Antarctica - Weddell Sea Explorer (m/v Plancius)

Oceanwide Expeditions

Loď:    m/v Plancius

Délka:   12 denní plavba

Doprava:      vlastní

Strava:      plná penze

Cena od 210 841 Kč

Cena zahrnuje

 • plavbu dle uvedeného itineráře
 • ubytování na palubě lodě Plancius ve vybrané kabině
 • stravování na palubě formou plné penze (čaj, káva, voda)
 • exkurze na pevninu včetně plaveb na zodiacích
 • zdarma zapůjčení gumových holínek a sněžnic
 • odborné přednášky na palubě
 • přístavní taxy
 • pojištění organizátora plavby proti úpadku
 • podrobný předjezdový manuál
 • transfery mezi letištěm, hotely a lodí pouze pro cestující na skupinových letech do Longyearbyenu a zpět
 • transfer zavazadla na loď z určeného místa
 • skupinový transfer přístav - letiště na konci plavby

Cena nezahrnuje

 • doprava do/z místa nalodění, transfery, případný nocleh před/po plavbě
 • v ceně dále není zahrnuto: telefonní a internetové služby, praní prádla, alkohlické i nalkoholické nápoje na baru
 • komplexní cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1,7x základní ceny), v případě sdílení kabiny není nutné platit single příplatek ( Twin, Triple a Qudruple kabiny)
 • obvyklé spropitné na konci plavby pro stevardy a další obsluhující personál na palubě (pokyny budou poskytnuty)

Slevy

 • děti do 16 let sleva 40% v kabině s dvěma dospělými osobami ( Superior a Triple)
 • 5% sleva pro klienty na druhé a další plavbě

Výlety

 • Fakultativní výlety je možné rezervovat před odjezdem dle nabídky u konkrétní plavby.
Antarktida - Weddellovo moře

Těžko můžete získat lepší zážitek z Antarktidy než plavbu do velkého Weddellova moře. Připravte se na masivní tabulové ledovce, divoce dramatickou krajinu a fascinující historické památky. Tato mimořádná expedice je také ideální pro pozorování mláďat tučňáků císařských.

Den 1 - Ushuaia

Vaše plavba začíná tam, kde se svět rozpadá. Argentinská Ushuaia, údajně nejjižnější město planety, se nachází na nejjižnějším cípu Jižní Ameriky. Odpoledne se z tohoto malého letoviska na Ohňové zemi, kterému se přezdívá "konec světa", vydáte na cestu a po zbytek večera se budete plavit horami lemovaným průlivem Beagle.

Den 2 - 3 - Na moři

Během následujících dvou dnů v Drakeově průlivu si užijete některé ze stejných zážitků, s jakými se setkávali velcí polárníci, kteří tyto oblasti mapovali jako první: chladný slaný vánek, vlnící se moře a možná i plejtváka obrovského chrlícího mořskou vodu. Po průjezdu antarktickou konvergencí - přirozenou hranicí Antarktidy, která vzniká střetem severně proudících studených vod s teplejšími subantarktickými moři - se ocitnete v cirkumantarktické zóně vzdouvání. Mění se nejen mořský, ale i ptačí život. Mezi ptáky, které můžete spatřit, patří albatrosi potulní, albatrosi šedohlaví, albatrosi černohlaví, albatrosi světlí, holubi hřivnáči, buřňáci jižní, buřňáci Wilsonovi, buřňáci modří a buřňáci antarktičtí.

Den 4 - Brown Bluff

Dnes ráno doufáme, že přistaneme u Brown Bluff s působivou scenérií a hnízdícími tučňáky Adéliovými. Odpoledne se vydáme přes Antarktický záliv do zátoky Kinnes Cove na přistání, kde si můžete prohlédnout nedaleké útesy Madder Cliffs s jejich jemným červeným zbarvením a také nedaleké tučňáky gentoo.

Den 5 - Antarktický zvuk

Dnes prozkoumáme jižní konec Antarktického zálivu, včetně ostrovů Jonassen, Andersson a Rosamel, v závislosti na podmínkách. Odpoledne se vydáme na ostrov Paulet, kde se nachází historická chata, která se zachovala z roku 1903 ze švédské antarktické expedice Otto Nordenskiölda. Tato chata umožnila týmu, jehož loď byla rozdrcena mořským ledem, přežít až do záchrany.

Den 6 - Ďáblův ostrov

Cílem je strávit den na Ďábelském ostrově a v jeho okolí, působivém místě přistání, které nám umožní vystoupit na vrchol a pokochat se úchvatnými výhledy na Erebus a záliv Terror, stejně jako na naši loď kotvící v zátoce pod ním.

Den 7 - Ostrov Jamese Rosse

Dnes můžete prozkoumat oblast Herbert Sound, pojmenovanou po velkém objeviteli siru Wally Herbertovi. Svou pozornost zaměříme na oblast poloostrova Naze a Comb Ridge na ostrově Jamese Rosse.

Den 8 - Plavba

Poplujeme co nejblíže, jak nám to led dovolí, k severozápadní oblasti Erebu a zálivu Terror, kde na nás čekají ostrovy Beak a Eagle. Stejně jako ostatní ostrovy této skupiny jsou vulkanického původu. Na ostrově Zobák se nacházejí dvě sladkovodní jezera, která jsou domovem jedinečných ekosystémů, a ostrov Orlí nabízí nádherné scenérie. Nejvíce se proslavil tím, že během vlny veder, která v roce 2020 roztála 20 % sněhu a ledu na ostrově, byl nejteplejším místem v Antarktidě.

Den 9 - Ostrov Deception Island

Dalším plánem je návštěva ostrova Deception Island. Tento ostrov, který je vlastně subdukovaným kráterem, se otevírá do moře a vytváří přirozený přístav pro loď. Jsou zde k vidění horké prameny, opuštěná velrybářská stanice a mnoho druhů ptáků - buřňáci kapští, rackové chaluhoví, hnědé a jižní polární chaluhy a rybáci antarktičtí. V troskách velrybářské stanice ve Whalers Bay hnízdí také buřňák Wilsonův a buřňák černohlavý.

Den 10 - 11 - Na moři

Vaše zpáteční plavba zdaleka není osamělá. Při plavbě přes Drakeův průliv nás opět přivítá obrovské množství mořských ptáků, které si pamatujeme z plavby na jih. Teď se vám však zdají být o něco známější a vy jim.

Den 12 - Ushuaia

Každé dobrodružství, ať je jakkoli velké, musí nakonec skončit. Nyní je čas vystoupit v Ushuaie se vzpomínkami, které vás budou provázet, ať už vaše další cesta povede kamkoli.

Stravování: plná penze

Během celé plavby je zajištěna plná penze včetně nápojů (káva,čaj, voda). Ostatní nápoje alkoholické i nalkoholické je možné zakoupit v baru.

Doprava: vlastní

Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění a případně ubytování nebo další program v destinaci.

Ubytování: loď

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 108 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS. Poslední modernizace byla v roce 2019. Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času. Plavidlo bylo postaveno do ledových oblastí se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Více informací o lodi m/v Plancius