Antarctica - 'Basecamp'- free camping, kayaking, snowshoe/hiking, mountaineering, photo workshop (m/v Hondius)

Délka:   13 denní zájezd

doprava:      vlastní

ubytování:      loď / jachta

strava:      plná penze

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa (Ushuaia)
 • skupinový transfer přístav - letiště v Ushuai na konci plavby
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Plavba Antarktický poloostrov Basecamp nabízí nespočet způsobů, jak prozkoumat a užít si Antarktidu. Tato expedice vám umožní pěší túry, výlety na sněžnicích, jízdu na kajaku, horolezectví a dokonce i táboření pod jižní polární oblohou.

Den 1: Konec světa, začátek cesty

Vaše cesta začíná tam, kde končí svět. Argentinská Ushuaia, údajně nejjižnější město planety, se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi, kterému se přezdívá "Konec světa", vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 3: Cesta polárníků

Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu si užijete některé ze stejných zážitků, s jakými se setkávali velcí polárníci, kteří tyto oblasti mapovali jako první: chladný slaný vánek, vlnící se moře a možná i plejtváka obrovského chrlícího mořskou vodu. Po průjezdu antarktickou konvergencí - přirozenou hranicí Antarktidy, která vzniká střetem severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně vzdouvání. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život. Mezi ptáky, které můžete spatřit, patří albatrosi potulní, albatrosi šedohlaví, albatrosi černohlaví, albatrosi světlí, holubi hřivnáči, buřňáci jižní, buřňáci Wilsonovi, buřňáci modří a buřňáci antarktičtí.

Den 4 - 10: Vstup do Antarktidy

Šedé kamenné vrcholky načrtnuté sněhem, věže z rozlámaného modrobílého ledu a dramaticky odlišná divoká příroda pod nimi i nad nimi. Nejprve minete zasněžené Melchiorovy ostrovy a Schollaertův průliv a proplujete mezi Brabantskými a Anverskými ostrovy.

Místa, která můžete navštívit, zahrnují:

Neumayerův průliv - loď se zde může umístit a zahájit své četné aktivity v základním táboře z chráněných vod kolem ostrova Wiencke. Nádheru tohoto vysokohorského prostředí si můžete vychutnat na moři při výletech na kajaku a na zodiaku, nebo pokud máte chuť na procházku, jsou možné túry na sněžnicích a měkké horolezecké výstupy dále do vnitrozemí. O možných aktivitách samozřejmě rozhodují příznivé povětrnostní podmínky.

Port Lockroy - Po plavbě Neumayerovým průlivem můžete mít příležitost navštívit bývalou britskou výzkumnou stanici - dnes muzeum a poštu - Port Lockroy na ostrově Goudier. Můžete se také zúčastnit aktivit v okolí Jougla Point a setkat se s tučňáky gentoo a modroočkami. Na nedalekých místech, jako je Damoy Point, může být příležitost k výletu na sněžnicích ke staré lyžařské dráze, to je také jedno z našich oblíbených tábořišť.

Pléneau a Petermannovy ostrovy - pokud to led dovolí, můžete se plavit Lemaireovým průlivem a hledat tučňáky Adélie a modrooké. Je zde také velká šance, že se setkáte s keporkaky a plejtváky obrovskými a také s tuleni leopardími. Potenciálními aktivitami této lokality jsou jízda na kajaku, procházky po ledovci a náročnější horolezecké výlety.

Přístav Neko - Epická krajina mamutích ledovců a nekonečného sněhu, který vyryl vítr, nabízí přístav Neko příležitosti k plavbě a vylodění na lodi Zodiac, které umožňují nejbližší výhled na okolní alpské vrcholy.

Paradise Bay - Máte možnost se zde utábořit jako pravý polárník a užít si vrcholné antarktické dobrodružství přes noc.

Errera Channel - Mezi možná místa v této oblasti patří ostrov Danco a ostrov Cuverville, ale také méně známý (i když stejně malebný) ostrov Orne a Georges Point na ostrově Rongé.

Poslední den aktivit v blízkosti pobřeží proplujete kolem Melchiorových ostrovů směrem k otevřenému moři. V Dallmannově zátoce dávejte pozor na keporkaky. Můžete také vystřelit na ostrov Half Moon Island v Jižních Shetlandech, kde jsou další možnosti aktivit.

Podmínky v Drakeově průlivu určují přesný čas vyplutí.

Den 11 - 12: Známé moře, známí přátelé

Vaše zpáteční plavba zdaleka nebude osamělá. Při přeplouvání Drakeova průlivu vás opět přivítá obrovské množství mořských ptáků, které si pamatujete z průjezdu na jih. Teď se vám však zdají být o něco známější a vy jim.

Den 13: Tam a zase zpátky

Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Nyní je čas vystoupit v Ushuaie, ale se vzpomínkami, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech.Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů.Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.Technické údaje plavidla:
 • Třída: Polar Class 6 (1A-Super)

 • Délka: 107,6 metrů

 • Šířka: 17,6 metrů

 • Ponor: 5,3 metrů

 • Tonáž: 5590 t

 • Kapacita: 170 pasažérů

 • Kabiny: 80 (6 Grand Suite s balkónem, 8 Junior Suite, 11 Twin Deluxe, 14 Twin s oknem, 27 Twin s okénkem, 2 Triple s okénkem, 4 Quadruple s okénkem)

 • Rychlost: 15 uzlů

 • Posádka: 72

 • Registrace: Nizozemí

 • Vyrobeno: 2019