Atlantic Odyssey, excl. Antarctic Peninsula (m/v Hondius)

Délka:   23 denní zájezd

doprava:      vlastní

ubytování:      loď / jachta

strava:      plná penze

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa (Ushuaia)
 • skupinový transfer přístav - letiště v Ushuai na konci plavby
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1

Vaše cesta začíná tam, kde svět končí: Ushuaia v Argentině, údajně nejjižnější město planety, které se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi - přezdívaného "Konec světa" - vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit malebným, horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 4

Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu okusíte život z pohledu polárníků, kteří se do těchto oblastí vydali jako první: chladný slaný vítr, vlny a možná i velryba, která zvedne sloupec mořské vody. Poté, co minete antarktickou konvergenci - přirozenou hranici Antarktidy, která vzniká při střetu severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně zvlnění. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život: Objevuje se řada albatrosů a buřňáků, holubi kapští a fulmary jižní.

Den 5 - 7

Vaším cílem je navštívit některé z nejlepších světových hnízdišť tučňáků královských. V tomto ročním období máte velkou šanci spatřit tato zvířata hnízdící na vejcích a jejich mláďata v blízkosti. Hnízdiště jsou přeplněná, na pláž a z pláže se brodí v dopravní špičce.

Možné návštěvy zahrnují:

Salisbury Plain, St. Andrews Bay, Gold Harbour - zde uvidíte nejen obrovskou kolonii tučňáků královských, ale také tuleně sloní a bezpočet mláďat lachtanů hrajících si v příboji.

Ostrov Prion - Tato lokalita je na začátku hnízdní sezóny albatrosů potulných (20. listopadu - 7. ledna) uzavřena. Od ledna si dospělí hnízdící jedinci našli své partnerky a sedí na vejcích nebo kojí mláďata. Vychutnejte si svědectví o laskavé povaze těchto zvířat, která mají největší rozpětí křídel ze všech ptáků na světě.

Grytviken - Máte možnost prohlédnout si tuto opuštěnou velrybářskou stanici, kde se nyní po ulicích procházejí tučňáci královští a tuleni sloní se povalují, jako by jim to tu patřilo - protože jim to tu prostě patří. Můžete si také prohlédnout Muzeum Jižní Georgie a Shackletonův hrob.

Cooperova zátoka - skvělé místo pro plavbu se zodiakem, v této zátoce se také nachází hnízdiště tučňáků makarónských. Mohou se zde objevit také tučňáci královští, chvostani a buřňáci obrovští.

Den 8-11

Příjemný vítr v zádech často doprovází loď při západním větru a na obou stranách konvergence poletuje obrovské množství antarktických a subantarktických mořských ptáků.

Den 12

Nejprve se přiblížíte k ostrovu Gough, abyste se za příznivého počasí vydali na plavbu se zodiakem do zátoky Quest. Často jsou zde k vidění tučňáci severní a subantarktičtí lachtani. V předchozích letech bylo možné s lodí obeplout celý ostrov až na čtyři míle z jeho 33mílového obvodu a vychutnat si zdejší scenérie a bezkonkurenčně bohatou faunu a flóru.

Den 13 - 16

Tyto ostrovy jsou proslulé svou ptačí populací, která zahrnuje tučňáky skalní, několik druhů albatrosů, buřňáky, chaluhy, rybáky a mnoho dalších. Vaším cílem je navštívit osadu na západní straně hlavního ostrova tohoto souostroví, ale plánované čtyři dny nám zde mohou umožnit také přistání v zátoce Seal Bay na jižní straně nebo případně v Sandy Point na východní straně Tristan da Cunha.

Zde se můžeme setkat s volně žijícími živočichy, jako jsou albatrosi žlutonosí a subantarktičtí lachtani, a jinak prozkoumat velmi zřídka navštěvované místo. Naším cílem je přistát na Slavíkově a Nepřístupném ostrově, kde se nám naskytne pohled na mořské ptáky od albatrosů žlutonosých až po hnědé kyjatky.

Pro případ špatného počasí jsou vyhrazeny dva dny, ale nezapomeňte, že zde itinerář určuje příroda: Od zahájení plavby na lodi Atlantic Odyssey v roce 1998 vedlo nepříznivé počasí ke zrušení 35 % vylodění na ostrově Tristan da Cunha. Není to nemožné, ale je to obtížné.

Den 17 - 20

Mořští ptáci a delfíni, kteří jsou původními obyvateli této oblasti, často následují plavidlo.

Den 21 - 23

Po přistání v Jamestownu máte mnoho příležitostí vychutnat si místní kulturu, příjemné klima a endemické ptáky tohoto odlehlého ostrova. Jednou z takových aktivit je návštěva Longwood House, kde zemřel Napoleon ve vyhnanství. Máte také možnost prozkoumat ostrov na vlastní pěst - a šnorchlovat na mělčinách a pozorovat množství tropických a subtropických ryb.

Odtud je možné vylodění a odlet do Evropy.

Večer loď odplouvá na ostrov Ascension a do Praie na Kapverdských ostrovech, přes které můžete rovněž vystoupit.
Nezapomeňte si rezervovat plavbu HDS33-22, abyste stihli odlet z Praie.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech.Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů.Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.Technické údaje plavidla:
 • Třída: Polar Class 6 (1A-Super)

 • Délka: 107,6 metrů

 • Šířka: 17,6 metrů

 • Ponor: 5,3 metrů

 • Tonáž: 5590 t

 • Kapacita: 170 pasažérů

 • Kabiny: 80 (6 Grand Suite s balkónem, 8 Junior Suite, 11 Twin Deluxe, 14 Twin s oknem, 27 Twin s okénkem, 2 Triple s okénkem, 4 Quadruple s okénkem)

 • Rychlost: 15 uzlů

 • Posádka: 72

 • Registrace: Nizozemí

 • Vyrobeno: 2019