Antarctica - Basecamp (m/v Plancius)

Délka:   13 denní zájezd

doprava:      vlastní

ubytování:      loď / jachta

strava:      plná penze

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Plancius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa (Ushuaia)
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • skupinový transfer přístav - letiště na konci plavby

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1: Konec světa, začátek cesty

Vaše plavba začíná tam, kde končí svět. Argentinská Ushuaia, údajně nejjižnější město planety, se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi, kterému se přezdívá "Konec světa", vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 3: Cesta polárníků

Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu si užijete některé ze stejných zážitků, s jakými se setkávali velcí polárníci, kteří tyto oblasti mapovali jako první: chladný slaný vánek, vlnící se moře a možná i plejtváka obrovského chrlícího mořskou vodu. Po průjezdu antarktickou konvergencí - přirozenou hranicí Antarktidy, která vzniká střetem severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně vzdouvání. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život. Mezi ptáky, které můžete spatřit, patří albatrosi potulní, albatrosi šedohlaví, albatrosi černohlaví, albatrosi světlí, holubi hřivnáči, buřňáci jižní, buřňáci Wilsonovi, buřňáci modří a buřňáci antarktičtí.

Den 4 - 10: Vstup do Antarktidy

Šedé kamenné vrcholky načrtnuté sněhem, věže z rozlámaného modrobílého ledu a dramaticky odlišná divoká příroda pod nimi i nad nimi. Nejprve minete zasněžené Melchiorovy ostrovy a Schollaertův průliv a proplujete mezi Brabantskými a Anverskými ostrovy.

Místa, která můžete navštívit, zahrnují:

Neumayerův průliv - loď se zde může umístit a zahájit své četné aktivity v základním táboře z chráněných vod kolem ostrova Wiencke. Nádheru tohoto vysokohorského prostředí si můžete vychutnat na moři při výletech na kajaku a na zodiaku, nebo pokud máte chuť na procházku, jsou možné túry na sněžnicích a měkké horolezecké výstupy dále do vnitrozemí. O možných aktivitách samozřejmě rozhodují příznivé povětrnostní podmínky.

Port Lockroy - Po plavbě Neumayerovým průlivem můžete mít příležitost navštívit bývalou britskou výzkumnou stanici - dnes muzeum a poštu - Port Lockroy na ostrově Goudier. Můžete se také zúčastnit aktivit v okolí Jougla Point a setkat se s tučňáky gentoo a modroočkami. Na nedalekých místech, jako je Damoy Point, může být příležitost k výletu na sněžnicích ke staré lyžařské dráze, to je také jedno z našich oblíbených tábořišť.

Pléneau a Petermannovy ostrovy - pokud to led dovolí, můžete se plavit Lemaireovým průlivem a hledat tučňáky Adélie a modrooké. Je zde také velká šance, že se setkáte s keporkaky a plejtváky obrovskými a také s tuleni leopardími. Potenciálními aktivitami této lokality jsou jízda na kajaku, procházky po ledovci a náročnější horolezecké výlety.

Přístav Neko - Epická krajina mamutích ledovců a nekonečného sněhu, který vyryl vítr, nabízí přístav Neko příležitosti k plavbě a vylodění na lodi Zodiac, které umožňují nejbližší výhled na okolní alpské vrcholy.

Paradise Bay - Máte možnost se zde utábořit jako pravý polárník a užít si vrcholné antarktické dobrodružství přes noc.

Errera Channel - Mezi možná místa v této oblasti patří ostrov Danco a ostrov Cuverville, ale také méně známý (i když stejně malebný) ostrov Orne a Georges Point na ostrově Rongé.

Poslední den aktivit v blízkosti pobřeží proplujete kolem Melchiorových ostrovů směrem k otevřenému moři. V Dallmannově zátoce dávejte pozor na keporkaky. Můžete také vystřelit na ostrov Half Moon Island v Jižních Shetlandech, kde jsou další možnosti aktivit.

Podmínky v Drakeově průlivu určují přesný čas vyplutí.

Den 11 - 12: Známé moře, známí přátelé

Vaše zpáteční plavba zdaleka nebude osamělá. Při přeplouvání Drakeova průlivu vás opět přivítá obrovské množství mořských ptáků, které si pamatujete z průjezdu na jih. Teď se vám však zdají být o něco známější a vy jim.

Den 13: Tam a zase zpátky

Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Nyní je čas vystoupit v Ushuaie, ale se vzpomínkami, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 108 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS. Poslední modernizace byla v roce 2019.Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času. Plavidlo bylo postaveno do ledových oblastí se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.Technické údaje:

Třída: Ice 1D

Délka: 89 metrů

Šířka: 14.5 metrů

Ponor: 5 metrů

Tonáž: 3211 GRT

Kapacita: 116 osob

Kabiny: 52

Motory: 3 Diesel Electric, 1230HP každý motor

Max rychlost: 12 uzlů, průměrná rychlost 10,5 uzlů

Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádka, 7-8 osob expediční posádky, 1 doktor

Registrace: Nizozemí

Renovace: 2009-2018-2019

Vybavení lodě: restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici je10 nafukovacích člunů s motory 40HP k vylodění na pobřeží.

Program zájezdu

DenPřístav / programPřiplutíOdplutí
1. den Ushuaia
2. den Drake Passage
3. den
4. den Antarctica
5. den
6. den
7. den
8. den
9. den
10. den
11. den Drake Passage
12. den
13. den Ushuaia