Antarctica - Elephant Island - Weddell Sea - Polar Circle (m/v Hondius)

Oceanwide Expeditions

Loď:    m/v Hondius

Délka:   14 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 222 016 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa
 • skupinový transfer přístav - letiště

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Antarktida - Sloní ostrov - Weddellovo moře - polární kruh

Tato dobrodružná polární expedice na Antarktickém kruhu kombinuje vzrušující Weddellovo moře s úžasným Antarktickým poloostrovem, včetně takových ikonických míst přistání, jako je legendární Sloní ostrov Ernesta Shackletona a mnoho ledových ostrovů Crystal Sound plných divoké zvěře.

Den 1 - Ushuaia

Vaše cesta začíná tam, kde se svět zastavil. Argentinská Ushuaia, údajně nejjižnější město planety, se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi, kterému se přezdívá "konec světa", vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 3 - Na moři

Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu si užijete některé ze stejných zážitků, s jakými se setkávali velcí polárníci, kteří tyto oblasti mapovali jako první: chladný slaný vánek, vlnící se moře a možná i plejtváka obrovského chrlícího mořskou vodu. Po průjezdu antarktickou konvergencí - přirozenou hranicí Antarktidy, která vzniká střetem severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně vzdouvání. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život. Mezi ptáky, které můžete spatřit, patří albatrosi potulní, albatrosi šedohlaví, albatrosi černohlaví, albatrosi světlí, holubi hřivnáči, buřňáci jižní, buřňáci Wilsonovi, buřňáci modří a buřňáci antarktičtí.

Den 4 - Sloní ostrov

Brzy ráno dorazíme na slavný Point Wild, Sloní ostrov, kde Shackletonova posádka poprvé přistála po ztrátě své lodi Endurance. Tento nehostinný výběžek pevniny je mezi našimi hosty oblíbený, a pokud to podmínky dovolí, nabídneme aktivity v okolí bodu, než se vydáme do Weddellova moře.

Den 5 - Ďáblův ostrov

Dnes vstoupíte do podivuhodného Weddellova moře, relativně málo navštěvované oblasti, ve které doufáme, že budeme moci provádět aktivity v zátoce Erebus a Terror Gulf. Možná navštívíme i taková místa, jako je Beak Island a Devil Island, která se pyšní úchvatnými scenériemi i ledovou pokrývkou, jíž je Weddellovo moře proslulé.

Den 6 - Erebus a Terror Gulf

Při dalším průzkumu oblasti Erebus a Terror Gulf budeme hledat nové možnosti aktivit. Můžete také navštívit ostrov Vega a zažít divočinu Antarktidy v jejích nejodlehlejších místech.

Den 7 - Plavba

Nyní plujeme po západní straně Antarktického poloostrova a vplouváme do Orleánského průlivu. Zde doufáme, že uvidíme keporkaky a kosatky, zatímco poplujeme směrem k přístavu Mikklesen, kde nás čekají odpolední aktivity.

Den 8 - Ostrov Petermann

Po proplutí Lemaireovým průlivem příště dorazíte do oblasti Port Charcot, kde se nachází mohyla, kterou zde vztyčila francouzská antarktická expedice v letech 1903-05. V této oblasti se nachází i další památka, která byla postavena v roce 1903. Odpoledne se vydáme na ostrov Petermann, kde uvidíme velké množství ptáků. Možná si také užijete plavbu na zodiacu mezi ledovými krami, které jsou velmi oblíbené u tuleňů leopardích a tuleňů krakaticových. Vyskytují se zde také plejtváci malí, keporkaci a tučňáci gentoo.

Den 9 - Ostrov Detaille

Dnes dorazíme do Crystal Sound, kde si prohlédneme nádherné ledové útvary a divokou zvěř a poté přistaneme na ostrově Detaille. Na tomto odlehlém ostrově se kdysi nacházela britská výzkumná stanice, která je dnes historickou památkou.

Den 10 - Yalourské ostrovy

Následně dorazíte k Yalourským ostrovům, malému souostroví tvořenému převážně izolovanými skalisky a jedním hlavním ostrovem, který nám nabízí odměnu za přistání. Yalour je domovem tučňáků Adélie a jedněch z nejjižněji žijících tučňáků gentoa na světě a najdete zde také malé skvrny vousatých a krustovitých lišejníků, včetně xanthoria, buellia, caloplaca a usnea. K vidění jsou také rozsáhlé porosty mechů a některé druhy antarktické chlupaté trávy (Deschampsia antarctica).

Doufáme, že navštívíme i nedalekou ukrajinskou výzkumnou stanici Vernadsky, kde nás čeká vřelé přijetí. Zde si můžeme s průvodcem prohlédnout zařízení, které zahrnuje malý obchod se suvenýry, poštu, která je u našich hostů vždy oblíbená, a Wordie House, zachovalou historickou chatu. V této chatě se stále nachází její příděly potravin, nářadí a lůžka, takže můžete porovnat vybavení dřívějšího zařízení s moderním, jako je Vernadsky.

Den 11 - Melchiorovy ostrovy

S Antarktidou se rozloučíme na Melchiorových ostrovech, kde nás čekají poslední aktivity před cestou do Drakeova průlivu.

Den 12 - 13 - Na moři

Vaše zpáteční plavba zdaleka není osamělá. Při plavbě přes Drakeův průliv vás opět přivítá obrovské množství mořských ptáků, které si pamatujeme z průjezdu na jih. Teď se vám však zdají být o něco známější a vy jim.

Den 14 - Ushuaia

Každé dobrodružství, ať je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Nyní je čas vystoupit v Ushuaie, ale se vzpomínkami, které vás budou provázet, ať už vaše další cesta povede kamkoli.Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech. Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů. Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.

Více informací o lodi m/v Hondius