Antarctica - Polar Circle Deep South Discovery voyage (m/v Hondius)

Délka:   14 denní zájezd

doprava:      vlastní

ubytování:      loď / jachta

strava:      plná penze

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa (Ushuaia)
 • skupinový transfer přístav - letiště v Ushuai na konci plavby
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1 - Ushuaia
Vaše cesta začíná tam, kde se svět zastavil. Argentinská Ushuaia, údajně nejjižnější město planety, se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi, kterému se přezdívá "konec světa", vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 3 - Drakeův průliv
Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu si užijete některé ze stejných zážitků, s jakými se setkávali velcí polárníci, kteří tyto oblasti mapovali jako první: chladný slaný vánek, vlnící se moře a možná i plejtváka obrovského, který chrlí mořskou vodu. Po průjezdu antarktickou konvergencí - přirozenou hranicí Antarktidy, která vzniká střetem severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně vzdouvání. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život. Mezi ptáky, které můžete spatřit, patří albatrosi potulní, albatrosi šedohlaví, albatrosi černohlaví, albatrosi světlí, holubi hřivnáči, buřňáci jižní, buřňáci Wilsonovi, buřňáci modří a buřňáci antarktičtí.

Den 4 - 5 - Antarktida
Šedé kamenné vrcholky načrtnuté sněhem, věže z rozlámaného modrobílého ledu a dramaticky odlišná divoká příroda pod nimi i nad nimi. Nejprve minete zasněžené Melchiorovy ostrovy a Schollaertův průliv a proplujete mezi Brabantskými a Anverskými ostrovy.

Plánovaná trasa vašeho antarktického dobrodružství zahrnuje:

Ostrov Cuverville - malý srázný ostrov ležící mezi horami Antarktického poloostrova a ostrovem Rongé je domovem velké kolonie tučňáků gentoo a hnízdících párů hnědých huňáčů.

Přístav Neko - Přístav Neko, který je impozantní krajinou mamutích ledovců a nekonečného sněhu vyřezávaného větrem, nabízí možnost plavby a vylodění na lodi Zodiac, která poskytuje nejbližší výhled na okolní alpské vrcholy.

Rajská zátoka - V těchto rozlehlých, ledem pokrytých vodách můžete absolvovat plavbu lodí Zodiac a poté se vydat na plavbu do průlivu Lemaire.

Den 6 - 8 - Antarktida
Po pohodlné noci strávené plavbou se probudíte mezi mnoha ostrovy jižně od Lemaire Channel. Nyní se nacházíte v blízkosti antarktického kruhu. V tomto bodě je možná plavba přes příznačně pojmenovaný Gullet - úzký, ale malebný průliv mezi ostrovem Adelaide a antarktickým kontinentem, pokud není led příliš hustý. Tuto oblast můžete prozkoumat z přídě lodi, čímž získáte co nejtěsnější kontakt s polárním terénem při cestě na jih.
Po cestě můžete navštívit následující místa:

Ostrov Pourquoi Pas - tento ostrov, pojmenovaný podle lodi slavného francouzského objevitele Jeana-Baptisty Charcota, můžete obeplout. Tato lokalita je známá svými úzkými fjordy a vysokými, ledovci přeplněnými horami.

Ostrov Podkova - Na tomto místě se nachází bývalá britská základna Y, pozůstatek z 50. let 20. století, která je nyní bez posádky, i když je stále vybavena téměř veškerou technikou, kterou měla v době své služby.

Ostrov Stonington - Na tomto ostrově se nachází bývalá americká základna East Base a britská základna E, která byla obsazena až do roku 1975, a představuje nejjižnější místo přistání na této cestě - 68° jižní šířky. Pokud se zde podaří přistát, vaše cesta se poté stočí opět na sever, a to přes kanál Gunnel.

Zátoka Hanusse - Vychutnejte si roztroušené ledové hory v této malebné zátoce, která nabízí dobrou možnost spatřit velryby.

Můžete se vydat na cestu kolem západní strany ostrova Adelaide a dojet do zátoky Marguerite Bay. Pokud by ledové podmínky neumožňovaly ani tento přístup, můžete v programu pokračovat průzkumem Antarktického poloostrova v úžinách Penola a Gerlache a jejich okolí.

Den 9 - 11 - Antarktida
Opět se nacházíte v blízkosti antarktického kruhu a prořezáváte se na sever mezi nesčetnými ledovými krami v oblasti Crystal Sound. Je pravděpodobné, že spatříte keporkaky, a vaše přiblížení k Rybím ostrovům nabízí možnost plavby se zodiakem nebo dokonce přistání. Ať už je to jakkoli, výhledy v této oblasti se nedají srovnat. Mezi nedalekými bergami se také mohou shromažďovat další tučňáci Adélie. Petermannovy a Pléneauovy ostrovy nabízejí velkou rozmanitost ptačí fauny spolu s možností plavby se Zodiakem mezi ledovými horami, které jsou velmi oblíbené mezi tuleni leopardími a tuleni krakaticemi. Vyskytují se zde také plejtváci malí, keporkaci a tučňáci gentoo.

Podmínky na Drakeově průlivu určují přesný čas vyplutí.

Den 12 - 13 - Drakeův průliv
Vaše zpáteční cesta zdaleka není osamělá. Při přeplouvání Drakeova průlivu vás opět přivítá obrovské množství mořských ptáků, které si pamatujeme z průjezdu na jih. Nyní se vám však zdají být o něco známější a vy jim.

Den 14 - Ushuaia
Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Nyní je čas vystoupit v Ushuaie, ale se vzpomínkami, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech.Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů.Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.Technické údaje plavidla:
 • Třída: Polar Class 6 (1A-Super)

 • Délka: 107,6 metrů

 • Šířka: 17,6 metrů

 • Ponor: 5,3 metrů

 • Tonáž: 5590 t

 • Kapacita: 170 pasažérů

 • Kabiny: 80 (6 Grand Suite s balkónem, 8 Junior Suite, 11 Twin Deluxe, 14 Twin s oknem, 27 Twin s okénkem, 2 Triple s okénkem, 4 Quadruple s okénkem)

 • Rychlost: 15 uzlů

 • Posádka: 72

 • Registrace: Nizozemí

 • Vyrobeno: 2019