North Spitsbergen, Arctic Spring - Hike & Sail (s/v Rembrandt van Rijn)

Oceanwide Expeditions

Loď:    s/v Rembrandt van Rijn

Délka:   8 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 82 670 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • transfery mezi letištěm, hotely a lodí pouze pro cestující na skupinových letech do Longyearbyenu a zpět
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • ubytování na palubě lodě Rembrant ve vybrané kabině

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Den 1 - Longyearbyen

Přistanete v Longyearbyenu, správním středisku Špicberk, největšího ostrova souostroví Špicberky. Vychutnejte si procházku tímto bývalým hornickým městem, jehož farní kostel a Špicberské muzeum jsou fascinujícími atrakcemi. Přestože krajina působí stroze, bylo v ní zaznamenáno více než sto druhů rostlin. V podvečer loď vypluje z Isfjordenu, kde možná spatříte první plejtváka obrovského během své plavby. Večer vyplujete do Trygghamny, kde uvidíte pozůstatky anglické velrybářské stanice ze 17. století a lovecké stanice Pomor z 18. století, které můžete následující ráno navštívit.

Den 2 - Trygghamna

Z Trygghamny se vydáte k Alkhornetu, velkému útesu pro mořské ptáky, kde si ptáci vyhlížejí místa k hnízdění. Pod útesy lze běžně spatřit polární lišky, a pokud není příliš mnoho sněhu, můžete spatřit i soby pasoucí se na bujné vegetaci.

Den 3 - 4 - Kongsfjorden

Vydáte se na sever do Kongsfjordenu a Krossfjordenu. Krajina bude pravděpodobně vykazovat známky zimy, skály a svahy jsou stále pokryty sněhovou pokrývkou. Zde jsou bohaté možnosti pro výlety na sněžnicích - sněžnice vám poskytneme - a návštěvu historicky zajímavých míst: Ny London, kde si můžete prohlédnout pozůstatky těžby mramoru z počátku 20. století, a Ny Ålesund, nejsevernější obec na světě. Jsou zde také výzkumné stanice a slavný kotevní stožár vzducholodi Norge, která v roce 1926 uskutečnila první let přes severní pól do Nome na Aljašce. Krossfjorden nabízí výhledy na kolosální ledovce a vznešené horské štíty, ale trasu zde nakonec určuje rozsah fjordového ledu.

Den 5 - Prins Karls Forland

Při cestě na jih mezi hlavním ostrovem Špicberky a ostrovem Prins Karls Forland se můžete setkat s mroži v Poolepyntenu, častém místě jejich tahu. Naskytne se vám také výhled na fjord St. Johnsfjorden poblíž Gaffelbreenu. Zimní led zde možná ještě nepovolil a v oblasti se mohou vyskytovat tuleni (kroužkovaní a vousatí).

Den 6 - 7 - Ymerbukta

Nyní se dvakrát vrátíte do Isfjordenu a vydáte se do Ymerbukty, případně se vydáte na procházku po této hornaté oblasti. Najdete zde rozsáhlou tundru s vlastní avifaunou, v závislosti na příchodu jara, a také velkolepé geologické útvary podél pobřeží. Dále na severovýchod, poblíž Ekmanfjordenu, máte možnost dalšího výletu. Pro tuto oblast jsou typické četné ledovce, které končí v blízkosti moře nebo v něm. V Gipsviku se můžete vydat na pobřeží poblíž útesu Templet, hornaté lokality z erodovaných sedimentárních hornin z období svrchního karbonu - asi před 290 miliony let.

Den 8 - Longyearbyen

Každé dobrodružství, ať už je jakkoli velkolepé, musí nakonec skončit. V Longyearbyenu se vylodíte a odvezete si vzpomínky, které vás budou provázet všude, kde vás čeká další dobrodružství.

Poznámka: Možné odchylky od programu, jak je uvedeno v itineráři po dnech.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Loď s/v Rembrant van Rijn byla původně postavena v roce 1947 jako vlečná loď pro přepravu sleďů. Poté byla v roce 1994 v Nizozemsku přestavěna na třístěžňový osobní škuner, který se plavil na Špicberkách (1994-1996) a Galapágách (1998-2001). Později loď prošla kompletní přestavbou a renovací v roce 2011. Komunikační a navigační vybavení bylo kompletně obnoveno podle nejnovějších předpisů SOLAS.

Více informací o lodi s/v Rembrandt van Rijn