní, individuálně ovládaným systémem vytápění a vlastní koupelnou se sprchou. Kromě prosklené vyhlídkové a prezentační místnosti má Ocean Nova také prostornou jídelnu, bar, knihovnu a malou posilovnu, a ošetřovnu. Loď má flotilu 7 člunů Zodiac, které jsou vhodné pro vylodění a odvoz cestujících na pozorování divoké přírody.

Více informací o lodi Ocean Nova

Program zájezdu

1. den: Vaše cesta začíná v argentinském městě Ushuaia.Odpoledne se nalodíte na loď a vyplujete podél kanálu Beagle směrem k Puerto Williams, Chile, nejjižnějšímu městu na světě. Prozkoumejte okolí, než se vydáte k Hornovu mysu.
2. den: Plánovaný let do Antarktidy Ostrov George v Jižních Shetlandách. Při výstupu z letadla vám plíce poprvé naplní čistý antarktický vzduch. Poté projdete 2 km (1,25 míle), minete chilskou stanici Frei a ruskou stanici Bellingshausen, abyste se dostali na pobřeží a nastoupili do zodiaku, který vás odveze na vaši butikovou expediční loď.
3. den: Plavba mezi Jižními Shetlandskými ostrovy a západním pobřežím Antarktického poloostrova, plavba podél ledových fjordů a mezi velkolepými útesy,ledovými horami a přitom si užívejte společnosti mořských ptáků, tučňáků, tuleňů a velryb. Každý den se vylodíte a budete prozkoumávat krajinu společně s odbornými polárními průvodci. Na palubě lodi se zúčastněte poutavého programu vzdělávacích prezentací. Vychutnejte si nádherný výhled ze salónku, zatímco budete sdílet svá každodenní dobrodružství s ostatními hosty. Žádná cesta není stejná a flexibilita je klíčem k úspěchu v Antarktidě. Expediční tým plánuje trasu plavby tak, aby využil výhod neustále se měnících příležitostí, které poskytuje příroda a vytváří tak jedinečné a mimořádné zážitky.Přesná trasa se mění, prozkoumáte několik míst, které nabízejí nejlepší možný přehled o rozmanitých přírodních podmínkách Antarktidy. Vaše plavba může zahrnovat návštěvu místa na Jižních Shetlandech ostrovů, Antarktického zálivu, Gerlacheho průlivu a Penolského průlivu.
4. den: Po překonání antarktické konvergence, tzv. prostředí výrazně změní. Mějte fotoaparát po ruce, Spatříte první ledovce a první pohled na Antarktidu. Když dorazíte na Jižní Shetlandy, proplujte ledovými zátokámi a užívejte si společnosti mořských ptáků, tučňáků, tuleňů a velryb. Naloďte se na palubu zodiaků a poprvé se vydejte na nezapomenutelnou návštěvu pobřežní kolonie tučňáků. Využijte nekonečné antarktické denní světlo a průzkum může pokračovat dobře až do večera.
5. den: Po příjezdu na ostrov King George King Island, vylodění v zátoce Fildes Bay. Procházka dlouhá 2 km (1,25 mil) vás zavede přes chilskou stanici Frei a ruskou stanici Bellingshausen k letadlu. Rozlučte se s Antarktidou při nástupu do letadla zpět do Punta Arenas.
6. den: Po snídani transfer na letiště v Punta Arenas k dalšímu letu.