St. Helena to Cape Verde (m/v Hondius)

Oceanwide Expeditions

Loď:    m/v Hondius

Délka:   11 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 47 000 Kč
- 23% 61 000 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Hondius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa
 • skupinový transfer přístav - letiště
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1 - Svatá Helena
Naše plavba začíná v Jamestownu, městě s jedinečnou polohou, které nabízí mnoho zajímavostí ještě před vyplutím. Vychutnejte si místní britskou kulturu, tropické klima a endemické ptactvo tohoto odlehlého sopečného ostrova. Můžete navštívit Longwood House, kde v roce 1821 zemřel Napoleon, a pokud se cítíte ambiciózní, můžete se dokonce projít po 699 schodech Jakubova žebříku. Pokud máte více času, můžete se také vydat na malé pěší túry nebo šnorchlovat v mělčinách a pozorovat množství tropických a subtropických ryb.

Den 2 - 3 - Plavba Atlantikem
Dnes je naším cílem plout podél Středoatlantského hřbetu, rozlehlého podmořského pohoří, které se táhne asi 16 000 km od Severního ledového oceánu směrem k jižnímu cípu Afriky.

Den 4 - 5 - Ostrov Ascension
Tento suchý sopečný ostrov je hlavním domovem rybáků saďatých (známých také jako wideawakes), jejichž kolonie se zde někdy rozrůstá na více než milion hnízdících párů. Možná budete mít příležitost vystoupat na bohatě porostlý vrchol ostrova a možná také navštívíme pláž, kde budeme pozorovat želvy zelenavé kladoucí vejce.

Den 6 - 9 - Plavba Atlantikem
Přes rovník se k nám připojí rybáci polární a chocholouši dlouhoocasí, kteří letí na své jarní stěhování na sever.

Den 10 - Praia
Připlouváme do města Praia na kapverdském ostrově Santiago a vystupujeme později toho dne v 18:00 hodin. Ačkoli se nebude podávat oběd, můžete zůstat na palubě nebo si uložit zavazadla až do vylodění. Pokud budete mít čas, nabízíme další prohlídku Praie a jejího okolí. Zde můžete navštívit historické město Cidade Velha a jeho mohutnou pevnost na svahu, postavenou na obranu proti anglickým nájezdníkům. Mezi další památky patří nejstarší křesťanský kostel v tropech a také bičovací stanoviště otroků na hlavním náměstí. Můžete se také jednoduše procházet ulicemi Praie a vychutnávat si lidovou hudbu linoucí se z oken taveren.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: různé

Hondius je první registrované polární plavidlo třídy 6. Splňuje nejpřísnější bezpečností, ale i ekologické požadavky IMO (International Maritame Organization) pro polární oblasti. Využívává nejmodernější technologie jako LED světla, ekologicky šetrné nátěry a oleje nebo speciální systém optimalizace spotřeby energie. Loď je také vybavena stabilizátory, které zvyšují komfort plavby v polárních oblastech. Toto plavidlo nabízí vysoký komfort pro 170 pasažérů v 80 kabinách a během plavby se o klienty stará 72 osob posádky. Celá jedna paluba je vyhrazena jako přednáškový a pozorovací sál, kde se konají odborné přednášky ve více jazycích. Interier lodě je moderní a útulný a její malá velikost umožňuje velice rychle reagovat na případné změny počasí nebo možné pozorování polární fauny. Hlavním cílem těchto polárních plaveb je pozorování fauny a flóry jak z paluby lodě tak i během výstupů na pevninu, tak i různorodé outdoorové aktivity. Proto je na palubě k dispozici dostatečný počet člunů Zodiac, které slouží k bezpečné přepravě pasažerů na pobřeží. K pohodlnějšímu nástupu a výstupu jsou na lodi dva speciální vchody v úrovni hladiny moře. Hondius je poháněn dvěma motory o výkonu 4200KW s maximální rychlostí 15 uzlů. Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby. K dispozici jsou nafukovací čluny k vylodění na pobřeží.

Více informací o lodi m/v Hondius