Antarktický poloostrov

Antarktický poloostrov je částí Antarktidy (kontinentu) a je jižní pokračování horského řetězu, který se táhne ze Severní Ameriky přes Jižní Ameriku do Skotského moře. Zde pokračuje především jako podmořský hřbet Scotia Ridge, a dále vybíhá nad mořskou hladinu na severním cípu Antarktického poloostrova. Poloostrov se sestává z 800 km dlouhého horského pásu, nejvyšší vrcholy sahají do výšky přibližně 2800 metrů, a četných ostrůvků. Poloostrov nabízí nejpozoruhodnější scenérie a nejrozmanitější přírodu na Antarktidě. Smysly návštěvníků snadno zdolá obrovské množství ledových ker, ledovců, vysokých hor a početné a krotké zvířectvo. 

Historie objevení sahá současně k Jižním Shetlandským ostrovům. Zde byla během dřívějších průzkumů těžba důležitější. Dnes je však Antarktický poloostrov chráněn Antarktickou smlouvou, která byla podepsána 46 zeměmi. Svými podpisy tyto strany souhlasí s tím, že nedopustí, nebudou mít požadavky a spory o ustanovení územní svrchovanosti. Strany také souhlasí, že nebudou přihlížet na Antarktidu jako na vědeckou chráněnou oblast, stanovili svobodu vědeckému bádání a zákaz vojenské činnosti na kontinentu.

Podnebí
Antarktida se může pochlubit několika rekordy ve spojení s podnebím. Je to nejstudenější, nejsušší a největrnější kontinent na zemi. Ačkoliv je Antarktický poloostrov částí kontinentu, nevykazuje takové extrémy. Během jižního léta dosahují teploty na západní straně poloostrova 15°C, avšak průměrné teploty jsou kolem 2°C. I když jsou modrá obloha a klidné počasí v krytých zálivech a průlivech běžné, studený horský vítr, způsobený studeným vzduchem zrychlujícím mezi ledovci, se rychle zvedá a tvoří pro antarktické cestovatele silného protivníka.
 
Flóra & Fauna
Během jižního léta poskytují velké oblasti bez ledu na severozápadním pobřeží hnízdiště pro mnoho vodních ptáků, jako jsou buřňáci, chaluhy velké a čtyři druhy tučňáků. Na pobřežích a plovoucích krách můžete vidět protivné lachtany, bázlivé tuleně krabožravé, dravé tuleně leopardí a přátelské tuleně weddellové. Ve vodách kolem poloostrova jsou běžně plejtvák myšok, keporkak, plejtvák štikovitý a kosatka dravá.