Alpine Peaks of North Norway, Ski & Sail (s/v Rembrandt van Rijn)

Délka:   8 denní zájezd

doprava:      vlastní

ubytování:      loď / jachta

strava:      plná penze

Cena od 53 966 Kč
Den 1 - Tromsø

Vaše dobrodružství začíná v Tromsø, přezdívaném "Paříž severu", které se nachází v oblasti s bohatou severskou a siamskou historií. Z Tromsø vyrazíme večer a poplujeme přes Grøtsundet a Ullsfjorden směrem k ostrovu Arnøya. Prosíme všechny cestující, aby se na loď nalodili do 17:00.

Dny 2 - 3 - Arnøya

Ráno se připravíte na první výlet do Akkarfjordu. Pokud to podmínky dovolí, vydáte se na lyžích na vrchol Trolltinden (850 metrů, 2790 stop). Odtud se vám naskytne rozsáhlý výhled na krásné severonorské pobřeží. Loď zůstane v této oblasti ještě jeden den, aby našla další lyžařské možnosti, například vrchol Arnoyhogda (1 170 metrů, 3 840 stop).

Dny 4 - 7 - Plavba

Loď se stane vaší základnou pro každodenní lyžařské výlety do oblastí, kam se lze jen stěží dostat jiným způsobem.

Tento program je určen pro zkušené skialpinisty, kteří mají zvládnutou techniku výstupu i sjezdu v náročném zasněženém vysokohorském terénu.

Typický den zahrnuje výstupy na vrcholy hor o průměrné výšce 800 - 1100 metrů a sjezd na lyžích z těchto míst. Souhrnná nadmořská výška, kterou můžete během jednoho dne překonat, může přesáhnout 1000 metrů.

Přesnou trasu nelze předem určit kvůli proměnlivému počasí, moři, divoké přírodě a lavinovým rizikům.

Na mapě je zakreslena možná, nikoli však konečná trasa se zastávkami ve Frakkfjordu (Stoltind, 962 metrů, 3 160 stop), Langfjordu, Øksfjordu (Øksfordjøkelen, 1 175 metrů, 3 860 stop), Simaviku na Stjernøyi (Nordmannsfjellet, 844 metrů, 2 770 stop) a Seilandu.

Tato trasa slouží pouze jako hrubý průvodce. Konečné rozhodnutí o denních úpravách je na vedoucím výpravy. Při tomto typu zájezdu je nejdůležitější flexibilita a skialpinisté si musí vzít vlastní vybavení.

Den 8 - Alta

Vaše plavba končí v malebném městečku Alta, které se nachází v čele fjordu Alta. V 9:00 se vylodíte a zahájíte cestu domů (nebo jiný program po plavbě) se vzpomínkami, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.
Vezměte prosím na vědomí

Veškeré aktivity na lodi nebo mimo ni, jako jsou (mimo jiné) výlety na lyžích a výlety se zvěrokruhem, provádí cestující na vlastní nebezpečí. Společnost Oceanwide Expeditions neodpovídá za žádné škody, jako jsou (mimo jiné) zranění, nemoci a úmrtí, pokud nejsou důsledkem hrubé nedbalosti. Dále se souhlasem s účastí na skialpinistickém programu cestující souhlasí s tím, že nebude uplatňovat žádné nároky na náhradu za zkrácené dny cesty z důvodů mimo kontrolu organizace, jako jsou (ale ne pouze) povětrnostní a ledové podmínky, lavinové závity a zranění personálu expedice. Na všechny naše transakce se vztahují všeobecné obchodní podmínky společnosti Oceanwide Expeditions b.v., registrované u Obchodní komory v Middelburgu v Nizozemsku. Číslo spisu: 50590715. Na vyžádání vám bude poskytnuta bezplatná kopie.