North Spitsbergen, Polar Bears & Bowhead Whales in pack-ice (m/v Hondius)

Oceanwide Expeditions

Loď:    m/v Hondius

Délka:   8 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 93 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa
 • skupinový transfer přístav - letiště

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1 - Longyearbyen
Přistanete v Longyearbyenu, správním středisku Špicberk, největšího ostrova souostroví Špicberky. Vychutnejte si procházku tímto bývalým hornickým městem, jehož farní kostel a muzeum Svalbard jsou fascinujícími atrakcemi. Přestože krajina působí stroze, bylo v ní zaznamenáno více než sto druhů rostlin. V podvečer loď vypluje z Isfjordenu, kde možná spatříte první plejtváka obrovského během své plavby.

Den 2 - Plavba podél Špicberk
Po vzrušující plavbě úžinami a fjordy dorazíme pozdě ráno do Smeerenburgu, kde na svém tahu často leží velká skupina plejtváků obrovských. Je to také vzácná příležitost vidět tuleně obecného na skalnatých ostrůvcích. Smeerenburg byl v 17. století významnou velrybářskou stanicí. Později během dne přistáváme u Fuglesangenu, kde máme skvělou příležitost posedět mezi stovkami nedalekých kachen malých. Večer krátce přistáváme v Birgerbukta, kde měli velrybáři Basq svou stanici, a pokračujeme do nádherného Raudfjordu.

Den 3 - Plavba podél Špicberk
Raudfjord s ledovcovými frontami je vhodnou oblastí pro setkání s ledními medvědy a tuleni vousatými na fjordovém ledu, který je stále ještě neprolomený. V Hamiltonbuktě se nachází působivá kolonie gaviálů Brünnichových. Později navštívíme Ytre Norskøya, malý ostrov, který byl po mnoho let využíván jako vyhlídkové místo pro holandské velrybáře. Tam můžeme dodnes sledovat jejich stopy až na vrchol ostrova. Na břehu se v blízkosti asi 200 hrobů nacházejí pozůstatky pecí na pečení velrybího tuku ze 17. století. Severní strana ostrova nabízí vzácnou příležitost spatřit puffiny poblíž jejich hnízdišť. Nachází se zde také malá kolonie Kittiwakes. Odtud poplujeme na severozápad k okraji ledového příkrovu.

Den 4 - 6 - Plavba podél Špicberk
Na moři se plavíme od 80 s. š. do 76 s. š. podél a na vnějších okrajích okraje ledu a hledáme velryby grónské, tuleně grónské, tuleně kapucínské, lední medvědy a migrující mořské ptáky, jako jsou kulíci malí, plejtváci Brünnichovi a kytovci. Při předchozích plavbách jsme v této oblasti někdy viděli až sto velryb grónských. Poslední den na otevřeném moři máme dobré šance na velryby severní a první plejtváky obrovské v této sezóně.

Den 7 - Plavba podél Špicberk
Bellsund je fjordový systém se dvěma hlavními rameny (Van Mijenfjord, Van Keulenfjord) a bočním zálivem (Recherchefjord). Geologie je fascinující a vytvořila úžasné scenérie, jako je dlouhý úzký ostrov Akseløya, který téměř zcela blokuje Van Mijenfjord. Bohatá divoká příroda této oblasti přitahovala po několik staletí lovce, včetně anglických velrybářů, kteří zde také zimovali. - Vydáme se po jejich stopách a uvidíme pozůstatky jejich chatrčí. Často se zde setkáme s ledními medvědy a viděli jsme zde i běluhy (velryby bělohubé). Hodně záleží na stavu fjordů - ledu, jak daleko můžeme do těchto fjordů doplout.

Den 8 - Longyearbyen
Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velkolepé, musí nakonec skončit. V Longyearbyenu se vylodíte a odvezete si domů vzpomínky, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech. Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů. Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.

Více informací o lodi m/v Hondius